Тараудың мақсаты: Заттың күйлерін еске түсіруді, өзара байланысын анықтауды,
ерекшелеуді ,өмірмен байланысқан құбылыстар туралы өз ойларын растауды үйрету.
№
Сабақ-тардың
тақырып-тары
Оқытудың негізгі мақсаттары
Белсенді оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер
Оқу нәтижелері
Бағалау
оның ішінде оқыту үшін бағалау
Қарым-қатынас
Негізгі
дерек
көздер
Уақыт, мин
1
Заттың агрегаттық күйлерінің өзгеруі.
Қатты денелердің балқуы және қатаюы.
Заттың агрегаттық күйлерінің негізгі ұқсастығы мен айырмышылық-тарына тоқталу,қоршаған ортадан мысал келтіре отырып,балқу ,қатаю температураларын ерешелеу,
Блум таксоном-иясы (білу, түсіну, қолдану)
Кумулятивтік
әңгіме
Заттың агрегаттық күйлерінің негізгі ұқсастығы мен айырмышылық-тарын есте сақтайды ,қоршаған ортадамен байланыстырады,
Сыныптастарын және өзін-өзі ба-ғалау
Топтасу
жұптасу
ЭО, интернет,
оқушы анықта-малығы
45
2
Балқу температурасы.Меншікті балқу жылуы.
Қоршаған орта дан құбылыстарға мысалдар келтіру арқылы ерекше леу
Блум таксоном-иясы (білу, түсіну, қолдану)
Кумулятивтік
әңгіме
Балқу мен қатаю дың ұқсастығы мен айырмашы лықтарын есте сақтайды, талдай ды,салыстырады Формулаларды меңгереді, физика-лық шамалардың өлшем бірліктерін қорытады
Сыныптастарын және өзін-өзі ба-ғалау
Топтасу
жұптасу
ЭО, интернет,
оқушы анықта-малығы
45
3
№2 зертхана-
лық жұмыс «Мұздың меншікті балқу жылуын анықтау»
Жылу балансының формуласын байланыстыру,
түрлендіру
Блум таксоном-иясы (білу, түсіну, қолдану
Пікір тастауды, шешім жолдарын көрсетуді қалып-тастырады,бірлесіп жұмыс жасайды ,ізденеді
Теория мен практиканы ұштастыру барысында қоршаған ортамен байланыстыра алу дағдыларын да-мыту
Анализ, cинтез,
интерпретация
Қоршаған ортамен байланыстырады,
Бірлесіп жұмыс жасайды,ізденеді.
Сыныптастарын және өзін-өзі ба-ғалау, реф-лексия
жұптасты-ру
Есептер жина-ғы, тест жинақ-тары
45
Қысқа мерзімді жоспар құру
Тақырып
Мақсаты
Күтілетін нәтиже
Заттың агрегаттық күйлері.Қатты денелердің балқуы және қатаюы.
Қоршаған ортадан құбылыстарға мысалдар келтіру арқылы ерекшелеу
Заттың күйлеріндегі және балқу мен қатаюдың ұқсастығы мен айырмашылықтарын есте сақтайды,талдайды,салыстырады
Ұйымдастыру кезеңі
№
Тапсырмалар
Мұғалімнің
іс-әрекеті
Оқушының
іс-әрекеті
Әдіс-тәсілдер
Қарым-қатынас
уақыт
Ресурстар
1
Сергіту
Видеокөрініс арқылы модельдеу
Қайта
лайды
Би
Шахмат
үлгісінде
2 мин
Видео -1
2
Миға шабуыл
ЭО-тан
Демонстрация
көрсету
Түсіндіреді
Диалог
Жұпта
3 мин
Виртуальды эксперимент
Негізгі кезең
№
Тапсырмалар
Мұғалімнің
іс-әрекеті
Оқушының
іс-әрекеті
Әдіс-тәсілдер
Қарым-қатынас
уақыт
Ресурстар
1
Мәтінді оқу
Бақылайды
Оқиды
Жиксо
әдісі
Топта
10 мин
Оқулық
2
Демонстрация
Бағыттайды
Түсіндіреді, талдайды
СТО
Топта
15 мин
Виртуальды эксперимент
Қорытынды
№
Тапсырмалар
Мұғалімнің
іс-әрекеті
Оқушының
іс-әрекеті
Әдіс-тәсілдер
Қарым-қатынас
уақыт
Ресурстар
1
Эссе
Критерий ұсынады
Ой қорытады, жазады
Блум
Жеке
10 мин
----
2
Рефлексия
Постер
Сындарлы
ойлайды
Өзін-өзі
бағалау
Жеке
5 мин
------
Қысқа мерзімді жоспар құру
Тақырып
Мақсаты
Күтілетін нәтиже
Балқу температурасы.Мен-
шікті балқу жылуы.
Қоршаған ортадан құбылыстарға мысалдар келтіру арқылы ерекшелеу
Балқу мен қатаю температурсының мәндерін тәжірибеде дәлелдйді,балқу мен қатаюдың ұқсастығы мен айырмашылықтарын есте сақтайды,талдайды,салыстырады
Ұйымдастыру кезеңі
№
Тапсырмалар
Мұғалімнің
іс-әрекеті
Оқушының
іс-әрекеті
Әдіс-тәсілдер
Қарым-қатынас
уақыт
Ресурстар
1
Сергіту
Видеокөрініс арқылы модельдеу
Қайта
лайды
Би
Шахмат
үлгісінде
2 мин
Видео -1
2
Миға шабуыл
ЭО-тан
Демонстрация
көрсету
Түсіндіреді
Диалог
Жұпта
3 мин
Виртуальды эксперимент
Негізгі кезең
№
Тапсырмалар
Мұғалімнің
іс-әрекеті
Оқушының
іс-әрекеті
Әдіс-тәсілдер
Қарым-қатынас
уақыт
Ресурстар
1
Мәтінді оқу
Бақылайды
Оқиды
Жиксо
әдісі
Топта
10 мин
Оқулық
2
Демонстрация
Бағыттайды
Түсіндіреді, талдайды
СТО
Топта
15 мин
Виртуальды эксперимент
Қорытынды
№
Тапсырмалар
Мұғалімнің
іс-әрекеті
Оқушының
іс-әрекеті
Әдіс-тәсілдер
Қарым-қатынас
уақыт
Ресурстар
1
Эссе
Критерий ұсынады
Ой қорытады, жазады
Блум
Жеке
10 мин
----
2
Рефлексия
Постер
Сындарлы
ойлайды
Өзін-өзі
бағалау
Жеке
5 мин
------
Қысқа мерзімді жоспар құру
Тақырып
Мақсаты
Күтілетін нәтиже
№2 зертханалық жұмыс «Мұздың меншікті балқу жылуын анықтау».
Жылу балансының формуласын байланыстыру,
түрлендіру,қолдану.Мұздың балқу жылу коэффициентін
кестедегі мәнімен салыстыру.
Пікір тастауды, шешім жолдарын көрсетуді қалыптастырады,бірлесіп жұмыс жасайды ,ізденеді
Ұйымдастыру кезеңі
№
Тапсырмалар
Мұғалімнің
іс-әрекеті
Оқушының
іс-әрекеті
Әдіс-тәсілдер
Қарым-қатынас
уақыт
Ресурстар
1
Сергіту
Видеокөрініс арқылы модельдеу
Қайта
лайды
Би
Шахмат
үлгісінде
2 мин
Видео -1
2
Миға шабуыл
ЭО-тан
Демонстрация
көрсету
Түсіндіреді
Диалог
Жұпта
3 мин
Виртуальды эксперимент
Негізгі кезең
№
Тапсырмалар
Мұғалімнің
іс-әрекеті
Оқушының
іс-әрекеті
Әдіс-тәсілдер
Қарым-қатынас
уақыт
Ресурстар
1
Мәтінді оқу
Бақылайды
Оқиды
Жиксо
әдісі
Топта
10 мин
Оқулық
2
Демонстрация
Бағыттайды
Түсіндіреді, талдайды
СТО
Топта
15 мин
Виртуальды эксперимент
Қорытынды
№
Тапсырмалар
Мұғалімнің
іс-әрекеті
Оқушының
іс-әрекеті
Әдіс-тәсілдер
Қарым-қатынас
уақыт
Ресурстар
1
Эссе
Критерий ұсынады
Ой қорытады, жазады
Блум
Жеке
10 мин
----
2
Рефлексия
Постер
Сындарлы
ойлайды
Өзін-өзі
бағалау
Жеке
5 мин
------
Қысқа мерзімді жоспар құру
Тақырып
Мақсаты
Күтілетін нәтиже
Будың пайда болуы.Булану және конденсация.Қаныққан және қанықпаған булар.
Булану,конденсация құбылыстарын молекула-кинетикалық тұрғыдан ұғындыру,
Бұл құбылыстардың физикалық шамаларға тәуелділіктерін ерекшелеу.
Қошаған ортамен байланыстырады,пікір тастайды, шешім жолдарын көрсетуді қалыптастырады,бірлесіп жұмыс жасайды ,ізденеді
Ұйымдастыру кезеңі
№
Тапсырмалар
Мұғалімнің
іс-әрекеті
Оқушының
іс-әрекеті
Әдіс-тәсілдер
Қарым-қатынас
уақыт
Ресурстар
1
Сергіту
Видеокөрініс арқылы модельдеу
Қайта
лайды
Би
Шахмат
үлгісінде
2 мин
Видео -1
2
Миға шабуыл
ЭО-тан
Демонстрация
көрсету
Түсіндіреді
Диалог
Жұпта
3 мин
Виртуальды эксперимент
Негізгі кезең
№
Тапсырмалар
Мұғалімнің
іс-әрекеті
Оқушының
іс-әрекеті
Әдіс-тәсілдер
Қарым-қатынас
уақыт
Ресурстар
1
Мәтінді оқу
Бақылайды
Оқиды
Жиксо
әдісі
Топта
10 мин
Оқулық
2
Демонстрация
Бағыттайды
Түсіндіреді, талдайды
СТО
Топта
15 мин
Виртуальды эксперимент
Қорытынды
№
Тапсырмалар
Мұғалімнің
іс-әрекеті
Оқушының
іс-әрекеті
Әдіс-тәсілдер
Қарым-қатынас
уақыт
Ресурстар
1
Эссе
Критерий ұсынады
Ой қорытады, жазады
Блум
Жеке
10 мин
----
2
Рефлексия
Постер
Сындарлы
ойлайды
Өзін-өзі
бағалау
Жеке
5 мин
------
йде
Тізбектелген сабақтар топтамасының орта мерзімді жоспары.
Тараудың тақырыбы: «Механикалық қозғалыс.Бірқалыпты түзу сызықты қозғалыс»
Тараудың мақсаты: Механиканың негізгі элементтерін еске түсіруді, физикалық шамалар мен формулалардың байланысын анықтауды, түзусызықты қозғалыстың теңдеуін құрастыра білуді,графиктік тәсілмен суреттеуді ,өмірмен байланысқан құбылыстар туралы өз ойларын растауды оқыту.
№
Сабақ-тардың
тақырып-тары
Оқытудың негізгі мақсаттары
Белсенді оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер
Оқу нәтижелері
Бағалау
оның ішінде оқыту үшін бағалау
Қарым-қатынас
Негізгі
дерек
көздер
Уақыт, мин
1
Кинематиканың не-гізгі түсі-ніктері
Кинематиканың шамаларын еске түсіруді, вектор-ларды пайдала-нуды және амал-дар орындауды, қолдануды ерек-шелеу
Блум таксоно-миясы (білу, түсіну, қолдану) СТО
Траектория, жол, орын ауыстыру шамаларын,векторларды сала білуді, математикамен байланыстыруды,
қолдануды.
Сынып-тастарын және өзін-өзі баға-лау. Фор-мативті
Топтасу
жұптасу
ЭО, ғаламтор,
оқушы анықта-малығы,МАН
45
2
Жылдам-дық. Бір-ліктері.
Физикалық шама-лар арасында бай-ланыс орнатуды, өмірдегі техника-дағы, әскери іс-тердегі жылдам-дықтарға түсінік-теме беруді және кеңейтуді міндет-теу
Зерттеушілік әңгіме. Талдау, жинақтау.
Формулаларды өр-нектеуді, заңдылық-тарды тұжырымдау-ды, жаңа тұтастық-ты жаңғырту үшін бұрын алынған бі-лімді және дағды-ларды қолдануды
Сынып-тастарын және өзін-өзі баға-лау.
Топтасу
Постерлер, мар керлер, тарат-палы материал.
Ғаламтор оқу-шы анықтама-лығы
45
3
Бірқалып-ты түзу сызықты қозғалысөтың тең-деуі және графигі.
Қозғалыстың тең-деуін құрасты-руды, түсіндіру, пікір алмасу ар-қылы сөйлеу, тыңдау дағдыла-рын кеңейту.
Дебат, зерттеу-шілік әңгіме, бағалау.
Пікір тастауды, салыстыруды, шеш-ім жолдарын көрсе-туді қалыптастыру
Сынып-тастарын және өзін-өзі баға-лау, рефл-ексия
Топтасу
ЭО, интернет,
оқушы анықта-малығы
45
4
Есептер шығару
Теория мен прак-тиканы ұштасты-ру барысында ес-ептер шығару дағдыларын да-мыту
Анализ, cинтез,
интерпретация
Формулаларды мең-геру, физикалық шамалардың өлшем бірліктерін қорыту
Сынып-тастарын және өзін-өзі баға-лау, рефл-ексия
жұптастыру
Есептер жина-ғы, тест жинақ-тары, ғаламтор
45
Қысқа мерзімді жоспар құру
Тақырып
Мақсаты
Күтілетін нәтиже
Кинематиканың не-гізгі түсініктері
Кинематиканың шамаларын еске түсіруді, век-торларды пайдалануды және амалдар орын-дауды, қолдануды ерекшелеу
Траектория, жол, орын ауыстыру шамала-рын, векторларды сала білуді, математика-мен байланыстыруды түсіндіреді.
Ұйымдастыру кезеңі
№
Тапсырмалар
Мұғалімнің
іс-әрекеті
Оқушының
іс-әрекеті
Әдіс-тәсілдер
Қарым-қатынас
уақыт
Ресурстар
1
Сергіту
Видеокөрініс арқылы мо-дельдеу
Қайталайды
би
Шахмат үлгісінде
2 мин
Видео -1
2
Миға шабуыл
ЭО-тан демо-нстрация көр-сету
түсіндіреді
диалог
жұпта
8 мин
Таратпалы ма-териал, ғалам-тор
Негізгі кезең
№
Тапсырмалар
Мұғалімнің
іс-әрекеті
Оқушының
іс-әрекеті
Әдіс-тәсілдер
Қарым-қатынас
уақыт
Ресурстар
1
Мәтінді оқу
бақылайды
оқиды
Жиксо әдісі
топта
10 мин
оқулық
2
демонстрация
бағыттайды
Түсіндіреді, талдайды
СТО
топта
15 мин
Виртуальды эксперимент
Қорытынды
№
Тапсырмалар
Мұғалімнің
іс-әрекеті
Оқушының
іс-әрекеті
Әдіс-тәсілдер
Қарым-қатынас
уақыт
Ресурстар
1
эссе
Критерий ұсынады
Ой қорытады, жазады
Блум
жеке
10 мин
----
2
рефлексия
постер
Сындарлы
ойлайды
өзін-өзі
бағалау
жеке
5 мин
------
Қысқа мерзімді жоспар құру.
Тақырып
Мақсаты
Күтілетін нәтиже
Жылдамдық.Бірліктері.
Физикалық шамалар арасында байланыс орнатуды,өмірдегі техникадағы,әскери істердегі жылдамдықтарға түсініктеме беруді және кеңейтуді міндеттеу
Формулаларды өрнектеуді,заңдылықтарды тұжырымдауды,жаңа тұтастықты жаңғырту үшін бұрын алынған білімді және дағдыларды қолданады
Ұйымдастыру кезеңі
№
Тапсырмалар
Мұғалімнің
іс-әрекеті
Оқушының
іс-әрекеті
Әдіс-тәсілдер
Қарым-қатынас
уақыт
Ресурстар
1
Сергіту
Видеокөрініс арқылы модель-
деу
Қайталай-
ды
би
Шахмат
үлгісінде
2 мин
Видео -1
2
Миға шабуыл
ЭО-тан
Демонс-трация
көрсету
түсіндіреді
диалог
жұпта
8 мин
Таратпалы материал,
ғаламтор
Негізгі кезең
№
Тапсырмалар
Мұғалімнің
іс-әрекеті
Оқушының
іс-әрекеті
Әдіс-тәсілдер
Қарым-қатынас
уақыт
Ресурстар
1
Мәтінді оқу
бақылайды
оқиды
Жиксо
әдісі
топта
10 мин
оқулық
2
демонстрация
бағыттайды
Түсіндіреді,талдайды
СТО
топта
15 мин
Виртуальды эксперимент
Қорытынды
№
Тапсырмалар
Мұғалімнің
іс-әрекеті
Оқушының
іс-әрекеті
Әдіс-тәсілдер
Қарым-қатынас
уақыт
Ресурстар
1
Деректерді кестеге енгізеді
Крите
рий ұсынады
Ой қорытады,жазады
Блум
жеке
10 мин
----
2
рефлексия
постер
Сындарлы
ойлайды
өзін-өзі
бағалау
жеке
5 мин
------
Қысқа мерзімді жоспар құру.
Тақырып
Мақсаты
Күтілетін нәтиже
Бірқалыпты түзусызықты қозғалыстың теңдеуі және графигі.
Қозғалыстың теңдеуін құрастыруды,түсіндіру , пікір алмасу арқылы сөйлеу,тыңдау,есептеу
дағдыларын кеңейту.
Пікір тастауды,салыстыруды,
шешім жолдарын көрсетуді қалыптастырады
Ұйымдастыру кезеңі
№
Тапсырмалар
Мұғалімнің
іс-әрекеті
Оқушының
іс-әрекеті
Әдіс-тәсілдер
Қарым-қатынас
уақыт
Ресурстар
1
Сергіту
видеокөрініс арқылы модель
деу
Қайталайды
би
Шахмат
үлгісінде
2 мин
Видео -1
2
Миға шабуыл
ЭО-тан демонстрация
көрсету
түсіндіреді
диалог
жұпта
8 мин
Таратпалы материал,
ғаламтор
Негізгі кезең
№
Тапсырмалар
Мұғалімнің
іс-әрекеті
Оқушының
іс-әрекеті
Әдіс-тәсілдер
Қарым-қатынас
уақыт
Ресурстар
1
Тақтадағы графикті талдау
бақылайды
оқиды
Жиксо
әдісі
топта
10 мин
оқулық
2
демонстрация
бағыттайды
Түсіндіреді,талдайды
СТО
топта
15 мин
Виртуальды эксперимент
Қорытынды
№
Тапсырмалар
Мұғалімнің
іс-әрекеті
Оқушының
іс-әрекеті
Әдіс-тәсілдер
Қарым-қатынас
уақыт
Ресурстар
1
эссе
Критерий ұсынады
Ой қорыта-ды,жазады
Блум
жеке
10 мин
----
2
рефлексия
постер
Сындарлы
ойлайды
өзін-өзі
бағалау
жеке
5 мин
------
Қысқа мерзімді жоспар құру.
Тақырып
Мақсаты
Күтілетін нәтиже
Жылдамдық.Бірліктері.
Физикалық шамалар арасында байланыс орнатуды,өмірдегі техникадағы,әскери істердегі жылдамдықтарға түсініктеме беруді және кеңейтуді міндеттеу
Формулаларды өрнектеуді,заңдылықтарды тұжырымдауды,жаңа тұтастықты жаңғырту үшін бұрын алынған білімді және дағдыларды қолданады