Сабақ жоспары
САБАҚ: Аустралияның физикалық – географиялық орны.
Мектеп: Березняк ЖББОМ
Күні:
06.12. 2016 ж.
Мұғалімнің есімі: Баянхан Береке
СЫНЫП: 7
Қатысқандар саны: 13
Қатыспағандар саны: 13
Сабақ негізделген оқу мақсаты
Оқушыларға Аустралия материгімен таныстыра отырып, материктің ерекшеліктері мен маңызына тоқталу.
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар:
Аустралия материгіне физикалық - географиялық сипаттама бере алады
Оқушылардың басым бөлігі:
Дәптермен жұмыс істей отырып Аустралияның құжатын толтыра алады.
Кейбір оқушылар
Аустралияда «Үлкен» деген сөзден басталатың атаулар картадан көрсете алады.
Тілдік мақсат
Оқушылар:
Номенклатурамен жұмыс істей алады
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Жаңа сөздер Голасари
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Талқылауға арналған тармақтар:
Аустралия материгінің физикалық-географиялық сипаттамасы
Сіз неліктен екен айта аласыз ба?
Неліктен Аустралия ең құрғақ материк екенін айта аласыз ба?
Жазылым бойынша ұсыныстар:
Түйінді сөздерді жазуға (анықтама) Мүйістер,
Алдыңғы тақырып
Африка метеригіне сұрақ – жауап.
Вейр стратегиясы «Бізден сұрақ, сіздерден жауап» әдісі арқылы өткен сабақты қорытындылау.
Жоспар
Жоспар- ланған уақыт
Жоспарланған жаттығулар(төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)
Ресурстар
Басталуы
15 мин
Шаттық шеңбер құрып, оқушылар бір–біріне ізгі тілектерін білдіреді.
Топқа бөлу: карта қимасымен
1 – топ 2- топ
Жаңа сабақ:
Тақырып ашу үшін сұрақтар.Карта қимасын құрастыру.
1.Оңтүстік шығыс жарты шарда орналасқан материк ?
2.Материктк көп кездесетін қалталы жануар ?
Аустралияның физикалық – географиялық орнына сипаттама.
Қалпақ арқылы.
Электрондық оқулық: 7 сынып
Ортасы
Сын тұрғысынан ойлау барысында берілген таратпа материал арқылы оқушылар жаңа тақырыпты ашу. Посткр қорғау
Топпен жұмыс
Таратпа материал, маркер, атлас, кескін карта, электрондық оқулық, оқулық.
ПОСТЕР ҚОРҒАУ
Аяқталуы
«Кубизим» стратегиясы.
- Кескін картамен жұмыс: Берілген обектілерді кескін картаға түсіру.
- Шеткі нүктелердің координаталық табу.
Топтық бағалау. Бағалау парағындағы кесте арқылы баға қойылады?
топ
“Бізден сұрақ, сәзен жауап”
постер
СМС
хабар
тапсырма
Кестені
толтыр
қорытынды
1 - топ
2-топ
Рефлексия
Кері байланыс. «INSERT» Білемін, Білдім, білгім келеді
Кубик,
Кескін картамен жұмыс
Бағалау парағы
Шаттық шеңбер
Топқа бөлу
Топпен жұмыс
Постер қорғау
Топ аралық бағалау (топ басшылары)
Саққа рефлексиялық есеп
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Пәнаралық байланыс қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс құндылықтардағы байланыс
Тапсырмаларды жеңілден күрделіге қарай реттеп беремін.
Оқушыларға деңгейлік тапсырмаларды орындауға, сол арқылы өзінің білімін жетілдіруге мүмкіндік беремін.
Критерийлерге бөліп, бағалау парағы арқылы жоспарлаймын
Тарих, физика, экология пәндерімен пәнаралық байланыс жүреді
Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.
Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Өткізілген сабақ оқу мақсаттарына жете алды.
Оқу бағдарламасының мазмұнына сәйкес оқушылар материк туралы толық ақпарат алды.Оқушылар тапсырмалар орындау барысында аса белсенділік танытып, топтық жұмыстар жүрді.
Жоспарланған саралау жұмыстары тиімді болғандықтан, уақыт тиімді жұмсалды.
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
2: топтық жұмыс
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1: тапсырмалар
2: оқушы белсенділігі
Сабақ барысында мен сынып немес жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
Саққа рефлексиялық есеп