kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Допты қабылдау әдістері

Нажмите, чтобы узнать подробности

Допты қуалау әдістері сабақ жоспары 8 сынып дене шынықтыру  пәнінен

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Допты қабылдау әдістері»


Сынып: 8 а

Пәні:      Денешынықтыру

32 мектеп-лицей    Мұғалімі:  Г. Капбарова

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Допты қабылдау әдістері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

Допты құлап қабылдау (кеудемен құлап төменнен қабылдау, құлап допты жоғарыдан қабылдау, арқамен аунау) әдістерін түсіндіру. Топпен бірлесіп ойнауды үйрету. Ережесін толық білу.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар: Жаңа білімді түсінеді. Ойынға бейімделеді.

Оқушылардың көпшілігі: Волейбол ойынын ойнай алады.

Кейбір оқушылар: Ұжыммен ойнауға тырысады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Топтық жолдастық және ұжымдық сезімдерге тәрбиелеу.

Алдыңғы сабақтардан

алған білім

Оқушылар алдыңғы бөлімдерде, сабақта және сабақтан тыс уақытта алған ойын әдістерін пайдаланады, жіберген қателіктеріне пікір айтады. Ойынға деген қызығушылық көңіл күйін анықтады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған

іс-әрекет

Ресурстар

І. Кіріспе бөлімі 2-3 минут

Сыныпты қабылдап алу, кезекші мәліметімен танысу. Оқушылармен сәлемдесу, сабақ мақсатын түсіндіру. Күнделікті спорт жаңалықтары. ( (Ұ,К,Т) Оқушылармен үш тілде сәлемдесу:

Сәлеметсіңдер, ме балалар! –Здравствуйте, дети! –Hello ,children!

Оқушылар арасындағы ынтымақтастықты қалыптастыру.


Спорт киіміне, сабаққа даярлығына, көңіл-күйіне назар аудару.

ІІ. Дайындық бөлімі 10 минут

Саптағы жаттығулар

Жүру жаттығу (аяқтың ұшымен, өкшемен, табанның ішкі және сыртқы қырымен, жартылай және толық отыра, секіріп т.б. жүру)

Жүгіру жаттығу (оң,сол бүйірмен, тізені, санды жоғары көтеріп жүгіру, ирелеңдеп т.б. жүгіру)

Жалпы дамыту және арнайы дамыту жаттығулары (құралмен және құралсыз) қатарда немесе шеңбер бойында тұрып орындау.

Оқушыларға жаңа сабақ жаттығуларын орындату, допты қабылдау әдістері.




Еркін тыныс ала жүріп, арақашықтықты сақтап, жаттығуды дұрыс,

толық әдемі орындау керек.

ІІІ. Негізгі бөлім 25 минут

Оқушыларды  қарама-қарсы сапқа тұрғызып арақашықтық 5-6 метр,допты жоғарыдан қабылдау әдістерін көрсетіп,ойыншылармен бірнеше рет қайталанады.

Арақашықтықтары 5-6 метр допты томеннен қабылдау әдістерін көрсетіп, ойыншылармен бірнеше рет қайталанады.

Допты төменнен алуды ойыншы жоғарыдан берген допқа шығып үлгермегенде немесе доп торға жақын түскенде, не оған тиіп алаңға түсіп келе жатқанда қолданылады.

Допты құлап қабылдау әдістерін көрсетіп қолданып үйрету.

Екі жақты ойын.


















Допты дұрыс қабылдауын назарда ұстау.

 Допты жұдырықпен, алақанмен қабылдауға болмайды.

Қателіктерді мұқият қадағалау.


IV. Қорытынды бөлім 5 минут

Организмді бастапқы қалыпқа түсіруге арналған бұлшық еттерді босаңсыту, тыныс алуды келтіру.

Сабақты қорытындылау. Оқушылар білімін бағалау.


Организм жұмысын қалыпты түсіру. Бұлшық еттерді қалыпқа келтіру. Өтілген жаттығуларды толық пысықтау.

Қосымша ақпарат

Дифференциация – көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Неғұрлым қабілетті оқушылардың алдына қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз

Бағалау – оқушылардың материалды игеру деңгейін тексеруді қалай жоспарлайсыз?




Пәнаралық байланыстар

Денсаулық және қауіпсіздік

Қауіпсіздік ережелерін естеріне саламын, атап өтемін.

АКТ-мен байланыстар

Видео жазба

Шығармашылық міндеттегі нәтижелерді дифференциациялау

• Оқушы допты ойынға қоса алады

• Допты жоғарыдан беру

Бақылау, тыңдау, оқушыларға ойлануға берілген сұрақтар :

Волейбол ойыннындағы қабылдау әдістерін ата? 

Волейбол ойынының мақсаты?

Алаңның аумағы қанша болу керек?

Ойында тең ойын болама?

Ойынды қай команда бірінші бастайды?

 Жаттығу кезінде оқушылар бір бірінің кемшіліктерін байқап соны айтып, қайталамауға тырысады.

Рефлексия

Сабақтың оқу мақсаттары шынайы болды ма?

Оқушылар бүгін нені үйренді?

Сабақтағы көңіл күй қандай болды?

Менің дифференциялдық әдісім дұрыс істеді ме?

Сабақтың барлық кезеңдерін берілген уақытта жүргіздім бе?

Мен өз жоспарыма қандай өзгерістер енгізуді қалар едім

Сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беру.














Қорытынды баға

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті ( сабақ беру туралы, сондай ақ үйрету туралы да ойлану)

1.


2.


Қандай екі нәрсе сабақты жақсартатын еді? ( сабақ беру туралы, сондай ақ үйрету туралы да ойлану)

1.


2.


Мен сабақ барысында сынып және жекелеген оқушылар туралы келесі сабаққа дайындалуыма көмектесетін қандай деректерді білдім?

1.


2.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Физкультура

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс

Скачать
Допты қабылдау әдістері

Автор: Капбарова Гулдана Адилхановна

Дата: 15.02.2017

Номер свидетельства: 392107
