kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Сабақтың тақырыбы: Жердің құрылысы, негізгі ұғымдар. 6 сынып

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың тақырыбы: Жердің құрылысы, негізгі ұғымдар. 6 сынып

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Сабақтың тақырыбы: Жердің құрылысы, негізгі ұғымдар. 6 сынып»



География 6 сынып


Апта

Күні


Сабақтың тақырыбы

Жердің құрылысы, негізгі ұғымдар.


Сабақтың мақсаты

Оқушылар Жердің құрылысын,ішкі құрылысын оқып түсінеді.


Күтілетін нәтиже

1. Жер қабықтары жайлы мәлімет алады

2.Жердің ішкі құрылысын түсінеді


Сабаққа қажетті ресурстар

Карта, оқулық,топқа бөлуге арналған түстер,топқа арналған тапсырмалар.


Тапсырмалар

1.Топтық жұмыс

2.Жеке жұмыс


Сабақтың әдіс-тәсілдері

Топтастыру,СТО технологиясының элементтерін пайдалану.


Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

2 мин





Мағынаны тану

10 мин




Ой-толғау






10мин





5 мин








10мин

Қорытындылау



Бағалау

2мин

Үйге тапсырма

1мин







I Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу,түгендеу.

Топқа бөлу(түрлі түсті қағаздар арқылы топтастыру)

II Топтық жұмыс тапсырмалары .

Оқушылар тақырыпты оқып түсінеді.

І топ: Жер қабықтары

ІІ топ: Жердің ішкі құрылысы.

III топ :Жердің сыртқы құрылысы.


ІІ. Жеке жұмыс

«Географиялық диктант»

  1. Жердің беткі тас қабаты............

  2. 2.Жердің сыртын қоршап тұрған........қабаты атмосфера.

  3. Жердің тіршілік қабығы.........

  4. Жердің ішкі қойнауын ........... толқындарының таралуы ақылы зерттейді.

  5. Жер қыртысынан кейін.................км-ге дейін мантия қабаты алып жатыр.


«Дәптермен жұмыс»

Жердің ішкіқұрылысы






Тапсырма 3

Топтық жұмыс.

Топқа тапсырма беріледі

Рефлексия, кері байланыс Сабақтан алған әсері мен ұсынысын жазады.

Сабаққа қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Оқу.

41 сурет салып келу.

Оқушылар түрлі қағаздар арқылы үш топқа бөлініп өз үстелдерінің басына жиналады


Оқушылар оқып түсінгендерін айтады.



Әр оқушы жеке жұмыс жасайды.
















Оқушылар топтасып орындайды.











География 6 сынып


Апта

Күні


Сабақтың тақырыбы

Тау жыныстары және минералдардың жіктелуі.


Сабақтың мақсаты

Оқушылар тау жыныстары және минералдар туралы оқып түсінеді.


Күтілетін нәтиже

Тау жыныстарының түрлерімен танысады.




Сабаққа қажетті ресурстар

Карта, оқулық,топқа бөлуге раналған түрлі түстер.


Сабақтың әдіс- тәсілдері.

1.Топтық жұмыс

2.Жұптық жұмыс 3Миға шабуыл.


Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

2 мин



5 мин






Мағынаны тану


10мин




Ой толғау




10 мин








9мин





Қорытындылау

2мин

Үйге тапсырма

Бағалау

2мин




5мин




3мин



2мин



Сәлемдесу, түгендеу.

Топқа бөлу(түрлі түсті қағаздар арқылы топтастыру)


Үй тапсырмасын сұрау

Миға шабуыл.

1.Литосфера қандай қабыт ?

2.«Литос»қандай мағына береді?

3. Жердің ішкі құрылысын ата ?

4. 3500 км дейін қандай қабат орналасқан?

5.Литосфералық тақталарды ата?

II Топтық жұмыс тапсырмалары

Оқушыларға тақырып бөліп береді.

Тау жыныстары және минаралдардың жіктелуі.

І топ: Табиғаттағы тау жыныстары.

ІІ топ: Шөгінді тау жыныстары

ІІІ топ: Химиялық шөгінділер

ІІІ. Жеке жұмыс

«


Оқып келу.

Сабаққа қатысқан оқушыларды бағалау Географиялық диктант»

1.Тау жыныстары ......және .......тау жыныстары болып бөлінеді.

2.Шөгінді жыныстар ......,.........,............ деп бөлінеді.

3.Қатты жыныстардың үгіліп,ағын су,желдің тасымалдануынан............ пайда болады.

4.Құрлық пен судағы өсімдік пен жануарлар қалдықтарынан п.б................. шөгінділер.

5.Температураның әсерінен өзгерген жыныстар...............деп аталады.

IV кестемен жұмыс.

Магмалық

Шөгінді

Метаморфтық




1 базальт 4 ас тұзы 7көмир

10 бор

2 әктас 5 құм 8 шымтезек

3 мәрмәр 6 гранит 9 гнейс

.


1. Мұғалім сабақты қорытындылайды.

2.Үйге тап-ма: 3 деңгейлік тапсырма түрінде беріледі.

1) А деңгей:§11оқу

2) В деңгей: Тест құру

3)С деңгей: АКТ пайдаланып ақпарат жинау

Оқушылар түрлі қағаздар арқылы үш топқа бөлініп өз үстелдерінің басына жиналады


Кез-келген топтан оқушы шығып сұрақтарға жауап береді




Оқушылар оқып түсінгендерін айтады.





Оқушылар дәптерге орындайды..













Қосымша.

Бағалау парақшалары

Аты-жөні

Өте жақсы

Жақсы

Төмен

Өтепбергенова




Өтепбергенов





ІҮ. Жеке жұмыс

Оқушының аты-жөні_________________

Сыныбы ___________________________

Сабақ тақырыбы_____________________

Тест тапсырмалары.

1

2

3
























География 6 сынып


Апта

Күні


Сабақтың тақырыбы

Тау жыныстары және минералдардың жіктелуі.


Сабақтың мақсаты

Оқушылар тау жыныстары және минералдар туралы оқып түсінеді.


Күтілетін нәтиже

Тау жыныстарының түрлерімен танысады.




Сабаққа қажетті ресурстар

Карта, оқулық,топқа бөлуге раналған түрлі түстер.


Сабақтың әдіс- тәсілдері.

1.Топтық жұмыс

2.Жұптық жұмыс 3Миға шабуыл.


Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

2 мин



5 мин






Мағынаны тану


10мин




Ой толғау




10 мин








9мин





Қорытындылау

2мин

Үйге тапсырма

Бағалау

2мин




5мин




3мин



2мин



Сәлемдесу, түгендеу.

Топқа бөлу(түрлі түсті қағаздар арқылы топтастыру)


Үй тапсырмасын сұрау

Миға шабуыл.

1.Литосфера қандай қабыт ?

2.«Литос»қандай мағына береді?

3. Жердің ішкі құрылысын ата ?

4. 3500 км дейін қандай қабат орналасқан?

5.Литосфералық тақталарды ата?

II Топтық жұмыс тапсырмалары

Оқушыларға тақырып бөліп береді.

Тау жыныстары және минаралдардың жіктелуі.

І топ: Табиғаттағы тау жыныстары.

ІІ топ: Шөгінді тау жыныстары

ІІІ топ: Химиялық шөгінділер

ІІІ. Жеке жұмыс

«


Оқып келу.

Сабаққа қатысқан оқушыларды бағалау Географиялық диктант»

1.Тау жыныстары ......және .......тау жыныстары болып бөлінеді.

2.Шөгінді жыныстар ......,.........,............ деп бөлінеді.

3.Қатты жыныстардың үгіліп,ағын су,желдің тасымалдануынан............ пайда болады.

4.Құрлық пен судағы өсімдік пен жануарлар қалдықтарынан п.б................. шөгінділер.

5.Температураның әсерінен өзгерген жыныстар...............деп аталады.

IV кестемен жұмыс.

Магмалық

Шөгінді

Метаморфтық




1 базальт 4 ас тұзы 7көмир

10 бор

2 әктас 5 құм 8 шымтезек

3 мәрмәр 6 гранит 9 гнейс

.


1. Мұғалім сабақты қорытындылайды.

2.Үйге тап-ма: 3 деңгейлік тапсырма түрінде беріледі.

1) А деңгей:§11оқу

2) В деңгей: Тест құру

3)С деңгей: АКТ пайдаланып ақпарат жинау

Оқушылар түрлі қағаздар арқылы үш топқа бөлініп өз үстелдерінің басына жиналады


Кез-келген топтан оқушы шығып сұрақтарға жауап береді




Оқушылар оқып түсінгендерін айтады.





Оқушылар дәптерге орындайды..













Қосымша.

Бағалау парақшалары

Аты-жөні

Өте жақсы

Жақсы

Төмен

Өтепбергенова




Өтепбергенов





ІҮ. Жеке жұмыс

Оқушының аты-жөні_________________

Сыныбы ___________________________

Сабақ тақырыбы_____________________

Тест тапсырмалары.

1

2

3






















































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: География

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
Сабақтың тақырыбы: Жердің құрылысы, негізгі ұғымдар. 6 сынып

Автор: Бекибаева Салима Кедирбаевна

Дата: 13.12.2017

Номер свидетельства: 444210
