kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Таңбалар, сандар

Нажмите, чтобы узнать подробности

Математика әлемі. Қызықты тапсырманы орындау.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Таңбалар, сандар»

Күні:

Білім беру саласы : Вариативтік компонент

Бөлімі: Қызықты математика

Тақырыбы: Таңбалар, сандар

Мақсаты: Көрсетілген тәсілдер арқылы таңбалар мен сандарды меңгерту Балалардың қоршаған ортадағы құбылыстары мен нысандарға деген танымдық қызығушылықтарын қалыптастыру. Көлік туррлерін танып, атауға үйрету.

Білімдік міндеті: Заттарды санына қарай салыстыра білуге үйрету

Дамытушылық міндеті: Баланың ойлау қабілетін дамыту.

Тәрбиелік міндеті: Сыпайлыққа тәрбиелеу.

Әдіс – тәсілдер: сұрақ – жауап, түсіндіру

Ұйымдастыру кезеңі: топпен

Көрнекіліктер: Көжек,үлкен суретт екі бөлікке: қуыршақ, машина, пирамида, дауылпаз .

Сөздік – жұмыс: Көлік, қоршаған орта.


Сабақ барысы

Іс-әрекет

Тәрбиеші іс - әрекеті

Баланың іс - әрекеті

Мотивация













Ізденіс-ұйымдастыру кезеңі
















Рефлексия

Жылулық шеңбері

Арайлап таң атты

Алтын сәуле таратты

Жарқырайды күніміз

Қайырлы таң ,балалар!


Санамақ жаттау

Бір дегенім-бөрік

Екі дегенім-етік

Үш дегенім-ішік

Төрт дегенім-тымақ

Бес дегенім-байпақ


Жаңа тақырып мазмұны

-Топ ішіндегі заттарды,үстелді,орындықтарды тәрбиеші санайды.

-Заттардың біреу және көп екенін анықтау.

д/ойын «Біреу және көп»

Шарты:Таратылған қарандаштар,ойыншықтарды,орындықтарды топтастырып,қайсысы көп ,қайсысы аз екенін әр бала айтады.


Сергіту сәті: «Қатып қал»


д/о«Геометриялық пішіндер»

Шарты:»Геометриялық пішіндердің санын салыстыру ,қайсысы көп, қайсысы аз екенін сызып көрсету, бояу.


Қорытынды:

-Біреу және көп ұғымдары түсінікті ме?

Ойын «Қай қолымда көп»

Балалар шеңберге тұрып ,өлең жолдарын айтады.




Санамақты тірек-сызба арқылы жаттау,






Балалар орындарына отырып,тәрбиешінің

-көп пе?

-біреу ме ?-деген сұрақтарына «біреу көп» деген жауаптар беріп отырады.






Ойындары арқылы қимылдарын ойындау.







Күтілетін нәтиже :

Білу керек:Заттарды санауды

Игеру керек:Көп және біреу ұғымдарын

Меңгеру керек:Заттардың қай топта екенін ажырата білуді.






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Дошкольное образование

Категория: Уроки

Целевая аудитория: Дошкольникам.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Таңбалар, сандар

Автор: Даметкен Болатовна Жумадилова

Дата: 31.05.2020

Номер свидетельства: 552080
