Просмотр содержимого документа
«Ашық ұйымдастырылған оқу қызметі»
Тақырып: «Денсаулық еліне саяхат»
Мақсаты: балалардың қимыл-қозғалысын дамыту, қимыл-қозғалыс дағдылары мен физикалық қасиеттерін қалыптастыру.
Міндеттері: Салауатты өмір салтына баулу; дене шынықтырумен айналысуға деген қызығушылық пен қажеттілікті тәрбиелеу; - ұжымшылдық сезімін, ынтымақтастық рухын және құрмет сезімін тәрбиелеу.Балаларды «Дәрумендер» ұғымымен және де А, В,С дәрумендермен таныстыру.
Құрал-жабдықтар: плакат-карта; құрсау; гимнастикалық орындықтар, кішкене диаметрлі шарлар, жұмсақ модульдер.
Кейіпкерлер: тәрбиешілер, дене шынықтыру нұсқаушысы, денсаулық ханшайымы, дайындық тобының балалары.
Сабақтың барысы:
Балалар жаттығу залына кіріп, әуенмен биік орындықтарға отырады.
Балалар, бүгін біз денсаулық еліне саяхатқа барамыз.
Дене ш. м/ы: Балалар, біздің жолымыз оңай емес, сиқырлы карта бізге денсаулық еліне жетуге көмектеседі. Сиқырлы жолдармен жүруіміз керек картаны қараңыз (көрсетеді), сондықтан сізге жолды тездетуге кеңес беремін!
Дене ш. м/ы: - Балалар, біздің саяхатымыз сұрақтар бекетінен басталады. Егер сіз барлық сұрақтарға дұрыс жауап берсеңіз, онда біз саяхатымызды жалғастыра аламыз.
Сұрақтар: (5 минут)
1.-Денсаулықты жақсарту және сақтау үшін не істеу керек?
а) жеке гигиена ережелерін сақтау;
ә) пайдалы тамақ ішіңіз;
в) жаттығу;
г) Күлімсіреу, бір-біріне жылы сөздер айту;
д) Күнделікті режимді сақтаңыз.
2.-Көшеден үйге келгенде не істеу керек? (қолды жуу)
3. Тістеріңізді күніне қанша рет жуу керек? (2)
4.-Таңертең сергек және сау болу үшін не істеу керек? (жаттығу жасау)
Дұрыс балалар, жаттығулар жасаңдар! Сонымен қазір менімен бірге көңілді жаттығулар жасайық!
Музыкамен зарядтау (5-8 минут)
Сайыс.
Дене ш. м/ы: - Балалар, біздің алдымызда үлкен, батпақты батпақ бар, біз оны ептілікпен еңсеруіміз керек. Батпақтың барлық жерінде (шеңбер) бар, сіздің міндетіңіз – шеңберден шеңберге мұқият секіріп, батпақтың екінші шетіне жету.
1. «Батпақ арқылы шеңберлерден секіру»(3-5 минут)
Дене ш. м/ы: - Балалар,жарайсыңдар! Сіз батпақтың арғы жағына өте тез өткеніңіз соншалық, мен сіз үшін қорқып үлгермедім. Енді біздің алдымызда кедергілер жолы пайда болды. Мұқият болыңыз.
2. «Кедергілер ізі»(3-5 минут):
1. Допты ракеткаға белгіге дейін алып жүріңіз, қойыңыз.
2. Белгіден бастап, сөмкені басыңызға алып, кегльді айналып өтіп, өз тобыңызға оралыңыз.
Дене ш. м/ы: - Жарайсыңдар балалар, мұны қалай ақылдылықпен жасадыңдар! Қараңдар, біз мергендер аралына жеттік. Біз нысанаға дәл соғып, сапарымызды жалғастыруымыз керек.
3. «Доп лақтыру»(3-5 минут)
Тәрбиеші: біз ескі мыжылған көпірге жеттік. Біз оны өтуіміз керек.
4. Гимнастикалық тақтада тепе-теңдікті сақтап жүру (3-5 минут)
Дене ш. м/ы: Балалар, біз жылдам тау өзеніне жеттік, біз оны кесіп өтуіміз керек, бірақ бұл оңай емес, қайыққа тек 2 адам сия алады, әр команданың командирі жолдастарын бір-бірден кезектесіп тасып жіберуі керек.
5. Эстафета - өзеннен өту (құрсау қайығы) (3-5 минут)
Нәтиже:
Тәрбиеші: - Балалар, біз сиқырлы денсаулық еліне жеттік! Қараңызшы, бізбен кім кездеседі .... (Денсаулық ханшайымы шығады)
Денсаулық ханшайымы: - Сәлеметсіз бе, менің саяхатшыларым! Мен сізді өз үйімде көргеніме өте қуаныштымын. Ойын ойнағанды ұнатасыздар ма, ендеше «Бір, екі, үш тоң!» Ойынын ойнайық.
Енді сіздің саяхатыңыз аяқталды. Сіз барлық сынақтардан өттіңіз. Әрқашан мықты, епті, батыл, ең бастысы денің сау болсын! Сіз осындай қиын жолдан өткеніңіз үшін мен сізге өте пайдалы жемістер себетін сыйлаймын! Сізге денсаулық пен сәттілік тілеймін. Сау болыңыз!