kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ойын кеңістігінде бағдарлау дағдыларына үйрету

Нажмите, чтобы узнать подробности

Бұл сабақ жоспары 5сынып сабақ беретін мұғалімдерге арналған.Білім мазмұнын жаңарту бағдарламасы негзінде жасақталған.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ойын кеңістігінде бағдарлау дағдыларына үйрету»

Күні: 08.04.2019

Мектеп:№13 мектеп-гимназия

Сынып:5а


Мұғалімнің аты-жөні: Алланазар Бибарыс

Сабақ тақырыбы

Ойын кеңістігінде бағдарлау дағдыларына үйрету


5.1.2.1 - қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін білу және орындау

5.2.4.1 - дене жаттығулары аясындағы іс-әрекеттерді оңтайландыру және балама түрлерін құруға қажет ережелер мен құрылымдық тәсілдерді білу және түсіну

Сабақ мақсаттары

Оқушылар: - әр түрлі физикалық жаттығуларда қозғалыстардың комбинацияларын құруды және қолдануды біледі; - әр түрлі физикалық жаттығуларда қозғалыс комбинациялар реттілігін құрастыра біледі.

Бағалау кр критерийлері

- қозғалыс комбинацияларын құрып қолдана алады;

- жылдамдық пен үйлесімдіктің арнайы жаттығулар кешенін құрастырып

көрсете алады; - ойын кеңістігінде бағдар жасай алады.

Тілдік мақсаттар


Оқушылар орындай алады: Адамның денсаулығы мен физикалық жай-күйін жақсартуға дене белсенділігі қалай көмектесе алатынын.талқылай алады.

Пән лексикасы және терминология:

• ойын-шабуыл, артық жүк тиелген ойындар, бейімделген ойындар

• футбол доп, резиналы доп, түрлі-түсті ленталар, ысқырық

• dribbling, пас, жалтару, жүгіру, лақтыру, басып алу

• жол-жөнекей ұстау, белгілеу, құлпы

• шабуылдаушы, қорғаушы, қарсыласы

• ұпайлар, мақсаттары, қағидалары

• тактика, стратегия

• бірлескен жұмыс

• допты меңгеру, допты жоғалтып алу

• әзірлеу, жасау

• рөлдер: ойынды құрушысы, ұйымдастырушы, көшбасшы, төреші, технологиялық картаны құрушысы

Бастапқы білім


Оқушылар үй мен мектеп бағдарламасынан тыс, сондай-ақ алдыңғы бөлімдер мен сыныптарда алынған өздерінің негізгі қарым-қатынас дағдылары мен қозғалыс дағдыларын дамыта алады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарлан-ған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың

басы

5 мин





















Сабақтың

ортасы

10 мин



10 мин































10 мин























































Сабақтың

соңы

10 мин

(Б, К) Мұғалім оқушылармен амандасады.

Содан кейін ол оқушыларға келесі сұрақтарды талқылауды ұсынады: - басқыншылық ойындарда ойын кеңістігінде қандай бағдарлау дағдылары қажет? - жылдамдық пен үйлестіруді қалай дамытуға болады?

Жүру барысындағы жаттығулар.

а) аяқ ұшымен

б) өкшемен

в) жартылай отырып

г) толық отырып

д) саптық жүріс

Жүгіру барысындағы жаттығулар.

а) жай жүгіру

б) аяқты алға сермеп

в) тізені жоғары көтеріп

г) өкшені жамбасқа лақтырып

д) оң жақ қапталға тіркемей адым

е) сол жақ қапталға тіркемей адым

ж) арқамен жүгіру

з) жылдамдыққа

и) тынысты қалыпқа келтіру

Жалпы денені жетілдіру жаттығулары

1.Бір қалыпты аяқ иық көлемінде, қол белде

1-4 басты оң жаққа, 5-8 сол жаққа айналдыру.

2.Бір қалыпты аяқ иық көлемінде, қол белде

1-басты оң жаққа, 2-сол жаққа, 3-артқа, 4-алға еңкейтеміз.

3.Бір қалыпты аяқ иық көлемінде қол иықта

1-4 иықты алдыға, 5-8 артқа айналдырамыз

4.Бір қалыпты аяқ иық көлемінде оң қол жоғары, сол қол төменде

1-2оң қол артқа кереміз

3-4 сол қолды артқа кереміз.

5.Бір қалыпты аяқ иық көлемінде, қол кеуде алдында бүгілу.

1-2 қолды кеуде алдында бүгіп кереміз

3-4 қолды жазып кереміз.

6.Бір қалыпты аяқ иық көлемінде, оң қол жоғарыда, сол қол белде

1-2 кеудені сол жақа еңкейтеміз

3-4 қолды ауыстырып еңкейтеміз

7.Бір қалыпты аяқ иық көлемінде, қол белде

1- оң аяққа еңкейеміз

2- ортаға

3- сол

4- Бір қалыпты

8.Бір қалыпты аяқ иық көлемінде қол төменде

1- қол жоғарыда

2- қол алға еңкейеміз

3- отырамыз

4- Бір қалыпты

9.Бір қалыпты аяқ иық көлемінде қол белде

1-2 оң аяққа

3-4 сол аяққа

5-8 қос аяқпен секіреміз



Тапсырманың дескриптерлері:

- жылдамдық пен үйлесімдіктің арнайы жаттығулар кешенін құрастырып көрсете алады;

- жаттығуларды орындаған кезде аралық пен ара қашықтықты сақтайды;

- жаттығуларды орындаған кезде бірде бір төртбұрышты өткізбейді;

- жаттығуларды қатесіз орындайды.

Формативтік бағалау:

Мұғалім «бағдаршам» әдісін қолданады (әр түсті дөңгелек карточкалары): жасыл – тамаша, сары – жақсы, қызыл – қанағаттанарлық.

(Б, Ж, Ф) Жалпы оқушыларды сапқа тұрғызып жаңа сабақты түсіндіру.

Акробатикалык алға қарай тоңқалаң асу, денені жинақтап алып аударылып түсу. Оған керісінше, артқа қарай домалап, асып түсу, жаттығудың аяқ кезінде қолды тіреу арқылы денені аударып түсіру.

Алғада, артқада домалап түсуді орындау үшін жинақталу қажет. Жинақталуды үйренген соң, бастапқыда біреудің көмегі арқылы, алға қарай домалап түсуге көшу керек. Оқушы жүрелеп отырады, бас екі тізенің арасына қарай еңкейтіледі. Аяқты тіреп итерілу қарсаңында және домалап түсудің алдында басын төсенішке тигізбей екі тізесіне қарай жақындатады, сөйтіп, денені бірден аударып түсуге көмектеседі.

Артқа қарай домалап түсуде әуелі шалқалап жатып, қолды иықтан асыра тіреу арқылы артқа тербетілеуден бастаған жөн. Сосын жауырынға тұрған қалыптан артқа қарай аударылып, қолды иықтан асыра еденге тигізіп қайтадан жүрелеп отыру. Келесі кезек-жүрелеп отырудан артқа домалап түсу, қолды тіреп тізерлеп отыру; домалап асып түсіп, аяқты алшақ қойып тіреп тұру; артқа қарай домалап асып түсу.

Жүреден жартылай отырып, артқа тоңқалаң асу, аяқты түзу ұстап жауырынмен тұру, сосын алға тоңқалаң асу, соңында түзуленген аяқты жіберіп, алақанмен еденге тірелу, қайтадан қалпына келу. Дәл осылай, бірақ қолмен ешнәрсеге тірелмеу керек. Тапсырманың дескриптерлері: - қауіпсіздік техникасын сақтайды; - ойын кеңістігінде бағдар жасай алады; - қашушы шеңберден алыстамайды; - қашушы шеңбердің ортасынан жүгіріп өтпейді.

Формативтік бағалау:

Мұғалім оқушыларға бін бірі бағалау әдісін қолдануға ұсынады («бас бармақ» әдісі): бас бармақ жоғары – тамаша, бас бармақ – көлденең – жақсы, бас бармақ төмен – қанағаттанарлық.

Сұраңыз: Бұл ойын қандай физикалық қасиеттерді дамытады?



Рефлексия.

Сабақтың соңында оқушылар стикерлерге жаңадан алған ақпаратты жазып өз пікірлерін білдіріп мүғалімге тапсырады.

Үй жұмысы: Ғаламтор арқылы жылдамдық және үйлесімдікті дамытатын арнайы жаттығулардың жиынтықтарын көріп талқылау.

Жылдамдық және үйлесімдікті дамытатын арнайы жаттығулардың кешенін құрастыру.


Үлкен бос кеңістік.























Ноутбуктер.

Ресурсқа сілтеме:

лестница скорости и координации

https://www.youtube.com/watch?v=BhrjqvFPNzs

Файл: №1 карточка «жылдамдық және үйлесімдік сатысындағы арнайы жаттығулардың кешені. docx»































































Стикерлер, маркерлер, қаламсаптар.

Дифференциалды оқыту: - көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? -кабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау: – оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс: - денсаулық және қауіпсіздік ережелері. - АКТ. - құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

- оқушыларға қолдау көрсету үшін барлық сыныппен көрген бейнероликтерді талдау, сұрақтар қою арқылы жоспарлап отырмын;

- аса қабілетті оқушыларға өздеріне арнайы жаттығулар кешенін құрастыруды және талдауды ұсынамын.




















- материалдың меңгерілуін бағалау сабақ бойы болады; - материалдың меңгерілуінің маңызды көрсеткіші – қимылды үйлестіру және ойын кеңістігінде бағдарлау.

- коллаборативті орта құру; - оқушылардың жас ерекшеліктерін ескере отырып тапсырмаларды құрастыру; - қызмет түрлерін ауыстыру; - кеңес беру.

Сабақ бойынша рефлексия



Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?


Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға



Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:



2:









Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:



2:



Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Физкультура

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
Ойын кеңістігінде бағдарлау дағдыларына үйрету

Автор: Алланазар Бибарыс Советұлы

Дата: 03.06.2019

Номер свидетельства: 513202
