kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

«Үш аю» ертегісі

Нажмите, чтобы узнать подробности

Өтпелі тақырып:: «Менің балабақшам»

Апта тақырыбы: «Жиһаз»

Тәрбиеші: Воспитатель: Teacher:  Темірбай Қ.С

Күні : Дата: Data:

Білім беру саласы.Образовательная область. Educational area:Қатынас. Коммуникация Communication. Көркем әдебиет. Художественная литература.

Тақырыбы.Тема. Theme: «Үш аю» ертегісі

Мақсаты.Цель.Aim:

Білімділік : Образовательные цели: Educational:Балаларға ертегі мазмұнын тыңдауға және түсінуге, бейнелі сөздерді есте сақтауға үйрету. Кейіпкерлердің, оқиғалардың әрекетіне талдау жасау.«Үш аю» ертегісінің мазмұны туралы балалардың білімін бекіту.

Дамытушылық:  Развивающие: Developmental:Сөйлеу белсенділігін, танымдық қызығушылықтарын дамыту.Балалардың сөздік  қорын«жиһаз, ыдыс» сөздерімен байыту.

Тәрбиелік:Воспитательные:Brining-up: Барлық сөздерді анық айтып, ертегіні  көрнекі сүйемелдеу арқылы есте сақтауға тәрбиелеу.

Жабдықталуы. Оснащение.Resources:интербелсенді тақта, қағаздан қиылған аюдың іздері

Алдын – алу жұмысы. Предварительная работа. Preliminary work:ертегіні оқу, қолғап театрының көмегімен «Үш аю» ертегісін сахналау.

Сөздік жұмыс. Словарная работа. Vocabulary work:орман

Көптілділік. Полиязычие.Multilingualism:аю – медведь –bear,бал - мёд - honey

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
««Үш аю» ертегісі»

2- ші кіші топқа ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы

Технологическая карта 2 мл. группы

Technological card of educational activity for 2 junior group

Өтпелі тақырып: : «Менің балабақшам»

Апта тақырыбы: «Жиһаз»

Тәрбиеші: Воспитатель: Teacher: Темірбай Қ.С

Күні : Дата: Data:

Білім беру саласы. Образовательная область. Educational area: Қатынас. Коммуникация Communication. Көркем әдебиет. Художественная литература.

Тақырыбы. Тема. Theme: «Үш аю» ертегісі

Мақсаты. Цель. Aim:

Білімділік : Образовательные цели: Educational: Балаларға ертегі мазмұнын тыңдауға және түсінуге, бейнелі сөздерді есте сақтауға үйрету. Кейіпкерлердің, оқиғалардың әрекетіне талдау жасау. «Үш аю» ертегісінің мазмұны туралы балалардың білімін бекіту.

Дамытушылық: Развивающие: Developmental: Сөйлеу белсенділігін, танымдық қызығушылықтарын дамыту. Балалардың сөздік қорын «жиһаз, ыдыс» сөздерімен байыту.

Тәрбиелік: Воспитательные: Brining-up: Барлық сөздерді анық айтып, ертегіні көрнекі сүйемелдеу арқылы есте сақтауға тәрбиелеу.

Жабдықталуы. Оснащение. Resources: интербелсенді тақта, қағаздан қиылған аюдың іздері

Алдын – алу жұмысы. Предварительная работа. Preliminary work: ертегіні оқу, қолғап театрының көмегімен «Үш аю» ертегісін сахналау.

Сөздік жұмыс. Словарная работа. Vocabulary work: орман

Көптілділік. Полиязычие. Multilingualism: аю – медведь – bear, бал - мёд - honey


Қызметтер кезеңдері

Этапы деятельности Stages of activity


Мұғалімнің қызметі

Действия педагога

Teacher’s activities


Балалардың іс- әрекеті Деятельность детей Children’s activity


Мотивациялық – қозғаушылық

Мотивационно – побудительный Motivational and incentive stage


Балалар залға кіреді. Балалар біз бүгін ертегіге қонаққа келдік. Қандай ертегі екенін қазір білетін боламыз .

Орманның бір шетінде,

Тығылып қалыпты бір үйшік.

(тақтаға үйшіктің суреті шығады)

Біз қазір сол үйшікке барамыз. Қараңдар бұл жерде біреудің іздері бар. Бұл іздер бізді үйшікке апаратын сияқты.

Бұл кімнің іздері?

Балалар қызығушылық танытады.




Үйшіктің суретін қарайды.


Іздерге таңырқай қарайды.



-аюдың

Ізденушілік –

ұйымдастырушылық

Организационно – поисковый Organizational and exploratory stage


Қане, бұл іздермен ақырындап жүрейік.


Міне, үйшікке де келдік. Бұл үйшікте Михайл Иваныч өмір сүреді. Ол жалғыз емес, отбасымен тұрады. Онымен тағы кім тұратын суреттерді құрастыру арқылы табайық. (тақтаға суреттер шығады) Настасья Петровна және олардың баласы кішкене қонжық.

Дұрыс таптыңдар, бұл қандай ертегі кейіпкерлері?

Аю қалай жүреді қане, көрсетіңдерші.



Ертегі желісі бойынша сұрақтар қою:

Бірде аюлар орманға серуенге шығады.



Сөздік жұмыс: орман

Балалар айтыңдаршы, аюлар не жейді?

Аюлар үйде болмаған уақытта кім келді? (тақтаға Машаның суреті шығады) Бұл кім?


Балалар Маша аюдың үйінде не істеді?

Үйде қандай орындықтар бар?



Машаға бәрінен бұрын қайда отыру ұнады?



Үстел үстінде қандай ыдыстар болды?


Ұйықтайтын бөлмеде неше керует бар?

Д/о: «Жиһаздар мен ыдыстар»

Қане Машаға ыдыстар мен жиһаздарды жинауға көмектесейік.


Маша қандай ыдыстан тамақ ішті?

Маша оянды, кімді көрді? (қорыққан түрді көрсетеді)

Міне біз ертегінің соңына да келіп қалдық .

Көптілділік. аю – медведь – bear, бал - мёд – honey

балалар іздермен жүріп өтіп, орындықтарына отырады










«Үш аю» ертегісі


Балалар орындарынан тұрып, аюдың қорбаңдаған жүрісін көрсетеді.

Балалар « Үш аю» ертегісінде кездескен кейіпкерлерді айтуға тырысады және қойылған сұрақтарға жауап береді.

орман

Бал жейді.



Маша



Балалар білгендерін айтады.


Үйде үш орындықтар және бір үлкен ағаш үстел бар.

Кішкентай орындықта


Балалар жауап беруге тырысады.

Үлкен, орташа, кішкентай


Ұйықтайтын бөлмеде үш керует бар.


Үлкен табақ, орташа табақ, кішкентай табақ және қасықтар, орындықтар мен кереуеттерді бөліп жинайды.

Қонжықтың ыдысынан

Үш аюды көрді





Үш тілде қайталап айтады.


Рефлексивті – түзетушілік Рефлексивно – корригирующий Reflective and corrective stage

Ертегінің кейіпкерлерін атау. Оқу іс-әрекетіне жақсы қатысқан балаларды мақтап, мадақтау.

Балалар ертегідегі кейіпкерлерді атауға тырысады.

Көңілдері көтеріледі.


Күтілетін нәтиже. Ожидаемый результат.The expected result:

Ұғынады. Воспроизводят.Reproduce: Ертегінің мазмұнын.

Түсінеді. Понимают. Understand:. Ертегідегі кейіпкерлердің әр түрлі екенін.

Қолданады. Применяют. Apply: Ертегідегі кейіпкерлерді атау үшін өздерінің сөздік қорларын.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Дошкольное образование

Категория: Уроки

Целевая аудитория: Дошкольникам.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
«Үш аю» ертегісі

Автор: Темірбай Қымбат Сәбитбекқызы

Дата: 25.09.2017

Номер свидетельства: 429617
