Сабақтың мақсаты | Материктін зертелу ерекшелігін көрсету. Жалпы оқу іскерліктерін үйрену, жалпы табиғат туралы оқушылардың көзқарастарын дамыту, пәнге деген қызығушылығын, танымдық қызығушылығын арттыру. Оқушыларды еңбекқорлыққа тәрбиелеу, өз ойларын жеткізе білуіне, қарым-қатынас жасауды үйрету. Балаларды ұйымшылдыққа тәрбиелеу, адамгершілік қасиеті мен географиялық мәдениетін қалыптастыру. |
Күтілетін нәтиже | Еуразия атауы қайдан шыққандығы туралы түсінеді Зерттеушілердің еңбектерін ұғынады Картадан зерттелу тарихын көреді |
КЕЗЕҢДЕРІ | МҰҒАЛІМ ӘРЕКЕТІ | ОҚУШЫ ӘРЕКЕТІ | БАҒАЛАУ | РЕСУРСТАР |
Ұйымдастыру кезеңі (3мин) | Оқушыларды түгендеп,назарын сабаққа аудару. Психологиялық тренинг Топқа бөлу | Оқушылар психологиялық тренингке қатысады. «Қол шапалақтары» Топқа бөлінеді. | |
|
Үй тапсырмасы (5мин) | «Еуразия картасын білесің бе?» | Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы пысықтау жасайды | Түстер арқылы бағалау | Еуразияның физикалық картасы |
Қызығушылықты ояту(2 мин) | Суреттер арқылы анықтау | Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға ұмтылады. | | |
Мағынаны тану (10мин) | Еуразияның зерттелуі | Тақырыпты оқи отырып тапсырманы орындайды | Түстер арқылы Үш шапалақ | Оқулық,карта |
«Карусель» әдісі . (10) | 1-топ. Н.М.Пржевальский. 2-топ. П.П.Семенов-Тянь-Шанский | Кім? Неліктен? Қашан? Қалай? Қайда? | Түстер арқылы Үш шапалақ | Еуразияның физикалық картасы, оқулық |
« Картамен жұмыс» ойыны (5 мин) | Еуразияның физикалық картасынан зерттеушілердің зерттеген аймақтарын картадан көрсетіңдер. | Хуанхэ, Янцзы өзені, Ыстықкөл көлі, Тянь-Шань тауы.
| Түстер арқылы Үш шапалақ | Еуразияның физикалық картасы, кескін карта |
Бағалау (7мин) | Бүгінгі сабақ бойынша жинаған балдарын есептеу | Оқушылар өзін-өзі бағалайды. | «Рефлексивті экран» «Еуразия алып материк» Бүгін мен _________білдім Мен үшін бүгін _______қызықты болды Мен__________ кезінде қиналдым. | Бағалау парағы |
Сабақты қорытындылау (2 мин) | § 15. Еуразияның зерттелуі. (Оқу) - «3» Сәйкестендіру тапсырмасын құрастыру - «4» Зерттеушілер туралы мәнжазба дайындау- «5» | Оқушылар үй тапсырмасын жазып алады. | | |