kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Таулардың биіктігіне қарай жіктелуі

Нажмите, чтобы узнать подробности

Абай атындағы гимназия мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен коммуналдық  мемлекеттік мекемесі

 

     

 

                                                                         Пән мұғалімі;КарбековаМ.Қ

                                                         Сыныбы:  6

Ұзынағаш  ауылы

№26                      Сабақ жоспары                   Күні-----

Сабақтың тақырыбы: 

§ 23

Таулардың биіктігіне қарай жіктелуі

Мектеп:Абай ГМ

Күні:

Мұғалімнің есімі:Карбекова М.Қ

Сынып: 6 сынып

Қатысқандар саны:   

Қатыспағандар саны

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

-Тау, шың, тау жотасы, таулы өлке, тау торабы ұғымдарын қалыптастырады

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар:

Таулардың биіктігіне, пайда болуына қарай жіктелуін оқып үйренеді

Оқушылардың басым бөлігі:

Таулардың биік, орташа, аласа болатыны сияқты адамдардың мақсат-армандарына жету жолдары әр түрлі болатынын ұғындыру

Кейбір оқушылар:

Өзара әрекет ету дағыдылары дамиды

Тілдік мақсат

Оқушылар: таулар туралы жалпы  мағлұмат  қалыптасады.

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Таулар,тау  торабы   және т.б

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар:

Тауды зерттеудің  маңызын түсінеді

Сіз неліктен.екенін айта аласыз ба?

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Алдыңғы оқу

Тауларды   зерттеудің  маңызын түсінеді

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы

Гималай, Тянь-Шань, Алтай таулары жазылған үлестірмелер арқылы үш топқа бөлу

 (С) "«Миға шабуыл»  Жұмбақ шешу

 стратегиясы стратегиясы

Оқушылардың ой-пікірлерін білу.

Аспанмен астасқан

Күнмен барып достасқан,

Биік-биік асуды,

Не деп айтам, табыңдар?

Диалогтік әдіс сұрақтар

Ортасы

(Т) Жаңа  сабақты  меңгерту;

(Т ) Мағынаны тану:

1-топ

Таулар.Тау торабтары.

2-топ

Таулардың биіктігіне  қарай бөлінуі.Ескі және  жас таулар

3-топ

Таулардың  пайда  болуы

Сергіту  сәті  «Мен  себетке»

2 тапсырма

Сабақты бекіту үшін топтар жаңа білім бойынша «Сәйкестік  тесті»

Өз ойлары туралы айтып, өмірмен байланыстыру сосын сынып болып талқылау арқылы  өзара кері байланысалады.

Жауабын мәтінді оқи отырып шығарасыңдар.

Баяндап береді топтар

Аяқталуы

Кері байланыс:

Не білдім?, Тағы не білгім келеді?

Оқушылар өзін-өзі бағалайды (фигураларды таңдау арқылы: смайликтер арқылы)бағалау жасау.

Жинаған балдары бойынша бүгінгі сабақтан не алғандарын анықтаймыз.

Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сіз қабілеті

жоғары оқушыларға

тапсырманы

күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың

үйренгенін тексеруді қалай

жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік және еңбекті

қорғау ережелері

АКT-мен байланыс

Құндылықтардағы

байланыс

Рефлексия

Сабақ / оқу

мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар не

білді?

Сыныптағы ахуал

қандай болды?

Мен жоспарлаған

саралау шаралары

тиімді болды ма?

Мен берілген

уақыт ішінде

үлгердім бе? Мен

өз жоспарыма

қандай түзетулер

енгіздім және

неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?






 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Таулардың биіктігіне қарай жіктелуі»

Абай атындағы гимназия мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен коммуналдық мемлекеттік мекемесі















Пән мұғалімі;КарбековаМ.Қ

Сыныбы: 6





Ұзынағаш ауылы



26 Сабақ жоспары Күні-------------------------

Сабақтың тақырыбы:

§ 23

Таулардың биіктігіне қарай жіктелуі

Мектеп:Абай ГМ

Күні:

Мұғалімнің есімі:Карбекова М.Қ

Сынып: 6 сынып

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

-Тау, шың, тау жотасы, таулы өлке, тау торабы ұғымдарын қалыптастырады

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар:

Таулардың биіктігіне, пайда болуына қарай жіктелуін оқып үйренеді

Оқушылардың басым бөлігі:

Таулардың биік, орташа, аласа болатыны сияқты адамдардың мақсат-армандарына жету жолдары әр түрлі болатынын ұғындыру

Кейбір оқушылар:

Өзара әрекет ету дағыдылары дамиды

Тілдік мақсат

Оқушылар: таулар туралы жалпы мағлұмат қалыптасады..

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Таулар,тау торабы және т.б

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар:

Тауды зерттеудің маңызын түсінеді

Сіз неліктен...екенін айта аласыз ба?


Жазылым бойынша ұсыныстар:


Алдыңғы оқу

Тауларды зерттеудің маңызын түсінеді

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы

Гималай, Тянь-Шань, Алтай таулары жазылған үлестірмелер арқылы үш топқа бөлу

) "«Миға шабуыл» Жұмбақ шешу

стратегиясы стратегиясы

Оқушылардың ой-пікірлерін білу.


Аспанмен астасқан

Күнмен барып достасқан,

Биік-биік асуды,

Не деп айтам, табыңдар?



Диалогтік әдіс сұрақтар

Ортасы

(Т) Жаңа сабақты меңгерту;


(Т ) Мағынаны тану:

1-топ

Таулар.Тау торабтары.

2-топ

Таулардың биіктігіне қарай бөлінуі.Ескі және жас таулар

3-топ

Таулардың пайда болуы


Сергіту сәті «Мен себетке»


2 тапсырма

Сабақты бекіту үшін топтар жаңа білім бойынша «Сәйкестік тесті»

Өз ойлары туралы айтып, өмірмен байланыстыру сосын сынып болып талқылау арқылы өзара кері байланысалады.

Жауабын мәтінді оқи отырып шығарасыңдар.




Баяндап береді топтар



Аяқталуы

Кері байланыс:

Не білдім?, Тағы не білгім келеді?

Оқушылар өзін-өзі бағалайды (фигураларды таңдау арқылы: смайликтер арқылы)бағалау жасау.

Жинаған балдары бойынша бүгінгі сабақтан не алғандарын анықтаймыз.



Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сіз қабілеті

жоғары оқушыларға

тапсырманы

күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың

үйренгенін тексеруді қалай

жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік және еңбекті

қорғау ережелері

АКT-мен байланыс

Құндылықтардағы

байланыс

Рефлексия

Сабақ / оқу

мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар не

білді?

Сыныптағы ахуал

қандай болды?

Мен жоспарлаған

саралау шаралары

тиімді болды ма?

Мен берілген

уақыт ішінде

үлгердім бе? Мен

өз жоспарыма

қандай түзетулер

енгіздім және

неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: География

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
Таулардың биіктігіне қарай жіктелуі

Автор: Карбекова Мерует Курмангалиевна

Дата: 22.05.2017

Номер свидетельства: 417739
