.
Қысқа мерзімді жоспар-5
Тақырып: Орта және алыс қашықтықтарға жүгіру. Лақтыру техникасы. | Мектеп:Н. Алдабергенов атындағы орта мектеп | ||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Қамиғат Ж | ||||
Сынып: 7 а- сынып | Қатысқаны: | Қатыспағаны: | |||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: | 7.3.3.1 – түрлі физикалық жүктемелерді орындау кезінде ағзаны физикалық дайындау талаптарын және олардың ағзаның энергетикалық жүйесіне әсер етуін түсіну; 7.3.2.1 – физикалық тапсырмалардың алдында жалпы бой қыздыру жаттығуларын жасау және ағзаны қалыпқа келтіру техникасының компоненттерін көрсету | ||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: | ||||
Барлық оқушылар жүгіре алады | |||||
Оқушылар көпшілігі орындай алады: | |||||
Көпшілігі қауіпсіздік ережесін сақтай отырып жүгіре алады | |||||
Кейбір оқушылар орындай алады: | |||||
Көпшілігі қауіпсіздік ережесін сақтай отырып жүгіре алады | |||||
Тілдік мақсат Оқылым Жазылым Айтылым Тыңдалым | Оқушылар орындай алады: Өз ойларын еркін жеткізе біледі, дене жаттығуларының түрлерін орындай алады | ||||
Пәнге қатысты сөздік мен терминдер: Сапқа тұру, сәлемдесу, түгелдеу, оңға, солға,кері айналу. мәре, сөре бағыттаушы сөздер | |||||
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: Мұғаліммен оқушы арасындағы байланыс, пікір алмасу | |||||
Талқылауға арналған сұрақтар: -Сөреге жұптасып жүгірген қолайлыма? -Сөреден шығуды дұрыс орындадыма? -Бізге қысқа қашықтыққа жүгіру ережесі не үшін қажет екенін білесізбе? | |||||
Не себепті..деп ойлайсыз? | |||||
Уақытты үнемдеу | |||||
Ишара Стартта жүгіру кезінде қатардағы іс-әрекеттер | |||||
Алдыңғы оқу | Дене шынықтыру пәнінің жалпы қауіпсіздік ережелері туралы теориялық мәліметтер беру. | ||||
Жоспар | |||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Әдістемелік нұсқаулар | |||
Басы 10- минут | Сапқа тұрғызу Сәлемдесу. Рапорт тапсыртқызу Сабақтың мақсатын түсіндіру Саптағы жаттығулар: Оңға,солға,айналып бұрылу Секіріп бұрылу. Спорт. жүріс: Стадион айнала 2 шеңбер жүгіру (бір баппен) 3 қатарға бөліп жалпы дамыту жаттығуларын жасау. №1 жаттығулар кешені Арнайы жүгіріс жаттығулар: 1. Тізені көтеріп жүгіру 2. Аяқты артқа лақтырып жүгіру 3. Түзу аяқты алға лақтырып жүгіру 4. Бұғы жүгіріс 5. Сол, оң аяқпен биікке секіріп алға қозғалу. 6. Жылдам жүгіру | спорт киіміне назар аудару Бір адамдай істеу. Саптан шықпай жүгіру. Оқушыларды екі лекке бөліп 30-40 м ұзындығына арнайы жүгіріс жаттығуларын жасатқызу. Қол жүгіргендей қимылдайды Қол жүгіргендей қимылдайды Қол жүгіргендей қимылдайды Қол жүгіргендей қимылдайды | |||
Ортасы 25-минут | Оқушыларды 3-4 лекке бөліп жүгіру жолдарға тұрғызу. Уақытты есептеп 1200 м(қ) – 2000 м(ұ) жүгіру. Алыс және орта қашықтықтарға жүгіру. 400-800 м 1500-2000м жүгіру. Лақтырудың техника негіздерін бекітуге себепші болатын арнайы жаттығуларды жетілдіру. Уақытты есептеп 1200 м(қ) – 2000 м(ұ) жүгіру. Допты лақтыру әдісін үйрету: 1. Допты дұрыс ұстау 2. Лақтырудың алдында дұрыс жүгіру 3. Ақырғы күш салу. | Айту. Аяқпен қолдың қозғалуын дұрыс көрсету. Қателіктерін жою Дұрыс көрсету. Қателіктерін жою. Аяқ пен қолдың қозғалыстарын дұрыс келтіру. Әр оқушы 7-8 рет лақтыру керек | |||
Соңы 5-минут | 1. Сапқа тұрғызу 2. 100 м қашықтыққа ақырын жүгіріп жүріске көшу. 3. Жақсы істеген оқушыларды белгілеу 4. Ұйымдастырып қайтару | Бағалау, үй тапсырмасы | |||
Қосымша ақпарат | |||||
Саралау- оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс-денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) | |||
Әр оқушының үлгеріміне байланысты тапсырмалар беремін. | Оқушылар өздері бас бармақ арқылы бірін - бірі бағалау | ||||
Бірлескен жұмыс кезінде жақсы жұмыстар ұсынылады. Денгейлік тапсырмалар береміз | Ойын кезінде үйлесімділік пен түсіністік танытады. | Математика,физика,биология пәндерімен байланыс | |||
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. Мақсаты мен міндеттері орындалды Сабақтың негізгі мақсатының айқындалуы Сабақ өз деңгейінде өтті Уақытты жоспарға сай пайдалана білдім Оқушылардың смайликтері арқылы өзгерістер енгіземін | ||||
Қортынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты) 1. бас бармақ арқылы бағалау 2. екі топқа бөлу арқылы Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді ( оқыту мен оқуға қатысты)? 1. Оқушылардың ұйымшылдығы 2. Акт пайдаландым Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1.Оқушылардың жылдамдығын білдім 2. АКТ пайдаланып олимпиадалық жарыстардан тәжірибие алу | |||||