kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Трапеция мен үшбұрыштың орта сызықтары

Нажмите, чтобы узнать подробности

Күні: 22.10.2020

Мұғалімнің аты-жөні: Жұмағұлова Ж.М.

Сынып:  8Г

Қатысқандар: 25

Қатыспағандар:1

Сабақтың тақырыбы:

Трапеция мен үшбұрыштың орта сызықтары

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

Оқушылар:

8.1.1.12 үшбұрыш орта сызығының қасиетін дәлелдеу және қолдану;

8.1.1.13 трапеция орта сызығының қасиетін дәлелдеу және қолдану;

Сабақтың мақсаты

Оқушылар үшбұрыштың және трапецияның орта сызығының қасиеттерін біледі және есеп шығаруда қолдана алады.

Жетістік критерийлері

Оқушылар:

-үшбұрыш орта сызығының қасиетін біледі

- трапеция орта сызығының қасиетін біледі

- үшбұрыштың және трапецияның орта сызығының қасиеттерін есеп шығаруда дұрыс қолдана алады

Тілдік мақсаты

Оқушылар:

  • Үшбұрыштың және трапецияның орта сызығының қасиеттерін ауызша тұжырымдайды;
  • Трапецияның түрлерін біледі;
  • Трапецияның қасиеттерін біледі;

- трапецияның қасиеттерін қолданады.

Пәнге тән лексика мен терминология:

-Үшбұрыштың қабырғаларының орталарын қосатын кесінді үшбұрыштың орта сызығы деп аталады. 

-Үшбұрыштың орта сызығы бір қабырғасына параллель болады және сол қабырғаның жартысына тең.

- Үшбұрышта үш орта сызық жүргізуге болады.

- Трапецияның екі бүйір қабырғаларының орталарын қосатын кесінді трапецияның орта сызығы деп аталады. 

- Трапецияның орта сызығы оның табандарына параллель және сол табандардың қосындысының жартысына тең болады.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Трапеция мен үшбұрыштың орта сызықтары»

Қысқа мерзімді жоспар



Күні: 22.10.2020

Мұғалімнің аты-жөні: Жұмағұлова Ж.М.

Сынып: 8Г

Қатысқандар: 25

Қатыспағандар:1

Сабақтың тақырыбы:

Трапеция мен үшбұрыштың орта сызықтары

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

Оқушылар:

8.1.1.12 үшбұрыш орта сызығының қасиетін дәлелдеу және қолдану;

8.1.1.13 трапеция орта сызығының қасиетін дәлелдеу және қолдану;

Сабақтың мақсаты

Оқушылар үшбұрыштың және трапецияның орта сызығының қасиеттерін біледі және есеп шығаруда қолдана алады.

Жетістік критерийлері

Оқушылар:

-үшбұрыш орта сызығының қасиетін біледі

- трапеция орта сызығының қасиетін біледі

- үшбұрыштың және трапецияның орта сызығының қасиеттерін есеп шығаруда дұрыс қолдана алады

Тілдік мақсаты

Оқушылар:

  • Үшбұрыштың және трапецияның орта сызығының қасиеттерін ауызша тұжырымдайды;

  • Трапецияның түрлерін біледі;

  • Трапецияның қасиеттерін біледі;

- трапецияның қасиеттерін қолданады.

Пәнге тән лексика мен терминология:

-Үшбұрыштың қабырғаларының орталарын қосатын кесінді үшбұрыштың орта сызығы деп аталады. 

-Үшбұрыштың орта сызығы бір қабырғасына параллель болады және сол қабырғаның жартысына тең.

- Үшбұрышта үш орта сызық жүргізуге болады.

- Трапецияның екі бүйір қабырғаларының орталарын қосатын кесінді трапецияның орта сызығы деп аталады. 

- Трапецияның орта сызығы оның табандарына параллель және сол табандардың қосындысының жартысына тең болады.

Құндылықтарды дарыту

Құрмет құндылығын бір-бірін тындау, түсіну, ой бөлісу арқылы; ынтымақтастық құндылығын жұппен жұмыс, топтық жұмыс арқылы; ал еңбек және шығармашылық құндылығын өздігімен жұмыс жасау, басқалардың жұмысын бағалау арқылы жүзеге асады

Пәндік байланыс

математика

АКТ қолдану дағдылары

https://www.youtube.com/watch?v=ElLkkun9ZcM

https://www.youtube.com/watch?v=DZXOQ6u_zQ0

Бастапқы білім

Трапеция. Үшбұрыш. Трапецияның түрлері мен қасиеттері.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңі

Сабақта жоспарланған іс-әрекеттер

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин

Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу

Сыныпта жағымды психологиялық ахуалды қалыптастыру

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

1-2 слайд

Үй жұмысын тексеру

5 мин

Қайталау сұрақтары:

  • Трапецияның анықтамасы

  • Трапецияның түрлері

  • Трапецияның белгілері

  • Трапецияның қасиеттері

  • Трапецияның орта сызығы

  • Трапецияның орта сызығының қасиеті

  • Үшбұрыштың орта сызығы

  • Үшбұрыштың орта сызығының қасиеті

3-слайд

Білім бекіту

15 мин

Ауызша есептер




Бағалау критерийлері:

-трапецияның орта сызығының анықтамасын біледі;

-үшбұрыштың орта сызығының анықтамасын біледі;

-үшбұрыштың орта сызығының анықтамасын дұрысқолданады;

-трапецияның орта сызығының анықтамасын дұрыс қолданады;

4-9 слайд

Қалыптастырушы бағалау

8 мин

Бағалау критерийлері:

- трапецияның орта сызығының анықтамасын біледі;

- трапецияның орта сызығының қасиетін дұрыс қолданады;

- кесінділердің біреуі берілген трапецияның орта сызығы екенін анықтайды;

-трапецияның жоғарғы және төменгі екі бөлігінің орта сызықтарын табады

10-11 слайд

Қорытындылау

3 мин


2

3

4

Трапецияның неше түрі бар?


+


Үшбұрышқа жалпы қанша орта сызық жүргізуге болады?


+


Трапецияның қанша табаны бар?

+




Опрос

Кері байланыс

Үй жұмысы

2 мин

Р ефлексия:

  • М аған барлығы түсінікті

  • Түсінбеген тұстарым бар

  • Ештеңе түсінбедім


Үй жұмысы: Онлайн мектеп тапсырмасын орындау (Үшбұрыштың орта сызығы. Трапецияның орта сызығы)


1 2-слайд

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Саралау деңгейлі тапсырмалар арқылы және қалыптастырушы бағалау тапсырмаларын ұйымдастыру арқылы өткізіледі

Құрастырылған критерийлер бойынша бірін бірі, өздерін бағалайды. Сонымен қатар бағалау критерийі арқылы бағаланады.

Сабақ барысында жағымды психологиялық ахуал туғызу үшін тренинг өткізіледі.

Тапсырмалар жас ерекшеліктеріне сәйкес келеді.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Геометрия

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 8 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Трапеция мен үшбұрыштың орта сызықтары

Автор: Жұмағұлова Жанар Мырзағалиқызы

Дата: 22.10.2020

Номер свидетельства: 561014
