kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Классификация и номенклатура спиртов

Нажмите, чтобы узнать подробности

Спирттерді?  классификациясы  мен  номенклатурасы  саба?ын  жоспарлауда  осы  ?лгіні  ?олдану?а  болады. саба?ты  жоспарлауда  негізгі  ??ндылы?тар  айтылып, саба?  ?ткен  саба?ты  еске  т?сіруден  басталады.  Оны  ой ?оз?ау  т?рінде  ?ткізуге  болады. саба?ты  бекіту  ?шін  топты?,  ж?пты?, жеке  ж?мыстар?а  активитилер  т?рінде  берілген.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Классификация и номенклатура спиртов »

Қысқамерзімді сабақ жоспары

Сабақ/Lesson/ урок

Спирттердің номенклатурасы мен жіктелуі.

School/ школа


ФМБ НЗМ Шымкент

Күні/Date/ дата


Teacher/ учитель

Асилбекова А.А

Сынып/Grade/ класс

11

Қатысқандар

Келмегендер

Сабақтың тақырыбы/Lesson Theme/ Урок тему

Спирттердің номенклатурасы мен жіктелуі.

Оқыту мақсаттары/Learning Objectives/ Цели обучения

Орта мерзімді жоспар бойынша

- спирттердің жіктелуін білу және қолдана алу

Сабақтың мақсаттары/Lesson Objectives/ Цели урока

According to the lesson topic/ В соответствии с темой урока

-спирттерді теорияда жіктей білу;

- спирттерді практикада жіктей білу;

-спирттерді атай білу.

Дағдылар



Жетістік критерийлері

оқу мақсатына оқушы жетеді, егер

Білу және түсіну

Спирттерді құрылысында гидроксил тобы болатынын біледі және жіктей алады.

Спирттердің аталуында -ол жалғауы болатынын біле отырып, атай біледі.

қолдану

Спирттердің тест нәтижесін бақылау нәтижесінде қай түрге жататынын болжай алады.

Тілдік мақсаттар/Language Objective/ Цель языка

биоотын, этанол отыны, дегидратация, көміртегі -бейтарап, көміртектік бейтараптылық, ферменттеу

Previous Learning/

Алдыңғы білім

11.1C, 11.2A, 11.3A


Lesson Outline






Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс - әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

ресурстар


Басы

20 мин

«Білім- инемен құдық қазғандай»

Өмір бойы білім алу құндылығын насихаттау.

Формативті тапсырма «Қосылу полимеризациясы»

Оқушылар құндылық жөнінде өз пікірлерін айтады.

Формативті тапсырма «Қосылу полимеризациясы»

Молемудтар.


Ортасы

10мин




10мин












20 мин









10 мин







Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.

Спирт молекулаларының кеңістіктегі пішіні қандай болады?

Кілтті сөздерді ендіру.

Активити-1

Мына спирттердің құрылысы мен аталуы қандай?


Жұмыс парағын тарату.



Оқушылардың жауабын тыңдау.





Активити-2

Спирттерді практикада қалай жіктеуге болады?

Проблемалақ жағдай туғызу.

Оқушыларды топтарға бөлу.



Оқушыларды қолдау.



Активити-3

Аталуы бойынша спирттің құрылысын жазып, жіктеу.




метана және метанол;

этан және этанол молекулаларының модельдерін жасайды.


Оқушылар тыңдап, қажетті мәліметтерді жазып алады.

Активити-1

Оқушылар берілген спирттерді жіктеп, бірнеше спирттердің суретін салып, атау керек.

Жұмыс парағымен оқушылар жұмыс жасап, спирттердің құрылысын жазып, атын атайды.

Оқушылар жұмыс парағы бойынша жауап береді.

Активити-2

Оқушылар төрт топқа бөлініп, әр топ спирттерге тест және жіктеуге эксперимент орындайды.

Әр топтан бір оқушыдан шығып, нәтижені түсіндіреді.

Активити-3

Жұмыс парағы бойынша спирттердің құрылысы мен жіктелуін қарастырады.

A helpful BBC resource:

http://www.bbc.co.uk/scotland/learning/bitesize/higher/chemistry/carbon/naming_rev3.shtml







Refer to practical worksheet










Соңы

10 мин

«Досыма хат» түрінде кері байланыс жүргізу.

Үй тапсырмасы 1-тапсырма 244-бет

Кері байланысты досына хабарлама жасау арқылы береді.


Қосымша ақпарат

Бөліп оқыту – Көбірек қолдау көрсету үшін Сіз не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушылар алдында қандай міндеттерді қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалайша тексеруді көздейсіз?

Пәнаралық байланыс

Денсаулық пен қауіпсіздік ережелері

АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Дифференциация сабақтың көпшілігі үшін осы кезеңде жүргізіледі. Үлгерімі төмен оқушыларға үлестірме материал тарату арқылы қолдау көрсетуге болады, ал барынша үлгеретіндерге метакогнитивті сұрақ қою арқылы олардың білімдерін кеңейту қажет.


Сабақта бағалаудың әдеттегі әдістерін қолдануға болады. Алайда бағалау бұл жерде формальды емес болғаны дұрыс: мұғалім түсініктерді тереңдетуге дейін апарып, сұрақ қою арқылы оқушыларды толық сұрап шығады және жеке оқушылардың материалды меңгеру дәрежесін анықтауға тырысады.

Тапсырмаларды дифференциациялау мен бағалауға мүмкіндік бар сабақ кезеңдері жоспарда көлбеу әріппен белгіленген.

Тапсырмалар берілген құрылымды парақтар көмегімен галогендердің түрлі қасиеттерін график түрінде бейнелеп, талқылауға мүмкіндік беру арқылы оқушылардың түсініктерін кеңейту.

Сабақта топтық жұмыс істеу және нәтижелерді басқа оқушылармен ауқымды пікірталас жүргізуарқылы талқылау өзге пікірді құрметтеу мен коммуникативті дағдыларды дамытуға мүмкіндік береді. Оқушылар бақылауының негізінде жатқан қағидаттарды түсіндіруде сыни тұрғыдан ойлау қасиетінің көптеген мүмкіндіктері бар.


Рефлексия



Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары қол жетімді болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным жоспарлағандай жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгізуім қажет және неліктен?


Берілген бөлімді өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.


Қорытынды бағалау



Ең жақсы өткен екі әрекетті атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:



2:



Қандай екі әрекет сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:



2:



Осы сабақтың барысында менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы қандай ақпаратты алдым?







Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Химия

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 11 класс

Скачать
Классификация и номенклатура спиртов

Автор: Асилбекова Алтынай Асилбеккызы

Дата: 25.03.2015

Номер свидетельства: 191023
