kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Жылу ??былыстары

Нажмите, чтобы узнать подробности

жылу ??былыстары ар?ылы таби?атта к?нделікті ?мірде кездестіргенмен де ?алай аталатыны ж?не ?алай  алып жатырмыз осы ма?сатты о?ушылар?а  жеткізу. жылу  ??былыстарыны? т?рлері мен  затты? агрегатты? к?йлерінде ?алай ж?ретінін т?сіндіру. п?н  аралы? байласы  ар?ылы о?ушыларды? ойлау, с?йлеу  ?абілетін  дамыту. ?зін-?зі ба?алау о?ушылдарды? бір -біріне деген сыйласты?ын ны?айту.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Хайруллина Гүлжазира»


1

Негізгі тақырып: Жылу құбылыстары

.Негізгі сабақ


2.Мақсаты

3. Белсенді оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер тапсырмалар

3.Оқу нәтижелері


4.Инклюзивті оқыту/дифференциация

Көшбасшылық және басқару

Барлығын қосқанда

5.Бағалау Формативті бағалау (ФБ)


6. Неізгі ресурстар


1

Жылу берілу түрлері

Жылу берілу түрлерін білуге тиіс

"Жүректен жүрекке " психологиялық дайындық

Оқушылар бір-біріне деген сыйластық пайда болады




  • АКТ

  • Интерактивті тақта

  • Жаңа тақырып бойынша суреттер жиынтығы

  • бағалау парағы

Үй тапсырмасын сұрау: " Кім тапқыр " жеке жұмыс

Оқушылардың үй тапсырмасын қаншалықты меңгергенін бақылау

Көшбасшылық танылады

Бағалау парағы арқылы топтың көшбасшысы бағалайды




" Тақырыптық теннис" топпен жұмыс- тұжырымдамалық картамен жұмыс

Жаңа тақырыпты өз бетінше меңгереді


" Басбармақ " арқылы бағалау


" Ойлан , тап "-тірек сызбамен жұмыс / жеке жұмыс/

Оқушылар жаңа тақырып бойынша негізгі сөздерді еске түсіреді


Бағалау парағы арқылы топтың көшбасшысы бағалайды




" Сәйкестікті тап " мақал-мәтелмен жұмыс - топтық жұмыс

Ойлау қабілеті артады




" Ғажайып

ұяшық " - топпен жұмыс - сұраққа жауап , демонстрациялық жұмыс






"Түсіндіріңдер"

Топпен жұмыс -






Тақырып бойынша негізгі материалды қаншлықты меңгергенін бақылау





" Көсемдікке ұмтылыс " - ойтолғау






Оқушылардың сөйлеу , шығармашылық қабілеті артады



" Басбармақ " арқылы бағалау


Үйге тапсырма:

"Сұрақтары бар қорап " - оқушылар жаңа тақырыпта қиыншылық тудырған сұрақтарын қорапқа салады





" Кері байланыс " -смайликтер арқылы



































Сабақтың тақырыбы: Жылу құбылыстары 4- сабақ. Жылу берілу түрлері

Мақсаты:. Жылу берілу түрлерін білуге тиіс

Табыс критерийлері:

1. Табиғаттағы жылу құбылыстарын білемін
2. Тұрмыстағы жылу құбылыстарын білемін
3. Жылу берілу түрлерін білемін

Саб.типі : Жаңа сабақ
Саб.түрі: дәстүрлі сабақ
Саб.әдісі: СТО, Диалогтік оқыту, Шығармашылық жұмыс
Көрнекілігі: АКТ-ні қолдану ( фото,)

Ұйымдастыру кезеңі: - амандасу; жылы шырай таныту;
- топқа бөлу ( 3 топ )
- бағалау парағы алдарына тасталады
- топ ережесін сыныпта жазылып тұрады;

1. "Жүректен жүрекке " психологиялық дайындық - оқушылар бір-біріне тілектерін білдіреді.
Нәтижесі:
Оқушылар бір-біріне деген сыйластық пайда болады


2. Үй тапсырмасын сұрау: " Кім тапқыр " жеке жұмыс - тақтада теректің суреті көрсетіледі, сол суреттегі жапырақтарында сұрақтар жасырылады, әр оқушы сол сұрақтарға жауап береді
Нәтижесі: Оқушылардың үй тапсырмасын қаншалықты меңгергенін бақылау

Бағалау: Бағалау парағы арқылы топтың көшбасшысы бағалайды





3. " Тақырыптық теннис" топпен жұмыс- тұжырымдамалық картамен жұмыс. оқушылар жаңа тақырып бойынша флипчартқа түсіреді. топ оқушылары тақтаға шығып түсіндіреді.

1-жылуөткізгіштік

2-конвекция

3-сәуле шығару

Нәтижесі: Жаңа тақырыпты өз бетінше меңгереді.

Бағалау: "Басбармақ" арқылы басқа топ оқушылары бағалайды.

4. " Ойлан , тап "-тірек сызбамен жұмыс / жеке жұмыс/ тақтада тірек сызба сызылған оқушылар жаңа тақырып бойынша негізгі сөздерді жазады. Барлық топтар қатысады.

Нәтижесі: Оқушылар жаңа тақырып бойынша негізгі сөздерді еске түсіреді

Бағалау: Бағалау парағы арқылы топтың көшбасшысы бағалайды

5. " Сәйкестікті тап " мақал-мәтелмен жұмыс - топтық жұмыс. мақал -мәтел берліген оған қарсы жаңа тақырып бойынша сәйкестігін сызу керек.

Тонның жылуы терісінен емес жүнінен

Заттың агрегаттық күйі

Таумен тасты су бұзар

Адамзатты сөз бұзар


Сәуле шығару

Судың да сұрауы бар


Жылуөткізгіштік

Отан оттан да ыстық


конвекция

Ауа жанның дауасы


Сәуле шығару

Ауа тіршілік көзі


Жылуөткізгіштік



Нәтижесі: Ойлау қабілеті артады

Бағалау: Бағалау парағы арқылы топтың көшбасшысы бағалайды

6. "Ғажайып ұяшық " - топпен жұмыс - сұраққа жауап , демонстрациялық жұмыс. Оқушылар ұяшық таңдау арқылы сұрақтарға

1. Болып жатқан құбылысты түсіндіріңдер?

2. Көкте- Күнмін, көпке нұрым шашамын,
Көңілге алсам, қазір ғарышқа асамын.
Шеті, түбі жоқ теңізбін қаракөк,
Ерігемін- толқып, шалқып, тасамын.

3. Болып жатқан құбылысты түсіндіріңдер?

4. Жаздыгүні қандай көйлек киген дұрыс: ақ түсті ме, қара түсті ме?
Ақ түсті. Себебі: ақ түс күн сәулесін нашар жұтады

5.

6.

7. Сайрайсың мұңды күймен жүз құбылтып,
Кейде аяң, кейде желіс, кейде сылтып.
Денені суытасың, ысытасың,
Тұрасың маужыратып кейде жылытып.

Бекіту: "Түсіндіріңдер" Топпен жұмыс
І топ -
ІІ топ -
ІІІ топ -


Нәтижесі: Тақырып бойынша негізгі материалды қаншлықты меңгергенін бақылау



Қорытынды: " Көсемдікке ұмтылыс " - ойтолғау Қыста үйімізді (экологиялық таза) қалай жылытуға болады?

Оқушылардың сөйлеу , шығармашылық қабілеті артады

Үйге тапсырма: Қорап қойылған, оған оқушылар өз сұрақтарын қалдыра алады. Бұл сұрақтар келесі сабақтың басында талқыланады.

Бағалау: Кері байланыс : смайликтер арқылы





Просмотр содержимого презентации
«Хайруллина Гүлжазира»

25.10.16 Физика - табиғаттың тілі екен ғой, Көз тартар табиғаттың сыры екен ғой. Салған ән, айтылған сөз, ішілген ас, Бәрінің бағынары физика ғой.  Ұққанға табиғаттың сыры терең, Дегенге оқып, зерттеп, көрем, білем, Демесең болсын егер еңбегім еш, Әуелі физиканы оқы дер ем.

25.10.16

Физика - табиғаттың тілі екен ғой,

Көз тартар табиғаттың сыры екен ғой.

Салған ән, айтылған сөз, ішілген ас,

Бәрінің бағынары физика ғой.

Ұққанға табиғаттың сыры терең,

Дегенге оқып, зерттеп, көрем, білем,

Демесең болсын егер еңбегім еш,

Әуелі физиканы оқы дер ем.

Оқушылар бір -біріне тілектерін білдіреді

Оқушылар бір -біріне

тілектерін білдіреді

6. Денені құрайтын бөлшектердің ретсіз қозғалысы мен Өзара әрекеттесу энергиясы? 4.Дененің ішкі энергиясы өзгергенде қандай энергия артады? Дененің жылулық күйін сипаттайтын шама 3. Ішкі энергияны өзгерту тәсілдері? 5. Ішкі энергияның өлшем бірлігі? 2. Судың қайнау температурасы? 1. Заттың күйлерін атаңдар? Ж ұмыс жасау, жылу берілу Ішкі энергия Кинетикалық энергия температура Джоуль 100 градус Қатты, сұйық, газ

6. Денені құрайтын бөлшектердің ретсіз қозғалысы мен

Өзара әрекеттесу энергиясы?

4.Дененің ішкі энергиясы өзгергенде қандай энергия артады?

Дененің жылулық күйін сипаттайтын шама

3. Ішкі энергияны өзгерту тәсілдері?

5. Ішкі энергияның өлшем бірлігі?

2. Судың қайнау температурасы?

1. Заттың күйлерін атаңдар?

Ж ұмыс жасау, жылу берілу

Ішкі энергия

Кинетикалық энергия

температура

Джоуль

100 градус

Қатты, сұйық, газ

Мақсаты: Жылу берілу түрлерін білуге тиіс «Тақырыптық теннис»  4. «Ғажайып ұяшық 2. «Ойлан тап»  5.« Түсіндіріңдер» 3.«Сәйкестікті тап» 6.«Көсемдікке ұмтылу»

Мақсаты: Жылу берілу түрлерін білуге тиіс

  • «Тақырыптық теннис»

4. «Ғажайып ұяшық

2. «Ойлан тап»

5.« Түсіндіріңдер»

3.«Сәйкестікті тап»

6.«Көсемдікке ұмтылу»

Жылуөткізгіштік  тақырыбы бойынша түйінді сөздер “ Тақырыптық теннис”

Жылуөткізгіштік тақырыбы бойынша түйінді сөздер

Тақырыптық теннис”

Конвекция  тақырыбы бойынша түйінді сөздер “ Тақырыптық теннис”

Конвекция тақырыбы бойынша түйінді сөздер

Тақырыптық теннис”

Сәулешығару  тақырыбы бойынша түйінді сөздер “ Тақырыптық теннис”

Сәулешығару тақырыбы бойынша түйінді сөздер

Тақырыптық теннис”

«Бас бармақ» түсіндім Орташа түсіндім түсінбедім

«Бас бармақ»

түсіндім

Орташа түсіндім

түсінбедім

Дене энергиясы

Дене энергиясы

Тонның жылуы терісінен емес жүнінен Таумен тасты су бұзар Адамзатты сөз бұзар Заттың агрегаттық күйі Судың да сұрауы бар Сәуле шығару Отан оттан да ыстық Жылуөткізгіштік Ауа жанның дауасы конвекция Ауа тіршілік көзі Сәуле шығару Жылуөткізгіштік

Тонның жылуы терісінен емес жүнінен

Таумен тасты су бұзар

Адамзатты сөз бұзар

Заттың агрегаттық күйі

Судың да сұрауы бар

Сәуле шығару

Отан оттан да ыстық

Жылуөткізгіштік

Ауа жанның дауасы

конвекция

Ауа тіршілік көзі

Сәуле шығару

Жылуөткізгіштік

“ Ғажайып ұяшық” 2 3 1 4 7 5 6

Ғажайып ұяшық”

2

3

1

4

7

5

6

Болып жатқан құбылысты түсіндіріңдер?

Болып жатқан құбылысты түсіндіріңдер?

Көкте- Күнмін, көпке нұрым шашамын, Көңілге алсам, қазір ғарышқа асамын. Шеті, түбі жоқ теңізбін қаракөк, Ерігемін- толқып, шалқып, тасамын.

Көкте- Күнмін, көпке нұрым шашамын,

Көңілге алсам, қазір ғарышқа асамын.

Шеті, түбі жоқ теңізбін қаракөк,

Ерігемін- толқып, шалқып, тасамын.

Болып жатқан құбылысты түсіндіріңдер?

Болып жатқан құбылысты түсіндіріңдер?

Жаздыгүні қандай көйлек киген дұрыс: ақ түсті ме, қара түсті ме?

Жаздыгүні қандай көйлек киген дұрыс: ақ түсті ме, қара түсті ме?

Болып жатқан құбылысты түсіндіріңдер ? t° t°

Болып жатқан құбылысты түсіндіріңдер ?

Суретті сұрақ Болып жатырған құбылысты түсіндіріңіз?

Суретті сұрақ

Болып жатырған құбылысты түсіндіріңіз?

Сайрайсың мұңды күймен жүз құбылтып, Кейде аяң, кейде желіс, кейде сылтып. Денені суытасың, ысытасың, Тұрасың маужыратып кейде жылытып.

Сайрайсың мұңды күймен жүз құбылтып,

Кейде аяң, кейде желіс, кейде сылтып.

Денені суытасың, ысытасың,

Тұрасың маужыратып кейде жылытып.

Түсіндіріңдер Қандай құбылыс? Қандай құбылыс? 3. Берілген құбылыстың пайдасы?

Түсіндіріңдер

  • Қандай құбылыс?
  • Қандай құбылыс?

3. Берілген құбылыстың пайдасы?

Қыста үйімізді (экологиялық таза) қалай жылытуға болады?

Қыста үйімізді (экологиялық таза) қалай жылытуға болады?

Сұрақтары бар қорап Қорап қойылған, оған оқушылар өз сұрақтарын қалдыра алады. Бұл сұрақтар келесі сабақтың басында талқыланады. 16

Сұрақтары бар қорап

Қорап қойылған, оған оқушылар өз сұрақтарын қалдыра алады. Бұл сұрақтар келесі сабақтың басында талқыланады.

16


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Физика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Жылу ??былыстары

Автор: Хайруллина Гулжазира Адилбековна

Дата: 25.02.2015

Номер свидетельства: 178675
