Тақырып: Алыс және орта қашықтықтарға жүгіру. | |
Күні: | |
Сынып: 5 сынып | Қатысқаны: | Қатыспағаны: |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: | 5.1.3.3 – түрлі физикалық жүктемелерді орындау кезінде ағзаны физикалық дайындау талаптарын және олардың ағзаның энергетикалық жүйесіне әсер етуін түсіну. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: |
| Барлық оқушылар жүгіре алады |
Оқушылар көпшілігі орындай алады: |
Көпшілігі қауіпсіздік ережесін сақтай отырып жүгіре алады |
Кейбір оқушылар орындай алады: |
Көпшілігі қауіпсіздік ережесін сақтай отырып жүгіре алады |
Тілдік мақсат Оқылым Жазылым Айтылым Тыңдалым | Оқушылар орындай алады: Өз ойларын еркін жеткізе біледі, дене жаттығуларының түрлерін орындай алады |
Пәнге қатысты сөздік мен терминдер: Сапқа тұру, сәлемдесу, түгелдеу, оңға, солға,кері айналу. мәре, сөре бағыттаушы сөздер |
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: Мұғаліммен оқушы арасындағы байланыс, пікір алмасу |
Талқылауға арналған сұрақтар: -Сөреге жұптасып жүгірген қолайлыма? -Сөреден шығуды дұрыс орындадыма? -Бізге қысқа қашықтыққа жүгіру ережесі не үшін қажет екенін білесізбе? |
Не себепті .....деп ойлайсыз? |
Уақытты үнемдеу |
Ишара Стартта жүгіру кезінде қатардағы іс-әрекеттер |
Алдыңғы оқу | Өткен сабақты қайталау |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Басы | Сапқа тұру. Кезекшінің мәліметі. Сәлемдесу. Жалпы дамыту жаттығулары. | ысқырық, жалауша, уақыт өлшегіш |
Ортасы | Алыс және орта қашықтықтарға жүгіру. 400-800 м 1500-2000м жүгіру. |
Соңы | Бағалау, үй тапсырмасы |
Қосымша ақпарат |
Саралау- оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс-денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
Әр оқушының үлгеріміне байланысты тапсырмалар беремін. | Оқушылар өздері бас бармақ арқылы бірін - бірі бағалау | |
Бірлескен жұмыс кезінде жақсы жұмыстар ұсынылады. Денгейлік тапсырмалар береміз | Ойын кезінде үйлесімділік пен түсіністік танытады. | Математика,физика,биология пәндерімен байланыс |
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. Мақсаты мен міндеттері орындалды Сабақтың негізгі мақсатының айқындалуы Сабақ өз деңгейінде өтті Уақытты жоспарға сай пайдалана білдім Оқушылардың смайликтері арқылы өзгерістер енгіземін |
Қортынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты) 1. бас бармақ арқылы бағалау 2. екі топқа бөлу арқылы Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді ( оқыту мен оқуға қатысты)? 1. Оқушылардың ұйымшылдығы 2. Акт пайдаландым Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1.Оқушылардың жылдамдығын білдім 2. АКТ пайдаланып олимпиадалық жарыстардан тәжірибие алу |
Тақырып: Қысқа қашықтыққа жүгіру | Мектеп:Ш.Қалдаяқов атындағы мектеп-гимназия |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні:Мухатаев. С. |
Сынып: 5 сынып | Қатысқаны: | Қатыспағаны: |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: | 5.1.4.4- жаттығуды толық және дұрыс орындау. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: |
| Барлық оқушылар жүгіре алады |
Оқушылар көпшілігі орындай алады: |
Көпшілігі қауіпсіздік ережесін сақтай отырып жүгіре алады |
Кейбір оқушылар орындай алады: |
Көпшілігі қауіпсіздік ережесін сақтай отырып жүгіре алады |
Тілдік мақсат Оқылым Жазылым Айтылым Тыңдалым | Оқушылар орындай алады: Өз ойларын еркін жеткізе біледі, дене жаттығуларының түрлерін орындай алады |
Пәнге қатысты сөздік мен терминдер: Сапқа тұру, сәлемдесу, түгелдеу, оңға, солға,кері айналу. мәре, сөре бағыттаушы сөздер |
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: Мұғаліммен оқушы арасындағы байланыс, пікір алмасу |
Талқылауға арналған сұрақтар: -Сөреге жұптасып жүгірген қолайлыма? -Сөреден шығуды дұрыс орындадыма? -Бізге қысқа қашықтыққа жүгіру ережесі не үшін қажет екенін білесізбе? |
Не себепті .....деп ойлайсыз? |
Уақытты үнемдеу |
Ишара Стартта жүгіру кезінде қатардағы іс-әрекеттер |
Алдыңғы оқу | Өткен сабақты қайталау |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Басы | Сапқа тұру. Кезекшінің мәліметі. Сәлемдесу. Жалпы дамыту жаттығулары. | ысқырық, жалауша, уақыт өлшегіш |
Ортасы | Қысқа қашықтыққа жүгіру. 30 м. жүгіру.60 м. жүгіру әдістерін дамыту |
Соңы | Бағалау, үй тапсырмасы |
Қосымша ақпарат |
Саралау- оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс-денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
Әр оқушының үлгеріміне байланысты тапсырмалар беремін. | Оқушылар өздері бас бармақ арқылы бірін - бірі бағалау | |
Бірлескен жұмыс кезінде жақсы жұмыстар ұсынылады. Денгейлік тапсырмалар береміз | Ойын кезінде үйлесімділік пен түсіністік танытады. | Математика,физика,биология пәндерімен байланыс |
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. Мақсаты мен міндеттері орындалды Сабақтың негізгі мақсатының айқындалуы Сабақ өз деңгейінде өтті Уақытты жоспарға сай пайдалана білдім Оқушылардың смайликтері арқылы өзгерістер енгіземін |
Қортынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты) 1. бас бармақ арқылы бағалау 2. екі топқа бөлу арқылы Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді ( оқыту мен оқуға қатысты)? 1. Оқушылардың ұйымшылдығы 2. Акт пайдаландым Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1.Оқушылардың жылдамдығын білдім 2. АКТ пайдаланып олимпиадалық жарыстардан тәжірибие алу |
Тақырып: Эстафеталық жүгіру. | Мектеп:Ш.Қалдаяқов атындағы мектеп-гимназия |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні:Мухатаев. С. |
Сынып: 5 сынып | Қатысқаны: | Қатыспағаны: |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: | 5.1.5.5 – басқа адамдардың дене жаттығуларын толықтыру үшін білім мен дағдыларын анықтау. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: |
| Барлық оқушылар жүгіре алады |
Оқушылар көпшілігі орындай алады: |
Көпшілігі қауіпсіздік ережесін сақтай отырып жүгіре алады |
Кейбір оқушылар орындай алады: |
Көпшілігі қауіпсіздік ережесін сақтай отырып жүгіре алады |
Тілдік мақсат Оқылым Жазылым Айтылым Тыңдалым | Оқушылар орындай алады: Өз ойларын еркін жеткізе біледі, дене жаттығуларының түрлерін орындай алады |
Пәнге қатысты сөздік мен терминдер: Сапқа тұру, сәлемдесу, түгелдеу, оңға, солға,кері айналу. мәре, сөре бағыттаушы сөздер |
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: Мұғаліммен оқушы арасындағы байланыс, пікір алмасу |
Талқылауға арналған сұрақтар: -Сөреге жұптасып жүгірген қолайлыма? -Сөреден шығуды дұрыс орындадыма? -Бізге қысқа қашықтыққа жүгіру ережесі не үшін қажет екенін білесізбе? |
Не себепті .....деп ойлайсыз? |
Уақытты үнемдеу |
Ишара Стартта жүгіру кезінде қатардағы іс-әрекеттер |
Алдыңғы оқу | Өткен сабақты қайталау |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Басы | Сапқа тұру. Кезекшінің мәліметі. Сәлемдесу. Жалпы дамыту жаттығулары. | ысқырық, жалауша, уақыт өлшегіш |
Ортасы | Эстафеталық жүгіру. 4х100 |
Соңы | Бағалау, үй тапсырмасы |
Қосымша ақпарат |
Саралау- оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс-денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
Әр оқушының үлгеріміне байланысты тапсырмалар беремін. | Оқушылар өздері бас бармақ арқылы бірін - бірі бағалау | |
Бірлескен жұмыс кезінде жақсы жұмыстар ұсынылады. Денгейлік тапсырмалар береміз | Ойын кезінде үйлесімділік пен түсіністік танытады. | Математика,физика,биология пәндерімен байланыс |
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. Мақсаты мен міндеттері орындалды Сабақтың негізгі мақсатының айқындалуы Сабақ өз деңгейінде өтті Уақытты жоспарға сай пайдалана білдім Оқушылардың смайликтері арқылы өзгерістер енгіземін |
Қортынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты) 1. бас бармақ арқылы бағалау 2. екі топқа бөлу арқылы Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді ( оқыту мен оқуға қатысты)? 1. Оқушылардың ұйымшылдығы 2. Акт пайдаландым Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1.Оқушылардың жылдамдығын білдім 2. АКТ пайдаланып олимпиадалық жарыстардан тәжірибие алу |