kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Қимыл қозғалыс ойындары

Нажмите, чтобы узнать подробности

1.Бір аяқпен секіру(4-5рет, оң және сол аяқпен).

Қапшықты оң және сол қолымен көлдененінен нысанаға (2-2,5м.қаш-н) дәлдеп лақтыру. Бөрене үстімен  тепе-теңдікті сақтап жүру.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«____растыру декабрь 1 апта орта____ы топ»

Күні:

Карта № 1

Топ: Ортаңғы топ

Білім беру саласы:Таным

Бөлім: Құрастыру

Тақырыбы: «Бәйтерек» монументі (қағаздан құрастыру жұптық жұмыс)

Мақсаты: бәйтерек ғимаратын қатты қағаздарды дұрыс қолдана отырып құрастыруды үйрету;туған жеріне деген сүйіспеншілікке тәрбиелеу;қағаз бөлшектерін бір-біріне желімдеу, бұрыштарымен жақтарын бүктеу, беттестіру іскерліктерін дамыту.

Сөздік жұмысы: байтерек ғимараты, құрастыру.

Көрнекілігі:

Қостілдік компонент: ғимарат-здание, құрастыру-конструирование.

Сабақ барысы

I.Мотивация ынталалндыру кезеңі

«Шаттық шеңбері» ойыны

Балаларды шеңберге тұрғызып, бір-біріне жылы сөздер айтуды ұсынады

II.Ізденістер, ұйымдастыру

бәйтерек ғимаратын қатты қағаздарды дұрыс қолдана отырып құрастыруды үйрету;туған жеріне деген сүйіспеншілікке тәрбиелеу;қағаз бөлшектерін бір-біріне желімдеу, бұрыштарымен жақтарын бүктеу, беттестіру іскерліктерін дамыту.

Дид-қ ойын: «Айырмашылығын тап»

Сергіту сәті

Көше бойы келеміз

Онде не бар көреміз,

Автобекет,дүкендер,

Мұражай мен әуежай.

Барлық үйлер сәулетті,

Біздің қала әдемі!


III.Рефлексивті-түзетушілік

Педагог балалардан сұрақ-жауап арқылы оқу іс-әрекетін қорытындылайды.


Күтілетін нәтиже:

Біледі: Түрлі құрастыру тәсілдерін қолдануды біледі.

Игереді: сөздерді дұрыс айытуды.

Меңгереді: қолданып,күнделікті өмірде өз ойын жеткізуді.







Просмотр содержимого документа
«Дене шын орта____ы топ 1 апта, декабрь»

Күні:

Карта № 1

Топ: Ортаңғы топ

Білім беру саласы: Денсаулық

Бөлім: Дене-шынықтыру

Тақырыбы: Негізгі қимылдар:

1.Бір аяқпен секіру(4-5рет, оң және сол аяқпен).

Қапшықты оң және сол қолымен көлдененінен нысанаға (2-2,5м.қаш-н) дәлдеп лақтыру. Бөрене үстімен тепе-теңдікті сақтап жүру.

Мақсаты: Балалардың дене бітімдерін қалыптастыру.

Бір аяқпен секіру(4-5рет, оң және сол аяқпен).

Балаларға негізгі қимылдар жайлы түсінік беру.

Құралдар: сабаққа қажетті заттар.

Сабақ барысы:

I. Мотивациялық-ынталалндыру кезеңі

Шаттық шеңбері.

Қуан,шаттан,алақай,

Қуанатын келді күн!

Қайырлы таң,

Қайырлы күн!

Күліп шықты бүгін күн!


II.Ізденістер, ұйымдастыру

Негізгі қимылдар:

1.Бір аяқпен секіру(4-5рет, оң және сол аяқпен).

Қапшықты оң және сол қолымен көлдененінен нысанаға (2-2,5м.қаш-н) дәлдеп лақтыру. Бөрене үстімен тепе-теңдікті сақтап жүруді үйрету.

Қимылды ойын:

«ЭКСПО-ға жол»

III.Рефлексивті-түзетушілік

Бүгінгі сабақта біз қандай жаттығу істеуді үйрендік?

-балалар бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма?


Күтілетін нәтиже:

Біледі: Балалар дене шынықтыру жайлы білуі керек.

Игереді: Бір аяқпен секіру(4-5рет, оң және сол аяқпен).

Меңгереді: негізгі қимылдарды меңгерді.











Күні:

Карта № 1

Топ: Ортаңғы топ

Білім беру саласы: Денсаулық

Бөлім: Дене-шынықтыру

Тақырыбы: Қысқа секіртемен секіру(демалу үзілістері бар 2-3реттен, 10рет секіру).

Бөрене үстімен тепе-теңдікті сақтап жүру. Табан мен алақанға сүйеніп, төрттағандап еңбектеу.

Мақсаты: Балалардың дене бітімдерін қалыптастыру.

Бөрене үстімен тепе-теңдікті сақтап жүру.

Балаларға негізгі қимылдар жайлы түсінік беру.

Құралдар: сабаққа қажетті заттар.

Сабақ барысы:

I. Мотивациялық-ынталалндыру кезеңі

Шаттық шеңбері.

Қуан,шаттан,алақай,

Қуанатын келді күн!

Қайырлы таң,

Қайырлы күн!

Күліп шықты бүгін күн!


II.Ізденістер, ұйымдастыру

Қысқа секіртемен секіру(демалу үзілістері бар 2-3реттен, 10рет секіру).

Бөрене үстімен тепе-теңдікті сақтап жүру. Табан мен алақанға сүйеніп, төрттағандап еңбектеу.

Қимылды ойын: «Бәйтерекке кім жылдам барады?»

III.Рефлексивті-түзетушілік

Бүгінгі сабақта біз қандай жаттығу істеуді үйрендік?

-балалар бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма?


Күтілетін нәтиже:

Біледі: Балалар дене шынықтыру жайлы білуі керек.

Игереді: Табан мен алақанға сүйеніп, төрттағандап еңбектеу әдісін.

Меңгереді: негізгі қимылдарды меңгерді.











Күні:

Карта № 1

Топ: Ортаңғы топ

Білім беру саласы: Денсаулық

Бөлім: Дене-шынықтыру

Тақырыбы:Бір аяқпен секіру(4-5рет, оң және сол аяқпен).

Оң және сол қолымен көлд ененінен нысанаға (2-2,5м.қаш-н) дәлдеп лақтыру.Басқа қап киіп, заттарды аттап өту, бұрылу.

Құралдар: сабаққа қажетті заттар.

Сабақ барысы:

I. Мотивациялық-ынталалндыру кезеңі

Шаттық шеңбері.

Қуан,шаттан,алақай,

Қуанатын келді күн!

Қайырлы таң,

Қайырлы күн!

Күліп шықты бүгін күн!


II.Ізденістер, ұйымдастыру

Бір аяқпен секіру(4-5рет, оң және сол аяқпен).

Оң және сол қолымен көлд ененінен нысанаға (2-2,5м.қаш-н) дәлдеп лақтыру.Басқа қап киіп, заттарды аттап өту, бұрылу.


Қимылды ойын: «Киіз үйді жина»


III.Рефлексивті-түзетушілік

Бүгінгі сабақта біз қандай жаттығу істеуді үйрендік?

-балалар бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма?


Күтілетін нәтиже:

Біледі: Балалар дене шынықтыру жайлы білуі керек.

Игереді: Бір аяқпен секіру(4-5рет, оң және сол аяқпен).

Меңгереді: негізгі қимылдарды меңгерді.

















Просмотр содержимого документа
«Жаратылыстану орта____ы топ 1 апта декабрь»

Күні:

Карта № 1

Топ: 1 кіші

Білім беру саласы: Таным

Бөлім: Жаратылыстану

Тақырыбы: «Қай жерде өседі?»

Мақсаты: Табиғаттың жанды нысандары және ерекшеліктері туралы түсініктерін

жүйелеу. Балабақша аумағындағы жəне жақын, алыс мекендердегі өсімдіктерді (ағаштар мен бұталар) ажырату және атай білу дағдыларын дамыту.

Сөздік жұмысы: табиғат, өсімдіктер, балабақша.

Көрнекілігі: табиғат суреттері.

Қостілдік компонент: табиғат – природа, өсімдіктер-растения, ағаштар-деревья.

Сабақ барысы

I. Мотивациялық-ынталалндыру кезеңі

Шаттық шеңбері.

Арайлап таң атты

Алтын шуақ таратты

Қайырлы таң балалар

Қайырлы таң қонақтар


II.Ізденістер, ұйымдастыру

-балалар қазір жылдың қай мезгілі

- Табиғаттың жанды нысандары және ерекшеліктері туралы түсініктерін

жүйелеу. Балабақша аумағындағы жəне жақын, алыс мекендердегі өсімдіктерді (ағаштар мен бұталар) ажырату жəне атай білу дағдыларын дамыту.


Дид-қ ойын: «Қай ағаштың жапырағы?»

Сергіту сәті


III.Рефлексивті-түзетушілік

Бүгінгі сабақта біз не туралы әңгімелестік?

-балалар бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма?


Күтілетін нәтиже:

Біледі: Табиғаттың жанды нысандары және ерекшеліктері туралы түсініктерін.

Игереді: Балабақша аумағындағы жəне жақын, алыс мекендердегі өсімдіктерді ажыратуға.

Меңгереді: өсімдіктерді атай білу дағдыларын дамыту.






Просмотр содержимого документа
«К__ркем __д 1 апта орта____ы топ декабрь»

Күні:

Карта № 1

Топ: Ортаңғы топ

Білім беру саласы: Коммуникация

Бөлім: Көркем әдебиет

Тақырыбы: «Отан» өлеңі Е. Өтетілеуұлы

Мақсаты: өлеңді эмоционалды қабылдай отырып, мәнерлеп айтуға, тыңдап, түсіне білуге үйрету. Өз еліне, туған жеріне деген сүйіспеншілікке тәрбиелеу.

Сөздік жұмысы: Елім, туған жер, Отан, өлкем, саяхат.


Көрнекілігі: Отан туралы суреттер.

Қостілдік компонент: Туған-родной, өлке-край, тамаша-прекрасный, Отан-Родина, Отчизна – Fatherland.


Сабақ барысы

I.Мотивация ынталалндыру кезеңі

«Шаттық шеңбері» ойыны

Балаларды шеңберге тұрғызып, бір-біріне жылы сөздер айтуды ұсынады

II.Ізденістер, ұйымдастыру

Өлеңмен жұмыс

«Туған өлкем тамаша»өлеңін оқып береді

«Кел, бірге жаттайық»

Тірексызбамен өлеңді жаттау

Дид-қ ойын: «Менің қалам»

Сергіту сәті

Көше бойы келеміз

Онде не бар көреміз,

Автобекет,дүкендер,

Мұражай мен әуежай.

Барлық үйлер сәулетті,

Біздің қала әдемі!


III.Рефлексивті-түзетушілік

Педагог балалардан сұрақ-жауап арқылы оқу іс-әрекетін қорытындылайды.


Күтілетін нәтиже:

Біледі: туған қаласы жайында әңгімелеуді.

Игереді: сөздерді туған жерін,елін сүюді,қорғауды,құрметтеуді.дұрыс

Меңгереді: қолданып,күнделікті өмірде өз ойын жеткізуді.










Просмотр содержимого документа
«М__с│ндеу орта____ы топ 1 апта, декабрь»

Күні:

Карта № 1

Топ: Ортаңғы топ

Білім беру саласы:Шығармашылық

Бөлімі: Мүсіндеу

Тақырыбы: «Байтерек монументі»

Мақсаты: Үлгі бойынша пішінін, пропорциясын ескере отырып, Байтеректің мүсінін жасауға үйрету. Кескішпен түрлі безендірулер жасауға дағдыландыру.

Сөздік жұмысы: байтерек, мүсін, безендіру.

Көрнекілігі: демонстрациялық материалдар. Әр балаға сүңгінің суреті салынған парақтар,ермексаз.

Қостілдік компонент: байтерек- байтерек, мүсін – скульптура, безендіру-украшать.


Сабақ барысы

I.Мотивация-ынталалндыру кезеңі

Шаттық шеңбер.


II.Ізденістер, ұйымдастыру

  1. Үлгі бойынша пішінін, пропорциясын ескере отырып, Байтеректің мүсінін жасауға үйрету. Кескішпен түрлі безендірулер жасауға дағдыландыру

Үстел-үсті ойыны: «Бәйтерек қандай?» (Воскобовичтің ойындары)


Сергіту сәті

 Орынымаздан тұрайық
Алақанды ұрайық.
Бір отырып , бір тұрып
Біз тынығып алайық.

III.Рефлексивті-түзетушілік

Рефлексивті коррекциалаушы Балаларға ойыншықтар атынан ризашылығын білдіру. Барлығың суретті жақсы салыпсыңдар. Өз жұмыстарына бағалай қарайды.

Күтілетін нәтиже:

Біледі: Үлгі бойынша пішінін, пропорциясын ескере отырып, Байтеректің мүсінін жасауға үйренеді.

Игереді: Кескішпен түрлі безендірулер жасауға дағдыландыру игереді.

Меңгереді:Байтеректің мүсінін жасауды меңгереді.








Просмотр содержимого документа
«Музыка 1 апта орта____ы топ декабрь»

Күні:

Карта № 1

Топ: Ортаңғы топ

Білім беру саласы:Шығармашылық

Бөлімі: Музыка

Тақырыбы: : «Ұлы дала ұланымын»

Мақсаты: Елдің әдет-ғұрпы мен тарихын музыкамен байланыстыра рухани тәрбиелеу. Музыканың ырғағын дәл бере отырып, сермеу, серпілу қимылдарын орындау

Сөздік жұмысы: дала, әдет-ғұрпы,


Көрнекілігі «Ұлы дала ұланымын» суреттері.

Қостілдік компонент: тарих-история.

Сабақ барысы

I.Мотивация ынталалндыру кезеңі

Шаттық шеңбері.

Қуан,шаттан,алақай,

Қуанатын келді күн!

Қайырлы таң,

Қайырлы күн!

Күліп шықты бүгін күн!

II.Ізденістер, ұйымдастыру

Әуенді ырғақты қимыл:

«Батырлар биі» А.Еңсепов

Музыка тыңдау: «Атамекен» Е.Хасанғалиев

Ән айту: «Елімнің ертеңгі иесі-біз» А.Еспенбетова

Ойын ойнау: «Тақия тастамақ» Ұлттық ойын

Сергіту сәті

Санайықшы жаңаша,

Бір,екі,үш!

Желбіре,жалауша,

Достыққа біздің күш!

III.Рефлексивті-түзетушілік

Педагог балалардан сұрақ-жауап арқылы оқу іс-әрекетін қорытындылайды.


Күтілетін нәтиже:

Біледі: түрлі сипаттағы әнді сезіне тыңдауды, әнді сипатына сай мәнерлеп, анық айтуды

Игереді: музыкалық ойын әрекеттерін әуенмен көрсетуді, би қимылдарын ойлап табуды

Меңгереді: әуенге ілесе таныс би қимылдарын еркін жасауды, ойын кейіпкерлерінің қимылын, іс-әрекеттерін өз беттерінше көрсетуді.



Күні:

Карта № 1

Топ: Ортаңғы топ

Білім беру саласы:Шығармашылық

Бөлімі: Музыка

Тақырыбы: : «Ұлы дала ұланымын»

Мақсаты: Елдің әдет-ғұрпы мен тарихын музыкамен байланыстыра рухани тәрбиелеу. Музыканың ырғағын дәл бере отырып, сермеу, серпілу қимылдарын орындау

Сөздік жұмысы: дала, әдет-ғұрпы,


Көрнекілігі «Ұлы дала ұланымын» суреттері.

Қостілдік компонент: тарих-история.

Сабақ барысы

I.Мотивация ынталалндыру кезеңі

Шаттық шеңбері.

Қуан,шаттан,алақай,

Қуанатын келді күн!

Қайырлы таң,

Қайырлы күн!

Күліп шықты бүгін күн!

II.Ізденістер, ұйымдастыру

Әуенді ырғақты қимыл:

«Батырлар биі» А.Еңсепов

Музыка тыңдау: «Атамекен» Е.Хасанғалиев

Ән айту: «Елімнің ертеңгі иесі-біз» А.Еспенбетова

Ойын ойнау: «Тақия тастамақ» Ұлттық ойын

Сергіту сәті

Санайықшы жаңаша,

Бір,екі,үш!

Желбіре,жалауша,

Достыққа біздің күш!

III.Рефлексивті-түзетушілік

Педагог балалардан сұрақ-жауап арқылы оқу іс-әрекетін қорытындылайды.


Күтілетін нәтиже:

Біледі: түрлі сипаттағы әнді сезіне тыңдауды, әнді сипатына сай мәнерлеп, анық айтуды

Игереді: музыкалық ойын әрекеттерін әуенмен көрсетуді, би қимылдарын ойлап табуды

Меңгереді: әуенге ілесе таныс би қимылдарын еркін жасауды, ойын кейіпкерлерінің қимылын, іс-әрекеттерін өз беттерінше көрсетуді.











Просмотр содержимого документа
«С__йлуд│ дамыту орта____ы топ 1апта декабрь»

Күні:

Карта № 1

Топ: Ортаңғы топ

Білім беру саласы: Коммуникация

Бөлім: Сөйлеуді дамыту

Тақырыбы: М. Хакімжанованың «Отан» өлеңі

Мақсаты: Тілдің грамматикалық құрылымын қалыптастыруда ойындарды кеңінен қолдану. Отанды, туды құрметтеуге тәрбиелеу;тіл байлықтарын дамыту.

Сөздік жұмысы: Отан, тіл, ту.

Көрнекілігі: Қазақстан елінің суреттері.

Қостілдік компонент: Отан-Родина, тіл-язык, тәрбиелеу-воспитание.

Сабақ барысы

I. Мотивациялық-ынталалндыру кезеңі

Шаттық шеңбері

II.Ізденістер, ұйымдастыру

2.Тақпақты оқу. М. Хакімжанованың «Отан» өлеңі

Мысалы: Өзең-көлім- өз өлкем,

Бал-бөбегің –мен ертең!

Елім,жерім,кең мекен

Әңмен, жырмен тербетем!

Бұлағың нәр-

Шөлдесем!

Қазақстан жаннатым!

Туған Отан берекем!

Менің Өлкем тамаша.

Дид-қ ойын: «Не? Қайда? Қашан?»

Сергіту сәті

Боран соғып айналады,

Ағаш басы шайқалады.

Аспаннан қар жауады,

Қыс түскені байқалады.


III.Рефлексивті-түзетушілік

Бүгінгі сабақта біз не туралы әңгімелестік?

-балалар бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма?


Күтілетін нәтиже:

Біледі: тіл байлықтарын дамыту.

Игереді: Тілдің грамматикалық құрылымын қалыптастыруда ойындарды кеңінен қолдану.

Меңгереді: сөздерді дұрыс айытуға







Просмотр содержимого документа
«Сурет орта____ы топ декабрь 1 апта»

Күні:

Карта № 1

Топ: Ортаңғы топ

Білім беру саласы:Шығармашылық

Бөлімі: Сурет салу

Тақырыбы: «Киіз үйдің керегелері»

Мақсаты: Әртүрлі бағыттағы тура сызықтар мен олардың қиылысуын жүргізе білуді үйрету.Киіз үйдің керегелері туралы түсініктерін кеңейту, жуан,жіңішке таяқшаларды рет-ретімен салуды, қарындашты қолдануды үйретуді жалғастыру.

Сөздік жұмысы: Киіз үй, қарындаш.

Көрнекілігі: демонстрациялық материалдар. Әр балаға сүңгінің суреті салынған парақтар,қылқаламдар,көк бояу,су,қол сүрткіш.

Қостілдік компонент: Киіз үй-юрта.


Сабақ барысы

I.Мотивация-ынталалндыру кезеңі

Шаттық шеңбер.
Қуан, шаттан, алақай!
Қуанатын күн бүгін.
Күліп шықты бүгін күн,
Қайырлы таң, қайырлы күн!

II.Ізденістер, ұйымдастыру

Балалар,сендердің ойыншықтарың қыс мезгілінде далаға көп шықпайды,сондықтан да мұржадан түтіннің қалай шығатынын білмейді. Осы көріністің қандай болатынын білу үшін сендерден мұржадан шығып тұрған түтіннің суретін салып беруді өтінеді. Балаларға түтінді салу жолдары көрсетіледі де, алдарында тұрған парақтағы суреттегі үйдің мұржасынан шыққан түтінді қарындашпен ирек сызықтар сызу арқылы салу сұралады.
-Ол үшін алдымен қарындаштарыңды оң қолдарыңа алыңдар. Біз түзу сызықтарды сызуды үйрендік,енді ирек сызықтар салуды үйренеміз.

Үстел-үсті ойыны: «Киіз үйді құрастыр»

Сергіту сәті

 Орынымаздан тұрайық
Алақанды ұрайық.
Бір отырып , бір тұрып
Біз тынығып алайық.

III.Рефлексивті-түзетушілік

Рефлексивті коррекциалаушы Балаларға ойыншықтар атынан ризашылығын білдіру. Барлығың суретті жақсы салыпсыңдар. Өз жұмыстарына бағалай қарайды.

Күтілетін нәтиже:

Біледі: Нені білді: қыс мезгілінде үй жылы болуы үшін от жағатынын, мұржадан түтін будақтап шығатынын біледі.

Игереді: қарындашты қолдануды үйретуді бағдарлай білуді игереді.

Меңгереді: дағдылар мен іскерліктері: қарындашпен іс-әрекет жасау арқылы ирек сызықтар сызуды меңгереді.









Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Физкультура

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Қимыл қозғалыс ойындары

Автор: Ибраев Динмухамед Турсынбаевич

Дата: 22.02.2018

Номер свидетельства: 458953
