kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

А?Ш хал?ы

Нажмите, чтобы узнать подробности

Та?ырыбы:   А?Ш-ты? хал?ы.

Ма?саты:

Білімділік: О?ушылар?а А?Ш-ты? хал?ы, н?мілдік, ?лтты? ??рамы, орналасуы, ?ылымы ж?не м?дениеті  ж?нінде  т?сіндіру.

Дамыту: ?з бетінше ізденіспен шы?армашылы? т?р?ыда ж?мыс істеуге да?дыландыру. ?з ойларын еркін де сауатты, на?ты жеткізу ?абілеттерін арттыру.

Т?рбиелік: Жан-жа?тылы??а, ізденімпазды??а баулу, ты?дай ж?не с?йлей білу м?дениетін арттыру.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«А?Ш хал?ы »

Тақырыбы: АҚШ-тың халқы.

Мақсаты:

Білімділік: Оқушыларға АҚШ-тың халқы, нәмілдік, ұлттық құрамы, орналасуы, ғылымы және мәдениеті жөнінде түсіндіру.

Дамыту: Өз бетінше ізденіспен шығармашылық тұрғыда жұмыс істеуге дағдыландыру. Өз ойларын еркін де сауатты, нақты жеткізу қабілеттерін арттыру.

Тәрбиелік: Жан-жақтылыққа, ізденімпаздыққа баулу, тыңдай және сөйлей білу мәдениетін арттыру.


Болжамдап отырған нәтиже: АҚШ-тың халқымен танысқан тұлға.


Сабақтың типі: Жаңа білім беру сабағы

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдісі: 1. Сұрақ-жауап. 4. Тірек-сызбамен жұмыс.

2. Әңгіме-дәріс. 5. Кестемен жұмыс.

3. Б.Ү.Ү. кестесі. 6. Топтастыру.

Сабақтың көрнекілігі: Қосымша деректер, оқулық, кескін карта, карта т.б.

Сабақтың жоспары:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

1. Сұрақ-жауап.

Қорытындылау.

ІІІ. Жаңа сабақ.

1. Әңгіме-дәріс.

2. Топтастыру.

3. Тірек-сызбамен жұмыс.

4. Кестемен жұмыс.

Қорытындылау.

IV. Жаңа сабақты бекіту.

1. Б.Ү.Ү. кестесі.

V. Қорытындылау, бағалау.

VІ. Үйге тапсырма беру.


Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушыларды түгендеу, оқу құралдарын дайындатып, зейіндерін сабаққа аударту.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

1. Сұрақ-жауап.

1. АҚШ-тың табиғат жағдайлары?

2. АҚШ зардап шегетін табиғи апаттар?

3. АҚШ-тың климаты?

4. АҚШ-тың табиғат ресурстары?

5. АҚШ-тың пайдалы қазбалары?

Қорытындылау.



ІІІ. Жаңа сабақ.

1. Әңгіме-дәріс.

Жаңа сабақ әңгіме-дәріс беруден басталады.

2. Топтастыру.

Топтастыру арқылы нәсілдік ерекшеліктеріне қарай америкалықтардың топтарын түсіндіру.


Африкалықтар 12%

Еуропалықтар 84%


Америка-

лық нәсілдер







Азиялықтар 4%




3. Тірек-сызбамен жұмыс.

Тірек-сызба арқылы АҚШ-қа басқа аймақтардан қоныс аударушылар үлесін түсіндіру.

АҚШ-қа қоныс аударушылар үлесі




Басқа аймақтар.

5 %

Еуропа.

10 %

Азия.

30 %

Латын Америкасы.

55 %






4. Кестемен жұмыс.

Кесте арқылы АҚШ-тағы ірі меналополистерді түсіндіру.


Мегалополис аты

Құрамындағы агломерация саны

Халық саны,

млн адам

Жерінің ауданы, мың км2

Басты білік бойымен ұзындығы, км

Босваш

40

45

100

800

Чипиттс

35

35

160

900

Сан-Сан

15

18

100

800

Барлығы

90

98

360

2500




Қорытындылау.



IV. Жаңа сабақты бекіту.

1. Б.Ү.Ү. кестесі.


Білгенім

Үйренгенім

Үйренгім келеді











V. Қорытындылау, бағалау.

VІ. Үйге тапсырма беру.

Үйге: АҚШ-тың халқы.





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: География

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 11 класс

Скачать
А?Ш хал?ы

Автор: Нурпеисова Назгуль Маликовна

Дата: 01.02.2015

Номер свидетельства: 165386
