kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

География пәнінен сабақ жоспары "Мұхит аралдары" (7-сынып)

Нажмите, чтобы узнать подробности

География пәнінен 7-сыныпқа арналған сабақ жоспары. Оқу бағдарламасына сәйкес құрылған.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«География пәнінен сабақ жоспары "Мұхит аралдары" (7-сынып)»

Пән: География

Пән мұғалімі: Еликбаева Н.М.

Сынып: 7 «А»

Күні: 21.12.2016 ж.

Сабақ: №30

Тақырыбы: §58. Мұхит аралдары

Мақсаты:

Білімділік: Оқушыларға мұхит аралдары, табиғаты, халқы мен елдері, шаруашылығы жөнінде түсіндіру.

Дамыту: Оқушылардың ойлау, есте сақтау қабілеттерін, танымдық белсенділіктерін ояту, шығармашылықтармен жұмыс істеуге дағдыландыру.

Тәрбиелік: Оқушылардың басқа елге, жерге, мемлекеттерге деген көзқарастарын біле отырып, елін, жерін, табиғатты аялайға, қорғауға, бірін-бірі сыйлауға тәрбиелеу.

Болжамдап отырған нәтиже: Мұхиттық аралдармен танысқан тұлға.

Сабақтың типі: Жаңа білім беру сабағы

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдісі: 1. Сұрақ-жауап. 4. Топтастыру.

2. Әңгіме-дәріс. 5. Тірек-сызбамен жұмыс.

3. Кестемен жұмыс.

Сабақтың көрнекілігі: Оқулық, қосымша деректер, бейнебаян, атлас, карта, кескін карта, бағдаршам, смайликтер.

Сабақтың жоспары:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

Тапсырмалар.

Қорытындылау.

ІІІ. Жаңа сабақ.

  1. Әңгіме-дәріс.

  2. Бейнебаян

3. Топтастыру.

4. Кестемен жұмыс

5. Тірек-сызбамен жұмыс.

Қорытындылау.

IV. Жаңа сабақты бекіту.

1. Сұрақ-жауап.

V. Қорытындылау, бағалау.

VІ. Үйге тапсырма беру.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

1.Оқушылармен сәлемдесу;

2.Оқушыларды түгендеу;

3.Назарын сабаққа аудару.

Психологиялық ахуал.

«Амандасу» тренингі.

Алдарыңа берілген парақты өз бастарының үстіне қойып, қасындағы көршісінің суретін бейнелейді.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

1-тапсырма. «Білім ағашы»

Оқушылар бір-бірден шығып, «білім ағашындағы» сұрақтарға жауап береді.

2-тапсырма. Геодиктант

Көп нүктенің орнына сөз қою.
1. Материктегі.................. 75% - ы, ал жануарлардың... % - дайы тек қана Аустралияға тән.
2. ......... аралында ылғалды мәңгі жасыл ормандар басым.
3. Орманда биіктігі 1, 8 метрге жететін, ұшпайтын......... құсы мекендейді.
3-тапсырма. Төменде берілген нысандарды картадан көрсету.
- Үлкен Тосқауыл Рифі
- Косцюшко тауы
- Виктория шөлі
- Карпентария шығанағы
- Сидней қаласы
- Мельбурн қаласы
- Эйр көлі
4-тапсырма. Сөзжұмбақ.
1. Муррейдің ірі саласы. Дарлинг
2. Ұшпайтын құс. Казуар
3. Ең биік нүктесі. Косцюшко.
4. Аустралияның эмблемасындағы құс. Түйеқұс
5. Кеуіп қалған өзен арналары. Крик
6. Жалқау, қалталы аю. Коала
7. Ұлттық парк. Улуру
8. Тасман аралындағы құс. Киви
9. Аустралияның эндемик ағашы. Акация

Қорытындылау.

ІІІ. Жаңа сабақ.

Жоспар:

  1. Мұхит аралдары

  2. Табиғаты

  3. Халқы мен елдері

1. Әңгіме-дәріс.

Жаңа сабақ әңгіме-дәріс беруден басталады.

Тынық мұхитының орталық және оңтүстік-батысында шоғырланған аралдардың тобын «Мұхит аралдары» деп атайды. Бұл аралдардың саны 7 мыңнан асады, жалпы ауданы 1,3 млн км2 болады. Мұхит аралдары экватордың екі жағында, солтүстік жарты шардың субтропиктік белдеуі мен оңтүстік жарты шардың қоңыржай белдеуі аралығын алып жатыр. Ірі аралдарына Жаңа Гвинея, Жаңа Зеландия, Гавай, Фиджи және т.б. аралдар жатады.

2. Бейнебаян көрсету.

3. Топтастыру.

Топтастыру арқылы Мұхиттық аралдардың халқын түсіндіру.











4. Кестемен жұмыс.

Кесте арқылы мұхиттық аралдардың пайда болу жолын түсіндіру.


Жанартаулық аралдар

Аралдардың басым көпшілігі осы жолмен пайда болған, ең ірісі-Гавай аралдары.

Геосинклиналдық аралдар

Екі литосфералық тақталардың жымдасу аймағында қалыптасқан, ең ірісі-Жаңа Зеландия аралдары.

Материктік аралдар

Жаңа Гвинея, Жаңа Каледония т.б.

Маржандық аралдар

Судың температурасы жыл бойы жоғары болатын екі тропиктік сызық аралығында басым.


5. Тірек-сызбамен жұмыс.

Тірек-сызба арқылы мұхит аралдарының тарихи-географиялық ерекшеліктеріне қарай бөлінуін түсіндіру.


Мұхит аралдары




Меланезия

(«Қара аралдар»)

Микронезия

(«Кіші аралдар»)

Полинезия

(«Көп аралдар»)




Қорытындылау.

IV. Жаңа сабақты бекіту.

  1. Сұрақ-жауап.

Оқушыларға үлестірмелі карточкалар таратылады.

1. Мұхиттық аралдардың ерекшелігіне қарай бөлінуі?

2. Мұхиттық аралдардың пайда болуы?

3. Мұхиттық аралдардың табиғаты.

4. Мұхиттық аралдардың халқы мен елдері?

5. Мұхиттық аралдар елдерінің шаруашылығы?

V. Қорытындылау, бағалау.

VІ. Үйге тапсырма беру.

Үйге: §58. Мазмұндау, тақырып соңындағы сұрақтар мен тапсырмалар.

2) Ірі аралдар мен олардың топтарын кескін картаға белгілеңдер.





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: География

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс

Скачать
География пәнінен сабақ жоспары "Мұхит аралдары" (7-сынып)

Автор: Еликбаева Нургул Молдабаевна

Дата: 15.05.2017

Номер свидетельства: 415516
