kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Циклограмма сәуір айы

Нажмите, чтобы узнать подробности

циклограмма сабақ жоспарлары сәуір айына арналған

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Циклограмма сәуір айы»

Циклограмма

1-апта (1.02.2021.-5.02.2021.)

«Алма» жекеменшік балабақшасы

1 «Тұлпар» тобындағы балалардың оқу-тәрбие жұмысын ұйымдастыру циклограммасы

Өтпелі тақырып: Бізді қоршаған әлем

Апталық тақырыбы: «Ғажайыптар әлемі»

Күн тәртібі

Дуйсенбі

1.02.2021.

Сейсенбі

2.02.2021.

Сәрсенбі

3.02.2021.

Бейсенбі

4.02.2021.

Жұма

5.02.2021.

Балаларды қабылдау











Ата-аналармен әңгімелесу




Әңгіме:

«Менің отаным»

Әнұран айту, Отан туралы түсінік беру









Балабақшаға тыйым салынған заттарды алып келмеуін бақылау



Амандасу:

Сәлеметсізбе!

Здраствуйте!

Hello!

М:Балаларға көшедегі шамдар

Туралы әңгімелеп беру, сурет арқылы көрсету.


Ата-аналармен баланың тазалығы жөнінде әңгімелесу

Қайырлы таң!

Қалдарың қалай?

Балалардың үсті-басына көңіл бөлу







Ата-ананың балаға балабақшаға ойыншық беріп жібермеуін қадағалау

Әңгіме:

«Менің ата-анам»

Балаларға өз ата-аналарының қызметі туралы айту









Ата-анаға баланы балабақшаға кешікпей әкелуін қадағалау

Ата-аналармен қарым-қатынас мәдениетін орнату.










Ата-анаға баланы балабақшаға кешікпей әкелуін қадағалау

Таңертеңгі жаттығу (5мин)

Жаттығулар кешені

Құралсыз (1.02.2021.-5.02.2021.)

Таңғы ас

Балалардың назарын тағамға аудару; мәдениетті тамақтануға баулу бойынша жеке жұмыс; әдеп ережесі.

Ойындар ҰОҚ

Балалармен ұйымдастырылған оқу қызметін ұйымдастыруда ойындар және баяу қимылды ойын-жаттығулар

Үстел үсті театры

«Жеті лақ» ертегісі

Мақсаты: Балаларға үстел үстінде ертегі кейіпкерлерін көрсету арқылы әңгімелеп беру


Қимылды/ойын:

«Жанды ойыншықтар»

Мақсаты: балаларды аңдардың жүрісін келтіріп жүруге үйрету


Үстел үсті ойыны

«Мозайка»

Мақсаты: балаларға берілген суреттердің бөлігін тауып орналастыра білуге үйрету. Тапқырлықа баулу

Дидактикалық ойын

«Бауда әлде бақшада?»

Мақсаты: балаларға көкөністер мен жемістердің қайда өсетінін атап айтқызу, ажырата білуге үйрету.

Дидактикалық ойын

«Зат неге ұқсайды»

Мақсаты:

балалар бөлме ішіндегі заттардың қандай пішінге ұқсайтынын ажыратып айта білуге үйрету.

Мектепке дейінгі ұйым кестесі

бойынша ұйымдастырылған оқу қызметі (тақырыбы, мақсаты, өту барысы)

ҰОҚ

Жаратылыстану

Тақырыбы:«Құс»

Мақсаты: Жұмарлау, жырту, умаждалған, жыртыған құрастыру.

Д/о: «Не қайда тұрады?»


Дене шынықтыру.

1.Шеңбер бойымен аяқтың ұшымен жүру. Арқанның астымен нысанға дейін еңбектеу.

Қимылды ойын:

«Арқан тарту»

2. Орнынан ұзындыққа секіру. (30-35 см)

Текшелерге шығу, қоын жоғары көтеру және түсіру.


«Музыкалық жаттығу»

ҰОҚ

ҚМҰҚ

Тақырыбы: Заттарды ұзындығы бойынша салыстыру Мақсаты:әртүрлі заттарды ұзындығы бойынша салыстыруға үйретуді жалғастыру. Міндеттері:әртүрлі заттарды ұзындығы бойынша қатар қойып салыстыруға үйретуді жалғастыру, салыстыру нәтижесін ұзынырақ, қысқарақ, ұзындығы бірдей сөздерін қолданып білдіру; көру жадын дамыту, жадын, логикалық ойлауын; қолдың моторикасын дамыту; мұқияттылыққа, оқу қызметіне қызығушылыққа тәрбиелеу.

ҰОҚ

Дене шынықтыру

Тақырыбы:

Сиқырлы
дорба
Негізгі қимылдары: допты еденге лақтыру және қағып алу.
5 см биіктікте орналасқан заттың үстінен екі аяқпен секіру.
Мақсаты:допты төмен қарай лақтыру және екі қолмен ұстап
алу дағдыларын қалыптастыру.


ҰОҚ

Сурет салу

Тақырыбы:

Қысқы шыршалар

Мақсаты: Балалардың сурет салу іскерлің дағдыларын жетілдіру, тіс пастасымен жұмыс істеуге жаттықтыру. Табиғатты сүйе білуге, қорғауға, аялауға, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Дид-қ ойын: «Ұлпа қарлар»

ҰОҚ

Көркем әдебиет

Тақырыбы: Дәрігер Айболит

Мақсаты: Балаларды мейірімділікке өзге адамдарға, жануарларға қамқорлық қатынасты білдіруге талаптандыруды жалғастыру.


ҰОҚ

Сөйлеуді дамыту

Тақырыбы: Менің сүйікті мысығым

Мақсаты: а ) Сурет бойынша әңгіме құрастыруға үйретуді жалғастыру.

ә) Тілде сын есімдерді белсенді (кішкентай,тентек,жұмсақ,ойынпаз, т.б.) қолдана білуге жаттықтыру. «М» дыбысын айтуға жаттықтыру.

б) Үй жануарларына деген қамқорлық сезімін ояту

ҰОҚ

Аппликация

Тақырыбы: «Паровоз»

Мақсаты: Жапсыру мазмұнын күрделі ете және әртүрлі бейнелерді жасау үшін мүмкіндіктерін

кеңейте отырып, оған қызығушылықты тәрбиелеу. Пішіндерді ретімен қию,желіммен жұмыс жасау дағдыларын қалыптастыру.

Дид- ойын: «Әр бөлшектің орнын тап»


ҰОҚ

Құрастыру

Тақырыбы:

Автобус Мақсаты: құрылыс
материалдарын тиімді
пайдаланып автобусты құрастыру
және оның басқа көлік түрлерінен
ерекшелігін байқай білуге үйрет.

ҰОҚ

Дене шынықтыру

Тақырыбы:

Әжемнің
сыйлықтары
Негізгі қимылдары: гимнастикалық сәкіге мініп-түсу.
Допты еденге лақтыру және оны қағып алу.
Мақсаты:гимнастикалық орындықтан аттап өту дағдысын
қалыптастыру.

Серуен

Серуенге дайындық

Серуенге дайындық

Серуенге дайындық

Серуенге дайындық

Серуенге дайындық


« Қыстап қалған құстар»

Мақсаты: Қыстағы айналадағы ерекшеліктерді бақылату,қойылған сұраққа жауапты толық беруге дағдыландыру.Қыстап қалған құстарға қамқорлық жасауға, оларды  баптап күте білуге тәрбиелеу.Ойлау қабілетін,сөйлеу мәдениетін дамыту.


Бақшаны бақылау

Мақсаты— қыс мезгіліндегі бақшада болатын өзгерістермен таныстыру;

— зерттеу қызметіне деген қызығушылықта-рын арттыру.


Торғайларды бақылау

Мақсаты:

  • Қыстап қалатын құстар жайлы білімдерін толықтыру;

  • Қыс мезгіліндегі құстардың мінез-құлықтарындағы өзгешеліктер туралы түсініктерін қалыптастыру;

— құстарға қамқор болуға тәрбиелеу.


Қардың түсуін бақылау

Мақсаты:

Қардың қасиеттері туралы түсініктерін қалыптастыру;

  • Қардың түсуі туралы білімдерін молайту;

  • әдемілікке деген сезімдерін тәрбиелеу.


Ауладағы ағаштарды бақылау

Мақсаты :

— ағаштар туралы білімдерін молайту;

— ағаштардың қысқы бейнесін бақылауды жалғастыру


Серуеннен оралу

Балалардың реттілікпен киімдерін шешуі, гигиеналық шараларды ұйымдастыру.

Түскі ас

Балалардың назарын тағамға аудару; мәдениетті тамақтануға баулу бойыншы жеке жұмыс, әдеп ережесі.

Ұйқы

Балалардың тыныш ұйықтауына жағымды жағдай орнату.


«Арыстан мен тышқан»

«Айлакер түлкі»

«Қызыл тепек»

«Ақылды етікші»

«Кім күшті?»

Біртіндеп ұйқыдан ояту, ауа,су, шаралары

Жалпақ табандылықтың алдын алу мақсатында ортопедиялық жол бойымен жүру. Білімді кеңейту және мәдени-гигеналық дағдыларды орындау. Мәдени-гигиеналық әдеттері мен дағдыларын кеңейтіп, жетілдіру.

Бесін ас

Балалардың назарын тағамға аудару; мәдениетті тамақтануға баулу бойынша жеке жұмыс.

Ойындар, дербес әрекет















Баланың

жеке даму картасына сәйкес жеке жұмыс


Дидактикалық ойын

«Бауда әлде бақшада?»

Мақсаты: балаларға көкөністер мен жемістердің қайда өсетінін атап айтқызу, ажырата білуге үйрету.









Ж/ж: Мариямға киімін ұқыпты жинауға үйрету.

Қимылды/ойын:

«Жанды ойыншықтар»

Мақсаты: балаларды аңдардың жүрісін келтіріп жүруге үйрету










Ж/ж: Әңгіме құрастыру «Балабақша туралы әңгімелеп бере»

Мақсаты:

Диардың ың сөздік қорын, заттардың атауларын білдіретін сөздермен байыту.

Сюжетті-рөлдік ойын:

«Қуыршақты тамақтандыр»

Мақсаты: балаларға өздері қалаған қуыршақпен ойнауға, тамақтауға мүмкіндік беру. Ойынға қызығушылықтарын арттыру.



Ж/ж:Эльдарға аяқ киімін оң киюді үйрету




Ойын – жаттығу

«Қуыршықты жуындыр»

Мақсаты:балаларға тазалық туралы үйрету.

Ірі құрылыс материалдарымен ойындар.













Ж/ж: Жасминге достарымен бірігіп ойнауды қалыптастыру

Дидактикалық ойын «Ғажайып қапшық»Мақсаты: баланың сөздік қорын ойыншықтардың атауларын білдіретін сөздермен байыту.





Ж/ж: Нұрғисаның сөздік қорын көбейту.

Кешкі ас

Балалардың назарын тағамға аудару; мәдениетті тамақтануға баулу бойынша жеке жұмыс.

Балалардың үйге қайтуы

Еркін ойындар

Балалар отбасында өздері не істей алатындары туралы әңгімелесу.

Сау боыңыз!

Еркін ойындар

Балаларға ойыншықты орнына қоюға үйрету.

Сау болыңыз!

Еркін ойындар

Ата-аналарға кеңес:

«Үйде ойын бұрышын ұйымдастыру». Сау болыңыз!

Еркін ойындар

Ата-аналарға бааның тазалығы тураы айту. Сау боыңыз»

Еркін ойындар

Балалар отбасында өздері не істей алатындары туралы әңгімелесу.

Сау болыңыз!


Циклограмма

2-апта(8.02.2021-12.02.2021)

«Алма» жекеменшік балабақшасы

1 «Балапан» тобындағы балалардың оқу-тәрбие жұмысын ұйымдастыру циклограммасы

Апталық тақырыбы: «Туған өлкем»

Күн тәртібі

Дүйсенбі

8.02.2021.

Сейсенбі

9.02.2021.

Сәрсенбі

10.02.2021.

Бейсенбі

11.02.2021.

Жұма

12.02.2021.

Балаларды қабылдау









Ата-аналармен әңгімелесу

Әңгіме:

«Менің отаным»

Әнұран айту, Отан туралы түсінік беру







Балабақшаға тыйым салынған заттарды алып келмеуін бақылау



Амандасу:

Сәлеметсізбе!

Здраствуйте!

Hello!

М:Балаларға көшедегі шамдар

Туралы әңгімелеп беру, сурет арқылы көрсету.


Ата-аналармен баланың тазалығы жөнінде әңгімелесу

Әңгіме:

«Біздің үй»

М: Балаларға бейне суреттер арқылы үйдің суретін көрсету. Үйде кімдер тұратынын сұрап, ой тастау.



Ата-ананың балаға балабақшаға ойыншық беріп жібермеуін қадағалау

Амандасу:

Сәлеметсізбе!

Здраствуйте!

Әңгіме: «Бағдаршам»

М: Сары түстің балдарға ненің белгісі екенін айтып түсіндіру


Ата-аналармен баланың үйдегі әдеттері туралы әңгімелесу

Әңгіме:

«Аңдар жолақ-жолақ жолдардан қалай өтті»

М: Балалар аңдар сияқты жолақшадан өтіп үйренейік.





Ата-анаға баланы балабақшаға кешікпей әкелуін қадағалау

Таңертеңгі жаттығу (5мин)

Жаттығулар кешені Құралсыз (8.02.2021-12.02.2021)

Таңғы ас

Балалардың назарын тағамға аудару; мәдениетті тамақтануға баулу бойынша жеке жұмыс; әдеп ережесі

Ойындар (үстел үсті, саусақ және т.б.)


Балалармен ұйымдастырылған оқу қызметін ұйымдастыруда ойындар және баяу қимылды ойын-жаттығулар

Д/о: «Бағдаршам»

М: Қызыл түсті көргенде балалар қимылдайды тұрады, сары түсті көргенде қол шапалақтайды, жасыл түсті көргенде жүреді

Д/о: «Ханқызының түймеерін орнаастыр»

Үстел үсті ойыны:

«Құрастырғыштармен ойын»

Д/о:

«Неге ұқсайды?»

М:Балаларға суреттердің неге ұқсайтынын айтып сәйкестендіру.

Д/о:«Дабыл қағу»

М:Балаларға қауіпсіздік ережелерін еске түсіру

Мектепке дейінгі ұйым кестесі бойынша ұйымдастырылған оқу қызметі (Тақырыбы, мақсаты, өту барысы)

Жаратылыстану

Тақырыбы:

Бөлме өсімдіктерін күту Мақсаттары: а) Балалардың бөлме гүлдері, олардың түрлері мен айырмашылықтары туралы түсінігін кеңейту; өсімдіктерді су құятын ыдыстан суаруды үйрету. ә) Өсімдіктерге күтім жасауға деген құштарлығын ояту. б) Олардың сұлулығына қуануға үйрету

Музыка

Тақырыбы: Әй-әй ата
Мақсаты: Халық әуенін тыңдап, көңіл күйін
қабылдау; әнді музыкалық
сүйемелдеумен бір қарқында
орындауға үйрету; таныс би
қимылдарын қайталау. Отбасы
мүшелеріне сыйластықпен қарауға,
құрметтеуге тәрбиелеу.
Музыка тыңдау: «Хайләйлім» халық әні, өңдеген
Б. Дәлденбай.
Ән айту: «Әй-әй ата» Ө. Байділдаев, Ж. Смақов.
«Ақ әжем» О. Әубәкіров, К. Қуатбаев (қайталау)
Музыкалық-ырғақтық қозғалыстар:
«Биге шақыру» А. Тоқсанбаев (қайталау).
«Кім шапшаң?» ойыны («Балалар биі»)
А. Майкапар.

Дене шынықтыру

Тақырыбы:

Секіргіш
қоянға
қонаққа
барамыз (таза
ауада)
Негізгі қимылдары: қар үйіндісінің үстімен жүру (тепетеңдік сақтау).Бір-бірін шанамен сырғанату.
Мақсаты:«Қояндар» саусақ гимнастикасын, спорттық
жаттығуларды қолдана отырып, дене жаттығуларын
орындауға қызығушылықтарын қалыптастыру.

ҚМҰҚ

Тақырыбы: Заттарды ені бойынша салыстыру. Біркелкі заттар Мақсаты:заттар тобын ені бойынша салыстыру ұғымын қалыптастыру: жалпақ–жіңішке. Міндеттері:екі қарама-қарсы және бірдей заттарды ұзындығы мен ені бойынша салыстыру тәсілдерімен таныстыру, оларды жалпақ, жіңішке сөздерін пайдалануға үйрету; «ұзындығы бойынша бірдей» сөзін пайдалану біліктерін бекіту; біркелкі заттарды бір сөзбен атауға үйретуді жалғастыру; есту сезімін дамыту; сөйлеу тілін, бақылағыштығын, ойлау белсенділігін дамыту; еңбек етуге тәрбиелеу.

Дене шынықтыру

Тақырыбы:

Орманға
саяхат
Негізгі қимылдары: музыкалы-ырғақты қимылдар.
Бір-бірінен 15 см қашықтықта орналасқан кірпіштің үстімен
жүру. Ені 50 см қақпадан 2 метр қашықтыққа допты домалату.
Мақсаты:Көз гимнастикасы және «Індегі қоян» саусақ
гимнастикасын қолдану арқылы дене жаттығуларын
орныдауға қызығушылықтарын қалыптастыру


Сурет салу

Тақырыбы: Қыршақтың мойынорағышы

Мақсаты: Балалардың мойынорағыш туралы түсініктерін қалыптастыру. Мойын орағыштың суретін салуда сызықтарды дұрыс сызу және ұқыпты бояу білу.


Дид-қ ойын: «Ненің дыбысы?»

Орыс тілі.

Тема:

«Птичий двор» Цель: закрепление навыков слушания и
понимания коротких стихов и песен на
русском языке.
Задачи: активизировать словарный
запас по теме, закреплять умение
слышать вопрос и правильно отвечать
на него, развивать артикуляционный
аппарат, внимание, память, упражнять в
звукоподражании через
художественное слово; воспитывать
заботливое отношение к домашним
птицам.


Сөйлеуді дамыту

Тақырыбы:Әңгіме құрастырамыз

Мақсаты: Сызба бойынша әңгіме құрастыру, зат есім мен сын есімді байланыстыру арқылы қарапайым оқиғаны ойдан шығару, күшіктің қимылын, дыбысын дыбыстай білуді үйрену.Сұрақ–жауап арқылы баланың тілін, зейінін, есте сақтау қабілетін дамыту. Үй жануарларына қамқор болуға тәрбиелеу.

Музыка

Тақырыбы: Анашым
Мақсаты: Музыкалық шығарманы эмоциямен
қабылдау; әуеннің басталуы мен
аяқталуына мән беріп, бірге ән салуға
үйрету; би қарқынын өзгерте отырып
ырғақты сезіне қимылдауға үйрету.
Анасына сүйіспеншілігін арттыру.
Музыка тыңдау:
«Ақ мамам» Е. Хасанғалиев, А. Асылбек.
Ән айту: «Мерекеңмен, анашым»
Б. Қыдырбек, И. Сапарбай.
«Ақ әжем» О. Әубәкіров, К. Қуатбаев (қайталау).
Музыкалық-ырғақтық қозғалыстар:
«Жай және жылдам» Е. Хасанғалиев, А. Асылбек.
«Гүлдермен би» Т. Вилькорейская.
«Кім шапшаң?» ойыны («Балалар биі»)
А. Майкапар.

Қоршаған орта

Тақырыбы:

Табиғат
бұрышындағы
құстарды бақылау
Мақсаты: балаларды жанды табиғат өкілдерімен
таныстыруды жалғастыру.
Міндеттері: 1. Табиғат бұрышындағы құстың
ерекшіліктерімен таныстыру;
2.Сөздік қорларын «құстың жүні, мамығы», «қанат»
деген сөздермен толықтыру. Құстардың суреттерін
көрсету арқылы зейіндерін және білуге деген
құштарлықтарын арттыру. 3. Табиғат бұрышының тіршілік иелері
ұқыптылықпен қарауға тәрбиелеу.

Дене шынықтыру

Тақырыбы:

Қар
қиыршықтары(
таза ауада)
Негізгі қимылдары:
Тереңдікке секіру – қар үйіндісінен жолға секіріп түсу.
Шанамен бір-бірін сырғанату.
Мақсаты: тереңдікке секіру дағдысын қалыптастыру.

Серуен

Серуенге дайындық

Серуенге дайындық

Серуенге дайындық

Серуенге дайындық

Серуенге дайындық


Бақылау:

Маусымдық өзгерістерді бақылау

Мақсаты:

Қыс басындағы табиғаттағы өзгерістер туралы түсініктерін қалыптастыру (күн қысқарады, түн ұзарады);

Қимылды ойындар:

Қар лақтырып ойнау

Мақсаты: затты лақтыру дағдыларын бекіту.

Бір аяқпен секіру.


Бақылау:

Бақшаны бақылау

Мақсаты: — қыс мезгіліндегі бақшада болатын өзгерістермен таныстыру;

Еңбек: қардан құрлыс тұрғызу

Мақсаты: қардан әртүрлі денелер жасауға үйрету;

Достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.

Қимылды ойындар:


«Қу түлкі».

Мақсаты: балаларды байқампаздыққа, алғырлыққа баулу, тапсырманы дұрыс орындауларын бақылау.

Бақылау

Торғайларды бақылау

Мақсаты:

Қыстап қалатын құстар жайлы білімдерін толықтыру;

Қыс мезгіліндегі құстардың мінез-құлықтарындағы өзгешеліктер туралы түсініктерін қалыптастыру;

— құстарға қамқор болуға тәрбиелеу.

Еңбек қызметі:


Құстар қонақтайтын, жем шашатын жерді қардан тазалау.

Мақсаты: еңбекке деген ықыластарын арттыру.

Қимылды ойын «Нысанаға тигіз».

Мақсаты: қшып бара жатқан заттың бағытын бақылау, қозғалыстың дұрыс орындалуын есептей білу.

Бақылау

Қардың түсуін бақылау

Мақсаты:

- Қардың қасиеттері туралы түсініктерін қалыптастыру;

Қардың түсуі туралы білімдерін молайту;

әдемілікке деген сезімдерін тәрбиелеу.

Қимылды ойын

«Ыстық-суық».

Мақсаты: тәрбиешінің белгісі бойынша әрекет етуге үйрету

Жаттығу ойындары

Қимылдарын дамыту.

Мақсаты: Қарды алысқа лақтыруға үйрету



Бақылау:

Ауладағы ағаштарды бақылау

Мақсаты :

— ағаштар туралы білімдерін молайту;

— ағаштардың қысқы бейнесін бақылауды жалғастыру

Еңбек:

Жолды қардан тазалау.

Мақсаты: аула қараушыға көмектесу.

Қимылды ойын: «Кім аққалаға бұрын жетеді?»


Мақсаты: доға астынан еңбектеп өту дағдыларын жетілдіру.


Серуеннен оралу

Балалардың реттілікпен киімін шешуі, дербес ойын әрекеті

Түскі ас

Балалардың назарын тағамға аудару; мәдениетті тамақтануға баулу бойынша жеке жұмыс

Ұйқы

Балалардың тыныш ұйықтауын жағымды жағдай орнату

Біртіндеп ұйқыдан ояту, ауа, су

шаралары

Жалпақ табандылықтың алдын алу мақсатында ортопедиялық жол бойымен жүру.

Білімді кеңейту және мәдени-гигиеналық дағдыларды орындау.

Мәдени-гигиеналық әдеттері мен дағдыларын кеңейтіп, жетілдіру

Бесін ас

Балалардың назарын тағамға аудару; мәдениетті тамақтануға баулу бойынша жеке жұмыс; әдеп ережесі.



Ойындар, дербес әрекет










Баланың жеке даму картасына сай жеке жұмыс

Үстел үсті театры

«Жеті лақ» ертегісі

Мақсаты: Балаларға үстел үстінде ертегі кейіпкерлерін көрсету арқылы әңгімелеп беру




Ж/ж: «Күз» (сурет қарастыру)

Мақсаты: Мединаны қарапайым сұрақтарға жауап беруге үйрету.

Қимылды/ойын:

«Жанды ойыншықтар»

Мақсаты: балаларды аңдардың жүрісін келтіріп жүруге үйрету





Ж/ж: Әңгіме құрастыру «Балабақша туралы әңгімелеп бере»

Мақсаты:Диананың сөздік қорын, заттардың атауларын білдіретін сөздермен байыту.

Ойын «Кімнің заттары?» (Балабақша заттарын анықтау)










Ж/ж: Д/о:«Ғажайып қапшық»

Мақсаты: Муслиманың сөздік қорын ойыншықтардың атауларын білдіретін сөздермен байыту.

Сюжетті-рөлдік ойын:

«Қуыршақты тамақтандыр»

Мақсаты: Балаларға өздері қалаған қуыршақпен ойнауға, тамақтауға мүмкіндік беру. Ойынға қызығушылықтарын арттыру.


Ж/ж: Жыл мезгілі туралы әңгімелесу

Мақсаты: Дильназға қарапайым сұрақтарға жауап беруге үйрету.

Ойын – жаттығу «Қуыршықты жуындыр»

Мақсаты: Балаларға тазалық туралы үйрету.

Ірі құрылыс материалдарымен ойындар.





Ж/ж: Д/о:«Атын атап бер»

Мақсаты: Айсұлтанды түсті қабылдауды және қолдың ұсақ моторикасын дамыту.


Кешкі ас

Балалардың назарын тағамға аудару; мәдениетті тамақтануға баулу бойынша жеке жұмыс

Балалардың үйге қайтуы

Ата-аналарға кеңес:

«Үйде ойын бұрышын ұйымдастыру».


Кеңес: мысалы:«Егер ата-аналар дүкеннен баланың ұнатқан ойыншығын сатып әпермеген жағдайда, өзін қалай ұстау қажет.

Балалар отбасында өздері не істей алатындары туралы әңгімелесу.

Кеңес:

«Бала өміріндегі ойыншықтың маңызы».

Ата-аналарға тапсырма беру, жақсы демалуға тілек білдіру



































Циклограмма

3-апта (15.02.2021-19.02.2021)

«Алма» жекеменшік балабақшасы

1 «Балапан» тобындағы балалардың оқу-тәрбие жұмысын ұйымдастыру циклограммасы

Апталық тақырыбы: көше және жол қауіпсіздігі

Күн тәртібі

Дүйсенбі

15.02.2021.

Сейсенбі

16.02.2021.

Сәрсенбі

17.02.2021.

Бейсенбі

18.02.2021.

Жұма

19.02.2021.

Балаларды қабылдау











Ата-аналармен әңгімелесу






Әңгімелесу:

«Еңбек-бәрін жеңбек»

Балаларға еңбек туралы көркем сөз үйрету







Ата-аналармен балалардың өзі киініп шешуін

үйден де

қадағалап бақылауы туралы әңгімелесу

Амандасу:

Сәлеметсізбе!

Здраствуйте!

Hello!

Әңгіме:

«Бағдаршам»

Балаларға жасыл түс

жанғанда жолдан өту керектігін

айту



Ата-аналармен баланың тазалығы жөнінде әңгімелесу

Әңгіме:

«Менің отбасым»

Балаларға бейне суреттер арқылы отбасы мүшелерінің суреттерін көрсету






Ата-анаға баланы балабақшаға кешікпей әкелуін қадағалау

Амандасу: Сәлеметсізбе!

Здраствуйте!

Әңгіме: «Үй»

Үй туралы

әңгімелесу








Ата-аналармен баланың тазалығы жөнінде әңгімелесу

Әңгіме:

«Өзін-өзі қызмет ету»

Балаларға киімдерін кигізіп шешуге үйрету









Ата-аналарға ауа-райына

байланысты

баланың киіндіруін бақылауды айту

Таңертеңгі жаттығу (5мин)

Жаттығулар кешені

Құралмен (16.11.-20.11.2020)

Таңғы ас

Балалардың назарын тағамға аудару; мәдениетті тамақтануға баулу бойынша жеке жұмыс; әдеп ережесі.


Ойындар ҰОҚ

Балалармен ұйымдастырылған оқу қызметін ұйымдастыруда ойындар және баяу қимылды ойын-жаттығулар

Д/о: «Анам, әкем»

Балаларға ұл және қыздардың киімдерін ажыратуға үйрету

Саусақ ойыны

«Әжемнің ертегілері»

Отбасылық фотосуреттерді қарастыру.Туысқандары туралы әңгімелеп беру.

Д/о: «Кім жоқ?»

Отбасы мүшелерінің суретін жасыру арқылы баланың есте сақтау қабілетін дамыту.

Үстел үсті ойыны пазл:

«Үйшік құрастыр» Балалармен отбасы туралы әңгімелесу

.«Паравоз»

Балалар бір-бірінің артына тіркеліп тұрып паравоз сияқты жүруге, өлең жолдарын қайталап айтуға үйрету.

Мектепке дейінгі ұйым кестесі бойынша ұйымдастырылған оқу қызметі (тақырыбы, мақсаты, өту барысы)

Жаратылыстану

Тақырыбы:

Көрінбейтін ауа Мақсаттары: а) Балаларды ауа және оның қасиеттері туралы түсінікпен таныстыру. ә) Зерттеу қызметіне деген қызығушылығын ояту. б) Төңірегіндегі қатар құрбыларына қайырымды болуға үйрету.


Музыка

Тақырыбы: Анашым
Мақсаты: Музыкалық шығарманы эмоциямен
қабылдау; әуеннің басталуы мен
аяқталуына мән беріп, бірге ән салуға
үйрету; би қарқынын өзгерте отырып
ырғақты сезіне қимылдауға үйрету.
Анасына сүйіспеншілігін арттыру.
Музыка тыңдау:
«Ақ мамам» Е. Хасанғалиев, А. Асылбек.
Ән айту: «Мерекеңмен, анашым»
Б. Қыдырбек, И. Сапарбай.
«Ақ әжем» О. Әубәкіров, К. Қуатбаев (қайталау).
Музыкалық-ырғақтық қозғалыстар:
«Жай және жылдам» Е. Хасанғалиев, А. Асылбек.
«Гүлдермен би» Т. Вилькорейская.
«Кім шапшаң?» ойыны («Балалар биі»)
А. Майкапар.

Дене шынықтыру

Тақырыбы:

Ормандағы
достармен
кездесу
Негізгі қимылдары: биіктігі 10 см заттан екі аяқпен секіру.
Музыкалық-ырғақтық қимылдар.
Бірі-бірінен 2 м қашықтықта орналасып, аяқтарын айқара аша
отырып бір-біріне допты домалату.
Мақсаты:«Шырша» саусақ гимнастикасын қолдана отырып,
дене жаттығуларын орындауға қызығушылықтарын
қалыптастыру.

ҚМҰҚ

Тақырыбы:

Кең–тар. Жоғарыда– төменде Мақсаты: заттар тобын ені бойынша салыстыру ұғымын қалыптастыруды жалғастыру: кең – тар; заттардың орналасқан орындарын анықтау біліктерін бекітуді жалғастыру: жоғарыда, төменде. Міндеттері:заттар тобын салыстыру ұғымын қалыптастыру: кең – тар; заттардың орналасқан орындарын анықтау біліктерін бекітуді жалғастыру: жоғарыда, төменде; жұмбақ шешуге баулу; тәулік бөлімдері туралы білімдерін бекіту жалғастыру;логикалық ойлауы, бақылағыштығын, ойлау белсенділігін дамыту; сабаққа қызығушылығын тәрбиелеу.

Дене шынықтыру

Тақырыбы:

Миккимаус
Негізгі қимылдары: Диаметрі 15 см допты екі қолымен
ұстап, жіп арқылы бастан асыра лақтыру.
Биіктігі 10 см заттың үстінен екі аяқпен секіру.
Мақсаты:көзге арналған гимнастиканы қолдана отырып,
дене жаттығуларын орындауға қызығушылықтарын
қалыптастыру.



Сурет салу

ТақырыбыТікенекті кірпі

Мақсаты: Балалардың тікенекті кірпі туралы түсініктерін қалыптастыру. Қысқа түзу сызықтарды сызу арқылы кірпінің сурет салуға жаттықтыру.

Дид-қ ойын: «Не артық?»

Көркем әдебиет

Тақырыбы: Сыпайылық сабақтары

Мақсаты: Балалрды адамдар арасындағы адамгершілік қарым қатынас нормаларымен таныстыруды, әлеуметтік ортадаға жүріс тұрыс ережелеріне, сыпайылықтығ қарапайым дағдыларына тәрбиелеуді жалғастыру



Сөйлеуді дамыту

Тақырыбы:

Бізге көлік қалай және қандай көмек көрсетеді?

Мақсаты:а/Балаларға көлік туралы түсінік беру,олардың түрлерін ажыратуға үйрету;сурет бойынша әңгімелей білуге үйрету.

ә/Сөздік қорларын толықтыру,дауыс ырғағын дұрыс сақтап сөйлеулерін дамыту.

б/Ойыншық көлік түрлерінмұқият,ұқыптыұстауға тәрбиелеу



Мүсіндеу

Тақырыбы: «Ұялы телефон»

Мақсаты: Тұрмыстық заттарды мүсіндеуге қызығушылық дағдыларын қалыптастыру

Дид-қ ойын: «Сымсыз телефон»



Құрастыру

Тақырыбы:

Қар
жауып тұр
Мақсаты: қағазды умаждау
әдісімен таныстыру, қағазды
умаждау арқылы белгілі бір
пішінге келтіріп қар кесектерін
жасауға болатынын түсіндіру.


Дене шынықтыру

Тақырыбы:

Секіре де,
жүгіре де
білеміз (таза
ауада)
Негізгі қимылдары: төбешіктен шанамен сырғанау. Алаңмен
жүгіру.
Мақсаты:денсаулық сақтау технологиясын қолдану арқылы
балалардың дене шынықтыру жаттығуларын орындауға
қызығушылығын қалыптастыру және қызығушылығын
дамыту

Серуен

Серуенге дайындық

Серуенге дайындық

Серуенге дайындық

Серуенге дайындық

Серуенге дайындық


Аула тазалаушы еңбегін бақылау

Мақсаты:

Үлкендер еңбегіне деген сүйіспеншілік және құмет сезіміне тәрбиелеу;

Табиғатқа және айнала қоршаған ортаға деген сүйіспеншіліктерін арттыру.

Қимылды ойын

«Екі аяз»

Мақсаты жүкіруге жаттықтыру;

Ойын ережесін сақтай білулерін тиянақтау.

Ауладағы ағаштарды бақылау

Мақсаты:

Ағаштар туралы білімдерін бекіту;

Салыстыру, сараптау, қортынды жасай білулерін дамыту.

Қимылды ойын

«Аулада қандай ағаштар өседі?».

Мақсаты:

Ағаштардың аттарын есте сақтауларын тиянақтау;

Сөздік қорларын байыту;

Табиғатқа қамқорлықпен қарауға тәрбиелеу.

Жаттығу ойындары

Қозғалыстарын дамыту: Аңдар биі

Мақсаты: әртүрлі аңдар қозғалыстары арқылы ептілікке, жылдамдыққа, тапқырлыққа баулу.



Қара қарғаны бақылау

Қарғалардың қысқы тіршілігін бақылау;

Басқа құстардан айырмашылығын табу. (сыртқы түрі, дауысы, жүрісі)

Еңбек Алаңды қардан тазалау.

Мақсаты: ұжыммен бірлесе жұмыс істеуге деген ықыласын тәрбиелеу

Қимылды ойын:

«Бәйге».

Мақсаты: жүкіру жылдамдығын, ептілігін, қызығушылығын дамыту.

Желді бақылау

Мақсаты:

өлі табиғат туралы білімдерін байыту;

табиғат құбылыстарына деген қызығушылықтарын қалыптастыру

Еңбек

Сырғанақ төбешік соғу

Мақсаты: бір-біріне деген жағымды көзқараста болуға тәрбиелеу.

Қимылды ойын «ең мерген кім?».

Мақсаты:

Заттарды лақтыруға жаттықтыру;

Көзбен мөлшерлей білулерін дамыту.

Көпшілік көліктерін бақылау

Мақсаты: — көпшілік көліктері туралы білімдерін тиянақтау, жолда жүру ережелерін білу;

—үлкендер еңбегі мен техникаға деген қызығушылыққа тәрбиелеу.

Еңбек: Аула тазалаушыға көмектесу.

Мақсаты:еңбекке деген оң көзқарастарын тәрбиелеу, тапсырманы жауапкершілікпен орындауға баулу.

Қимылды ойын «Жүргізушілер және жаяулар».

Мақсаты: Жолда жүру ережесін сақтауға тәрбиелеу

Серуеннен оралу

Балалардың реттілікпен киімдерін шешуі, дербес ойын әрекеті.

Түскі ас

Балалардың назарын тағамға аудару; мәдениетті тамақтануға баулу бойыншы жеке жұмыс, әдеп ережесі.

Ұйқы

Балалардың тыныш ұйықтауына жағымды жағдай орнату.


Біртіндеп ұйқыдан ояту, ауа,су, шаралары

Жалпақ табандылықтың алдын алу мақсатында ортопедиялық жол бойымен жүру. Білімді кеңейту және мәдени-гигеналық дағдыларды орындау. Мәдени-гигиеналық әдеттері мен дағдыларын кеңейтіп, жетілдіру.

Бесін ас

Балалардың назарын тағамға аудару; мәдениетті тамақтануға баулу бойынша жеке жұмыс.

Ойындар, дербес әрекет





Баланың жеке даму картасына сәйкес жеке жұмыс

Д/о:«Қай мезгілде

киеміз?»

М:Балалардан мезгілдерді сұрау арқылы киімдерді айтқызу.


Ж/ж:Каримге

топ болып ойнауды үйрету

Д/о «Сәуленің күні»

М: Балалардан күн тәртібін сұрау





Ж/ж:Сафияға достарымен бірігіп ойнауды үйрету

Д/о: «Бұл қай

мезгілде болады?»

М: Балаларға жыл мезгілдерінің ерекшеліктерін айтқызу


Ж/ж:Айым мен Айауды түстерді ажыратуға үйрету

Д/о: «Менің досым»

М: Балалардың бойында достықты құрметтеуге деген сезімге тәрбиелеу.


Ж/ж:мединаның балабақшаға бейімделуіне жағдай жасау, балалармен ойнату

Д/о:«Қай мезгіл?»

М: Балалардың жыл мезгілдері туралы білімдерін жетілдіру.




Ж/ж: Дильназға аяқ киімін дұрыс киюді үйрету

Кешкі ас

Балалардың назарын тағамға аудару; мәдениетті тамақтануға баулу бойынша жеке жұмыс.



Балалардың үйге қайтуы

Еркін ойындар

Балаларға ойыншықты орнына қоюғаүйрету

Қоштасу

Сауболыңыз!

Еркін ойындар

Балалардың балабақшадан алған әсерлерін сұрау.

Қоштасу:

Сау болыңыз!

Еркін ойыдар

Ата—аналарға баланың тазалығы туралы айту

Қоштасу:

Сау болыңыз!

Еркін ойындар

Балаларға ойыншықты орнына қоюғаүйрету

Қоштасу

Сауболыңыз!

Еркін ойындар

Ата-анамен баланың тәртібі жөнінде сөйлесу

Қоштасу:Сау болыңыз!

















Циклограмма

4-апта(22.02.2021-26.02.2021)

«Алма» жекеменшік балабақшасы

1 «Балапан» тобындағы балалардың оқу-тәрбие жұмысын ұйымдастыру циклограммасы

Апталық тақырыбы: Жиhаздар

Күн тәртібі

Дүйсенбі

22.02.2021.

Сейсенбі

23.02.2021.

Сәрсенбі

24.02.2021.

Бейсенбі

25.02.2021.

Жұма

26.02.2021.

Балаларды қабылдау








Ата-аналармен әңгімелесу

Әңгіме:

«Аңдар жолақ-жолақ жолдардан қалай өтті»

М: Балалар аңдар сияқтыжолақшадан өтіп үйренейік.



Балабақшаға тыйым салынған заттарды алып келмеуін бақылау

Амандасу:

Сәлеметсізбе!

Здраствуйте!

Әңгіме: «Бағдаршам»

М: Сары түстің балдарға ненің белгісі екенін айтып түсіндіру


Ата-аналармен баланың үйдегі әдеттері туралы әңгімелесу

Амандасу:

Сәлеметсізбе!

Здраствуйте!

Hello!

М:Балаларға көшедегі шамдар

Туралы әңгімелеп беру, сурет арқылы көрсету.


Ата-аналармен баланың тазалығы жөнінде әңгімелесу

Әңгіме:

«Менің отбасым»

Балаларға бейне суреттер арқылы отбасы мүшелерінің суреттерін көрсету




Ата-анаға баланы балабақшаға кешікпей әкелуін қадағалау

Әңгіме:

«Біздің үй»

М: Балаларға бейне суреттер арқылы үйдің суретін көрсету. Үйде кімдер тұратынын сұрап, ой тастау.


Ата-ананың балаға балабақшаға ойыншық беріп жібермеуін қадағалау

Таңертеңгі жаттығу (5мин)

Жаттығулар кешені Құралмен (23.11.-27.11.2020ж.)

Таңғы ас

Балалардың назарын тағамға аудару; мәдениетті тамақтануға баулу бойынша жеке жұмыс; әдеп ережесі

Ойындар (үстел үсті, саусақ және т.б.)

Балалармен ұйымдастырылған оқу қызметін ұйымдастыруда ойындар және баяу қимылды ойын-жаттығулар

Д/о: « Жұбын тап»

Мақсаты: геометриялық пішіндерді ажыратуға, салыстыруға жаттықтыру; білімдерін бекіту, ойлау қабілеттерін дамыту.


Д/о:

«Дастархан басында қалай отыру керек?»

Мақсаты: баланың сөздік қорын дамыту мақсатында әдептілікке баулу, дастархан әдебін үйрету.

Д/о: «Күзгі киімдер?»

М:Балаларға күз мезгілінде қандай киім кию керектігін үйрету

Д/о:

«Неге ұқсайды?»

М:Балаларға суреттердің неге ұқсайтынын айтып сәйкестендіру.

Д/о:

«Дабыл қағу»

М:Балаларға қауіпсіздік ережелерін еске түсіру

Д/о:

«Қанқызының түймелерін орналастыр»

Мектепке дейінгі ұйым кестесі бойынша ұйымдастырылған оқу қызметі

(Тақырыбы, мақсаты, өту барысы)

Жаратылыстану

Тақырыбы:

Ғажайып қап Мақсаттары: а) Балаларға заттардың бірі адамдардың қолымен, бірі табиғаттың күшімен жасалғанын түсіндіру. ә) Қарапайым тәжірибелік-зерттеу жүргізе білу қабілеттерін қалыптастыру. б) Зерттеушілік мінез-құлық, қоршаған ортадағы заттарға күтім жасау дағдысын қалыптастыру.

Музыка

Тақырыбы: «Кім болам?»

Мақсаты: Әр түрлі мамандықтарға құрмет сезімдерін тәрбиелеу. Фразалар арасында тыныс алу, музыка жанрларын ажырата білуге үйрету.

Әуенді ырғақты қимыл:

«Теңізшілер биі»

Музыка тыңдау: «Әнші болғым келеді» Ғ.Дауылбаева

Ән айту: «Менің әжем әдемі» А.Еспенбетова

Ойын ойнау: «Сап түзеу» қимылды ойын

Дене шынықтыру

Тақырыбы:

Ерекше
қонақтар
Негізгі қимылдары: гимнастикалық қабырғаға шығу және
одан түсу.
Диаметрі 15 см допты екі қолымен ұстап, тор арқылы бастан
асыра лақтыру.
Мақсаты:гимнастикалық қабырғаға өрмелеу дағдысын
қалыптастыру.



ҚМҰҚ

Тақырыбы: Заттарды қалыңдығы бойынша салыстыру Мақсаты: заттарды қалыңдығы бойынша салыстыруды үйрету: қалың және жұқа. Міндеттері:үстіне қою және белгілеу әдістерін пайдаланып, екі қарама-қарсы және бірдей заттарды қалыңдығы бойынша салыстыру, нәтижесін «қалың», «жұқа», «қалыңдығы бірдей» сөздерін қолдану арқылы жеткізу; көру арқылы алынған ақпаратты пайдаланып, жұмбақ шешуге баулу; көре білу, логикалық ойлауын дамыту; байланыстырып сөйлеуін дамыту, бірдей заттарды табу білігін дамыту; өзгелерге көмектесуге, тапсырмаларды ынтамен орындауға тәрбиелеу.

Дене шынықтыру

Тақырыбы:

Көңілді
жарыстар
Негізгі қимылдары: биіктігі 20 см кедергілерді (текшелердің
үстіне қойылған тақтайшалар) аттап өту.
Гимнастикалық қабырғаға шығу және одан түсу.
Мақсаты:заттардан аттап өту дағдысын қалыптастыру.


Сурет салу

Тақырыбы: Сылдырмақ

Мақсаты: Балалардың ойыншықтар жайлы түсініктерін кеңейту. Сылдырмақ жайынды әңгімелету. Сурет сала білуге үйрету. Көркемділік талғамын дамыту.

Орыс тілі

Тема: «Дикие животные» Цель: формирование умения
проговаривать стихотворную форму с
выделением ударного слога.
Задачи: ввести в словарь детей
названия диких животных, закреплять
умение понимать вопрос: кто это? и
отвечать на него; развивать
артикуляционный аппарат,
активизировать в речи слова
«большой», «маленький»; развивать
слуховую память, умение слушать
стихотворение, произносить слова в
чистоговорке, выделяя ударный слог в
слове; воспитывать заботливое
отношение к животным.

Сөйлеуді дамыту

Тақырыбы: Менің көңілді добым

Мақсаты: Ойыншық туралы әңгіме құрастыруды жалғастыру. Ойыншықтардың пішінін, түсін, қандай материалдан жасалғанын анықтауға үйрету. Балалардың сөздік қорын молайтып, тілін жаттықтыру. Ойыншықтарды күтіп ұстауға, ұқыпты, таза ұстауға тәрбиелеу.

Музыка

Тақырыбы: «Кім болам?»

Мақсаты: Әр түрлі мамандықтарға құрмет сезімдерін тәрбиелеу. Фразалар арасында тыныс алу, музыка жанрларын ажырата білуге үйрету.

Әуенді ырғақты қимыл:

«Теңізшілер биі»

Музыка тыңдау: «Әнші болғым келеді» Ғ.Дауылбаева

Ән айту: «Менің әжем әдемі» А.Еспенбетова

Ойын ойнау: «Сап түзеу» қимылды ойын


Қоршаған ортаэ

Тақырыбы:

Түкті араның
саяхаты
Мақсаты: балалардың жәндіктер мен шалғын гүлдер
туралы білімдерін қалыптастыру.
Міндеттері:
1. Балаларға ара жәндігі туралы білім беру.
2. Балалардың жәндіктер туралы қарапайым
түсініктерін дамыту.
3. Балаларды жәндіктерге, өсімдіктерге
сүйіспеншілікпен және қамқорлықпен қарауға
тәрбиелеу

Дене шынықтыру

Тақырыбы:

Орманда
қонжық
тоңыпты,
Мұз қатқан
қыс та
келіпті (таза
ауада)
Негізгі қимылдары: екі аяқтап алға қарай құрсауданқұрсауға секіру («Классики» ойыны: аяқты бірге, екі жаққа).
Бүрді алысқа лақтыру.
Мақсаты: спорттық жаттығуларды қолдана отырып, дене
жаттығуларын орындауға қызығушылықтарын қалыптастыру.

Серуен

Серуенге дайындық


Серуенге дайындық


Серуенге дайындық


Серуенге дайындық

Серуенге дайындық



Бақылау:

Балалардың күз мезгіліндегі құбылыстар жайында білімдерін кеңейту,желдің аспандағы бұлттарға олардың қозғалысына әсерін тигізетінін айту.

Қимылды ойын «Қақпақ пен таяқ».

Еңбек іс-әрекеті Қажеттілік бойынша жұмыс

Балаларға топыраққа су құю барысында мұқият болуды,өз еңбегінің қажеттілігін түсіне білуге үйрету.

Өсімдікті күту барысында тыңғылықты жұмыс атқара білуге тәрбиелеу.

Өлі табиғат пен тірі табиғаттың бір-бірімен байланысын;ойлау қабілетін,сөздік қорын дамыту.(Балаларға желдің әсерінен болған жағымды-жағымсыз жағдайды айта білуді ұсыну).

Тапсырма. «Бұлттардың қозғалысына байланысты жел күшін анықтау».

Өзіндік іс-әрекет

Көңілді тыныш сәтті қолдауды қарастырып, өзіндік жұмысты мадақтау

Бақылау:

Ауладағы ағаштарды бақылау

Мақсаты: Ағаштардың күзгі бейнесін бақылау

Еңбек:

Ұсақ тастарды жинау

Мақсаты: Бөбекжай ауласын таза ұстауға баулу

Шапаң қозғалыс ойыны:

Аталған ағашқа қарай жүгір

Мақсаты:Белгі бойынша қозғалыс жасауға үйрету.

Бақылау:

Жаяу

адам жүретін

жолды бақылау

Мақсаты: Көшеде жүру ережелері туралы түсінік алу

Еңбек:

Жолдарды тазалау

Мақсаты:

Көпшіліктің көмегімен тапсырманы орындай алуға үйрету.

Қимыл-қозғалыс ойыны:

«Кім алысқа?»

Мақсаты:

Бірінің қолынан бірі ұстап жүгіре алуға, тәрбиешінің белгісін тыңдауға үйрету.

Бақылау:

Өсімдіктер мен бұталарды бақылау

Мақсаты: Ағаштар мен бұталардың тірі табиғат екені туралы білімін бекіту; табиғатты қорғауға тәрбиелеу.

Еңбек:

Бақшадаңы сынып тұрған бұталарды байлау

Мақсаты:

Қыстап қалған құстарға қамқорлық жасап,оларды сүйе білуге тәрбиелеу.

Бақылау:

Құстарды бақылау

Құстар туралы түсініктерін бекіту.

Құстарға қамқорлық танытуға үйрету.


Қимыл-қозғалыс ойыны:

«Қарға мен ит»

Мақсаты:

Белгі бойынша

шапшаң әрекет етуге үйрету

Серуеннен оралу

Балалардың реттілікпен киімін шешуі, дербес ойын әрекеті

Түскі ас

Балалардың назарын тағамға аудару; мәдениетті тамақтануға баулу бойынша жеке жұмыс

Ұйқы

Балалардың тыныш ұйықтауын жағымды жағдай орнату

Біртіндеп ұйқыдан ояту, ауа, су

шаралары

Жалпақ табандылықтың алдын алу мақсатында ортопедиялық жол бойымен жүру.

Білімді кеңейту және мәдени-гигиеналық дағдыларды орындау.

Мәдени-гигиеналық әдеттері мен дағдыларын кеңейтіп, жетілдіру

Бесін ас

Балалардың назарын тағамға аудару; мәдениетті тамақтануға баулу бойынша жеке жұмыс; әдеп ережесі.

Ойындар, дербес әрекет









Баланың жеке даму картасына сай жеке жұмыс

Д/о: «Қай мезгіл?»

М: Балаларды жылмезгілдері туралы білімдерін жетілдіру







Ж/ж:Каримді ұқыптылыққа үйрету

Д/о;

«Қанқызының түймелерін орналастыр»







Ж/ж: Айаруға аяқ киімін дұрыс киюге үйрету

Д/о: «Бұл кімге керек?»

М: әр түрлізаттарды көрсетіп, аттарын ататаып, олардың еңбекте қолданылуы туралы түсіндіру, мамандықтармен таныстыру.


Ж/ж: Айназымды ойын арқылы мәдени дағдыларға үйрету

Д/о:Саусақ ойыны «Басбармақтай балақай»

М: Балалардың саусақ икемділігін жетілдіру, қызығушылық сезімдерін арттыру




Ж/ж:Айымды дострымен бірігіп ойнаудыүйрету

Д/о:«Қай мезгілде

киеміз?»

М:Балалардан мезгілдерді сұрау арқылы киімдерді айтқызу





Ж/ж: Мединаны

киіну ептілігн үйрету

Кешкі ас

Балалардың назарын тағамға аудару; мәдениетті тамақтануға баулу бойынша жеке жұмыс

Балалардың үйге қайтуы

Еркін ойындар

Ата-анамен балалардың тәртібі жөнінде сөйлесу

Еркін ойындар

Балалардың балабақшадан алған әсерлерін сұрау

Қоштасу:

Сау болыңыз!

До свидания!

Еркін ойыдар

Ата—аналарға баланың тазалығы туралы айту

Қоштасу: Сау болыңыз!

Еркін ойындар

Балаларға ойыншықты орнына қоюғаүйрету

Қоштасу

Сауболыңыз!

Еркін ойындар

Ата-анамен баланың тәртібі жөнінде сөйлесу

Қоштасу:Сау болыңыз!
















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Дошкольное образование

Категория: Уроки

Целевая аудитория: Дошкольникам.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Циклограмма сәуір айы

Автор: Дузмаганбетова Багила Даулетяровна

Дата: 03.05.2021

Номер свидетельства: 579720
