САБАҚ ТАҚЫРЫБЫ: Қысқа қашықтыққа жүгіру 60 метр | Мектеп: №161 мектеп-гимназиясы |
Күні: | Мұғалімнің есімі: Шереханов Ж |
СЫНЫП: 8 А | Қатысқандар саны: 14 | Қатыспағандар саны: -2 |
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары): | 60 метрге жүгіру техникасын үйрету. Салауаттылыққа тәрбиелеу |
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар: |
-Техникалық қауіпсіздік техникаларын еске түсіру, жеңіл атлетикалық жаттығулар туралы жаңа ақпаратпен танысу |
Оқушылардың басым бөлігі: |
-60 метрге жүгірудің ережелерін үйрене отырып, практикалық жүзінде қолдана алады. |
Кейбір оқушылар: |
- шығармашылық қабілеттері артады. |
Тілдік мақсат | Оқушылар: 60 метрге жүгірудің пайдасы мен маңызын біліп және уақытында жүгіріп өте алады Негізгі сөздер мен тіркестер: Жылдамдық, шапшаңдық және жүгіру |
Алдыңғы оқу | 30 метрге жүгіруді меңгерген. |
Жоспар |
Уақыт өлшемі | Жоспардың мазмұны | Мұғалімнің іс-әрекеті | Ресурстар |
2 мин
3 мин | І. Басталуы
Психологиялық дайындық | Амандасуды «бір ұсыныс, екі тілек» әдісі арқылы орындаймын. Техника қауіпсіздік ережелерімен таныстыру. | |
10 мин
2 мин | Қыздырыну жаттығулары
Топқа бөлу | Жүру үстінде орындалатын жаттығулар, жүгіру үстіндегі жаттығулар, бір орында тұрып жасалатын жаттығулар орындатылады. Доптың суреті салынып қиылған түрлі-түсті (қызыл, жасыл, сары, көк) пазлдармен топтастыру
Топ басшысын сайлап, бағалау парағын беремін | Ысқырық
Пазлдар
Бағалау парағы |
10 мин
| «Қызығушылығын арттыру» | Тақырыпты ашу мақсатында мультимедиялық тақтадан қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын көрсете отырып, осыған байланысты видеоролик көрсетіледі. Мадақтау сөздер арқылы бағалаймын. (Жарайсың, тамаша, өте жақсы т.б.) | Интербелсен-ді тақта |
15 мин | Жаңа тақырыптар бойынша жаттығулар жасау | Әр топқа сөреде тұру техникасын, сөреден тез жылдамдық алу техникасын, мәреге жеткенде қолданылатын техникасын көрсетуді тапсырамын. | Ысқырық |
3 мин | Кері байланыс | Доп бейнесі секілді сурет ілінеді.Көңіл күйді көрсететін стикерлерді таратып беремін. Стикерлер бойынша оқушылар бүгінгі сабақтағы көңіл күйін көрсетеді және жабыстырады. | «Доп», стикер |
2 мин | Бағалау | Топ жетекшісіне таратылған бағалау парақтары арқылы бағалаймын 100 баллдык жуйемен 1-25 баллды қою арқылы бағалау. 30 – 55 – қанағаттанарлық 60- 85 – жақсы 85- 100- өте жақсы Мысалы: АЖӘ | «Бір ұсыныс, екі тілек» Нақтылық. | Жаттығу жасауы | Қашықтыққа жүгіру | Кері байланыс | Азиз | 20 | 20 | 25 | 20 | Султан | 15 | 20 | 20 | 15 | Рахым | 25 | 25 | 25 | 25 | Жанар | 15 | 20 | 20 | 20 |
| Бағалау парағы
|
Қосымша ақпарат Интернет, оқулық, Газет журналдар т.б. |
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы б Айланыс |
Бүгінгі сабақта қабілеті жоғары оқушыларға: | Сабақ барысында смайликтер, бағдаршам түстері арқылы бағалау | Видеоролик Интерактивті тақтаны 20-25 минуттан артық қолдануға болмайды. Сабақ барысында үшкір, өткір заттарды мұқият қолдану. |
Рефлексия Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгінгі оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа Сіздің сабағыңыздың жауап беріңіз | сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға |
| |
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды 1: Балалар өз деңгейлерін көтере алды 2: Уақытпен жұмыс жасауға, шапшаңдыққа үйренді Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта 1: Пазлмен бөлінген топ 2: Тақырып аясында көрсетілген видеоролик Сабақ барысында мен сынып немесе Көмектесетін не білдім? | (оқытуды да,)? алды (оқытуды да, оқуды да, ескеріңіз)? жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге |