Ұйымдастырылған оқу қызметі
Күні:
Білім беру саласы: Коммуникация.
Ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің түрі: Қазақ тілі
Тақырыбы: Жемістер мен көкөністер
Мақсаты: Жемістерді қазақ тілінде дұрыс атай білуге үйрету.
Міндеттері: Балалардың белсенді сөздік қорын молайту. Сөйлеу тілдерін жетілдіру. Сөздерді анық, дұрыс айтуларын қадағалау.
Қолданылатын көрнекі құралдар: муляждар, сурет.
Қажетті құрал – жабдықтар: үлестірмелі материалдар.
Билингвальді компонент: Алма – яблоко,алмұрт – груша, қызанақ – помидор қияр - огурец
Күтілетін нәтиже :
шығарады: қияр, қызанақ, сәбіз сөздерін;
түсінеді : қазақ тіліне тән дыбыстырды, дұрыс айту дағдысын;
қолданады : көкөністің түстерін аыратып дұрыс айту.
Оқу іс-әрекетінің кезеңдері | Педагогтің іс-әрекеті
| Есеп | |
+ | - | ||
Кіріспе бөлім | -Сәлеметсіздер ме балалар! 1.Шаттық шеңбер: -Көңіл күйлерің қалай? Осы жақсы күймен күннің көзімен, бүгінгі күнмен амандасайық. . | ||
Негізгі бөлім | Бір ыдысқа көкөністердің,бір ыдысқа жемістердің мульяждарын салып көрсету. -Ыдыстағы заттарды бір ауыз сөзбен қалай атауға болады? -Көкөністерге не жатады? Қайда өседі? -Жемістерге не жатады?Олар қайда өседі? Сөздік жұмыс: Орамжапырақ-бақшада өсетін көкөніс түрі. Қызанақ- қызыл түсті көкөніс. Балаларға бақ пен бақшаның айырмашылығын түсіндіру,әңгіме құрастыру. Жұмбақ шешу./қарбыз,сәбіз/ Д/о «Сиқырлы қоржын» Сайыс/балалар екі топқа бөлініп көкөніс,жеміс сөздеріне сөйлем құрастырады/. Дәптермен жұмыс «Теңестір» жаттығуы –шөп арасында неше қоян жүр? -Суретте неше сәбіз берілген? –Онда қояндарға тағы неше сәбіз керек? Жаңылтпаш жаттау | ||
Қорытынды бөлім | 5.Үлестірмелі материалдармен жұмыс. Суреттер арқылы сөздерді қайталату. Көкөністердің түстерін қазақша атату. . |