Сабақ: Ойын кезіндегі допты қолдану әдісін орындау | Мектеп: |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: |
Сынып: 7 | Қатысқаны: | Қатыспағаны: |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: | 7.1.1.1 Кең ауқымдағы арнайы спортық қимыл -қозғалыс әрекеттерінің дәлдігін, бақылауды және икемділікті дамытуға |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: |
| Допты жоғарыдан және төменнен алуды қайталайды, волейбол ойын әдіс тәсілдерін көрсетеді. Екі жақты ойын ойнай алады. |
| Оқушылар көпшілігі орындай алады |
| Оқушылар волейбол добын жоғарыдан және төменнен қабылдауды біледі қолданады,Волейбол ойынын зерттейді салыстырады |
| Кейбір оқушылар орындай алады: |
| Оқушылар волейбол добын жоғарыдан және төменнен қабылдауды біледі қолданады түсіндіреді,техникасын дұрыс орындап,басқа балаларға түсіндіре алады |
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: |
| Допты жоғарыдан және төменнен алып ойнай алады |
| Пәнге қатысты сөздік мен терминдер: |
| Тор, алаң, доп, шапшаң ойлау,топтық жұмыс |
| Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: |
| Допты төменнен алғанда қандай қиындық туындады |
| Талқылауға арналған сұрақтар: |
| Доп бойынан асып кеткенде қандай әрекет колдану қажет? |
| Не себепті .....деп ойлайсыз? Тордың биіктігі не себепті оқушылардың жас ерекшеліктеріне қарай қойылады? |
Жоспарланған уақыт | 40 мин |
| |
| Ишара белсенді оқушыларды құрметтеу,ынталандыру,мадақтау |
Алдыңғы оқу | Волейбол ойыны ережесі мен алаңда орын ауыстыруды біледі |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт 40 мин | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Басы 10-12 | Сапқа тұру. Оқушыларды түгендеу. Сабақтың өтілу барысымен таныстыру. Қатардағы жаттығулар. 1 . Екі қол жоғарыда аяқтың ұшымен, екі қол белде өкшемен жүру. Жеңіл жүгіріске көшу .
3. Екі қол алдыда тізені биік көтере жүгіру, аяқты артқа , қолға жеткізе жүгіру. 4.Оң және сол жақ қырымен адымдап жүгіру, екі қол белде 5 .Жылдамдыққа жүгіру 6. Қолды екі жақтан тыныс ала көтеріп , түсіру, демді қалпына келтіру. Жалпы дамыту, жетілдіру жаттығулары. 1.Қол белде, мойын буынын оңға, солға айналдыру. 2.Қол иықта , иық буынын алдыға, артқа айналдыру. 4. Қол белде, бел буынын айналдыру оңға, солға. 6. Бір орында секіру жаттығулары қос аяқ, оң аяқ, сол аяқ. 7. Тыныс реттеу жаттығулары | Жылдам сұрау әдіс-тәсілі |
Ортасы 28-30 | Жаңа сабақты оқытуда толығымен түсіндіру «Миға шабуыл» әдісі арқылы шеңберге тұрғызып атақты Волейболшыларды және шығыс клубы туралы қабар етіп сұрақ қоямын. Шеңберге тұрады және әр оқушы бір атақты волейбол ойыншысы туралы мәлімет береді,бір-бірін толықтырып отырады 2. Оқушыларды топтарға бөлу Ойыншыларды екі топқа сары және көк қағаздар қиындысы арқылы екі топқа бөлу допты үстімен алғанда қандай қиындық туындады? Бағалау: Білім ағашы «5» - барлығын түсіндім «4»- енді түсініп келемін «3»- түсінбедім | Спорт атаулары жазылған смайлик Ысқырық Волейбол доптары Волейбол торы Бағалау парағы Жапырақ тәрізді түрлі- түсті стикер |
Соңы 3-5 мин | Негізгі бөлімдегі жаттығуларды жіберілген қателікпен талқыланып ескерілді. Кері байланыс : Көңіл-күй әдісі -«Мен өте жақсы жұмыс жасадым. Өзіме сеніп бойымдағы күшімді қолдана білдім.» - «Менің жұмыс жасағым келді, бірақ бүгін менің күнім емес.» -«Мен жақсы жұмыс жасадым , бірақ бойымда қорқыныш болып өзіме сенбедім» | А4 қағазынан жасалған көңіл-күй смайликтері. |
Қосымша ақпарат |
Саралау- оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс-денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
Допты үстінен астынан алуды менгеру кезінде тапсырманы түрлендіріп берем | Допты төменнен және жоғарыдан алуды меңгеруі Ойын кезінде менгерген тәсілін қолдануы | Қауіпсіздік ережелерін сақтау |
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
Қортынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты) 1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді( оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1. 2. |