kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Жердің құрылысы" тақырыбы бойынша ашық сабақ (6-класс)

Нажмите, чтобы узнать подробности

Жердің құрылысы тақырыбында өткізілген ашық сабақ жоспары

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Жердің құрылысы" тақырыбы бойынша ашық сабақ (6-класс)»

Бөлім: Жер қабықтары

Тақырыбы: Жердің құрылысы

Мектеп: Соркөл орта мектебі


Уақыты: 17.11.17

Мұғалім: Г.М.Дәулетова

Сынып: 6

Қатысқан оқушылар саны: 6

Қатыспағандар: 1

Осы сабақ арқылы жүзеге асырылатын оқу мақсаттары

  1. Жердің ішкі құрылысымен және сыртқы қабаттарымен танысу.

  2. Жердің ішкі және сыртқы құрылысын ажырата білу.

  3. Жер қабықтары туралы түсінік қалыптастыру.

Сабақтың мақсаты

Жердің ішкі және сыртқы құрылысымен танысып, жер қабықтары жөнінде түсінігі кеңейеді, білімді өз бетімен игеруге және топтық жұмыс жасауға дағдыланады.

Бағалау критерийлері

  1. Жердің ішкі құрылысын біледі.

  2. Жер қабықтарын айта алады.

  3. Жердің ішкі және сыртқы құрылысын ажырата алады.

  4. Жер қабықтары туралы түсінік қалыптасады.

Тілдік мақсаттар

Тілдік мақсаттар: оқылым: географиялық карталарды, мәтіндерді оқиды, талдайды;

тыңдалым: бейнематериалдарды, бір-бірінің пікірлерін тыңдайды;

айтылым, жазылым: географиялық карталарды, мәтіндерді ауызша және жазбаша сипаттайды.

Құндылықтарды

дарыту

Құндылықтар:

Оқушылар бойындағы жауапкершілік; өмір бойы білім алу

Пәнаралық байланыс

Биология, физика

АКТ қолдану дағдылары

Интерактивті тақта, презентация, электрондық карта


Бастапқы білім

Оқушылардың 5-сыныптағы «Жердің ішкі құрылысы» тақырыбы бойынша алған білімдері сабақта көмегін тигізеді.

Сабақ барысы

Сабақ

қезеңдері

Сабақта орындалатын іс - әрекеттер


Оқыту ресурстары

Сабақтың бастапқы кезеңі

0-7

І.Ұйымдастыру

Қолайлы жұмыс ортасы қалыптастырылады.

«Жылы лебіз».... Жағымды жаңалық немесе жақсы тілектер айту ұсынылады, топқа бөлінеді.


ІІ.Үй тапсырмасын тексеру

Лездемелік сұрақтар

Ой қозғау. Жұмбақ пен берілген суретте не ортақ екенін тауып, өз ойларын айтады.

Оқушылар жеке ойланады, бірнеше оқушы жауап береді.

Сабақтың тақырыбы анықталады.

ІІІ.Жаңа тақырып

Жердің құрылысы


Блум таксономиясы

1. Білу

2. Түсіну

3. Пайдалану

4. Талдау

5. Жинақтау

6. Бағалау


Презентация







Глобус





Презентация

Сабақтың ортасы

8-33


























Топтық жұмыс

1-топ: Жердің ішкі құрылысы

2-топ: Жердің сыртқы құрылысы

Бағалау деңгейі бойынша бағалау парағы сабақ барысында топтарға беріліп, әр топтың топ басшысы 5 деңгей бойынша өз тобындағы оқушыларды сабаққа қатысымын бағалап, сабақ соңында қорытынды бағалауын ұсынады.



  1. Білу (жаңа тақырыпты бастамас бұрын оқушылар жердің құрылысы жөнінде өз білгендерімен бөліседі)

Ассоциограмма








Жердің құрылысы



























2. Түсіну

Жердің құрылысы жөнінде видеоматериал көрсетіліп, тапсырмалар беріледі.

1.Жердің ішкі қабаттары:
2.Адамзат өмір сүретін қабат:
3.Жердің қақ ортасында орналасқан қабат:
4.Ішкі ядро неден тұрады, құрамы:
5.Ішкі ядроның қызу температурасы:
6.Сыртқы ядро құрамы:
7.Мантияның қалыңдығы:
8.Жер қыртысы жер көлемінің қанша пайызын құрайды:
9.Жер қыртысы неше бөліктен тұрады және атап жаз::
10.Жердің ең жұқа қабаты:


Жердің ішкі және сыртқы құрылысы түсіндіріледі


3. Пайдалану


1-тапсырма: Берілген қиындылардан құрастырып, жердің ішкі және сыртқы құрылысын жаз.

2-тапсырма: Кескін картаға тақталарды түсіріңдер.


4.Талдау


1-тапсырма: «Ойлан тап». Берілген сөздерді тиісті бағанға орналастыр



Жердің ішкі құрылысы

Жердің сыртқы құрылысы

Мұхит



Теңіз



Жануар



Азот



Темір



Шапан



Никель



Тіршілік



Тақталар



Жер қыртысы



Оттегі



Өсімдік



Батпақ





2-тапсырма: «Сандар сөйлейді». Сандарды тиісті бағанға орналастыр.

4

Жер бетіндегі су көлемі

78

Ядроның қызу температурасы

3000

Мұхит

5500

Азот

361

Мантияның тереңдігі



IV.Қорытынды

5.Жинақтау

Географиялық диктант

Жауабын «иә» және «жоқ» деген сөздермен белгілеңдер

1 . Жердің ең сыртқы қабаты ядро.

2. Жер қыртысы жер көлемінің 1%-н құрайды.

3. Мұхит, теңіз, жер асты сулары биосфераның құрамдас бөліктері.

4. Ауаның 78%-н азот құрайды.

5. Биосфера оқшау қабық құрайды.

6. Жер қырытысы мен мантияның жоғарғы қабаты литосфера деп аталады.

7. Гидросфера тіршілік қабаты болып табылады.

8. Жердің ішкі құрылысы: гидросфера, мантия, ядродан тұрады.

9.Жердің сыртқы құрылысы: атмосфера, гидросфера, биосфера.

10.Мантияның құрамы темір мен никельден тұрады.





















6.Бағалау

Топ басшысы барлық кезең бойынша сабаққа белсене қатысқан оқушыларды бағалап, қорытынды бағасын көрсетеді.

Оқушы аты -жөні

Білу

Түсіну

Пайдалану

Талдау

Жинақтау

Бағалау

Аязбаев Б.







Әмірова А.







Базарова А.







Елеусінқызы А.







Иманғазин Ә.







Көздібаева А.







Серікқызы Н.























Презентация























видеоматериал















Үлестірме қағаздар

Сурет қиындылары


Карта





Үлестірме қағаздар


























Плакат, стикер











презентация

































Бағалау парағы






Сабақтың соңы

34-40

Кері байланыс. «Бағдаршам» әдісі

Қызыл түс- не сәтті өтті

Жасыл түс- не сәтсіз өтті

Сары түс- ұсынысыңыз.


V.Үй тапсырмасы: Жердің құрылысы




«Бағдаршам» әдісі


Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?



Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай

тексеруді жоспарлайсыз?








Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Кіріспе сұрақтар негізінде жаңа сабақ тақырыбын анықтайды. Сәйкестендіру тапсырмаларын орындайды. Қабілеті жоғары оқушылыр ғаламтордан керекті мәлметтерді алып, саралай алуы, мысал келтіре отырып түсіндіре алады.




  1. Оқушылардың сабақтың тақырыбына байланысты өз ойларын еркін айту.

(2)Мәтінмен жұмыс (фактілер мен нақты материалдар негізінде) Өз бетімен іздену дағдыларын дамыту барысындағы іс- әрекеттерін бақылау.

(3) Рас-өтірік ойыны


Жауапкершілік, ұйымшылдық, сыйластық сияқты тәрбиелік құндылықтарды топпен және жұппен жұмыс жасау барысында сақтау.

Сабақ бойынша рефлексия: Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: География

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
"Жердің құрылысы" тақырыбы бойынша ашық сабақ (6-класс)

Автор: Дәулетова Гауһар Маратқызы

Дата: 17.02.2018

Номер свидетельства: 458041
