Қысқа мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: №2 орта мектебі Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Зейнелхан Қ. Сынып: 5 |
Сабақтың тақырыбы: | Кітап бағалы сыйлық |
Сабақтың оқу мақсаттары | Оқулықта берілген тақырып бойынша сөйлей алады, етістіктің түрлерін ажыратып үйренеді. |
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар: жеңіл сұрақтарға жауап бере алады; Көпшілік оқушылар: тақырыпқа қатысты диолог құра алады; Кейбір оқушылар: мәтіннің мазмұнын түсініп, өз ойларын айта алады. |
Ойлау дағдыларының деңгейі | Білу. Түсіну. Қолдану |
Бағалау критерийі | Берілген мәтінді оқып, мазмұнын түсіне алады. Тақырып бойынша өз ойларын айтады. |
Құндылықтарға баулу | Кітап оқуға баулу. |
Пәнаралық байланыс | Қазақ тілі мен әдебиеті, |
Тақырып бойынша алдыңғы білім | Өзіңіз жазасыз |
Сабақтың басы | Жоспарланған жаттығулар | Ресурстар |
3 мин мин | Оқушыларды «Шаттық шеңберіне» шақырамын, мұғалім бастап шеңберде тұрған оқушының жақсы қасиетін атайды бір сөзбен, шеңбер бойымен жалғастырамыз, кітапханашы апайды ортаға шақырып, сыныпта кім кітап көп оқитынын сұраймыз және оқушыларға бір жақсы кітап сыйлатамын, жалпы сынып болып оқу үшін. Ал балалар бүгінгі сабағымыздың тақырыбы не туралы деп ойлайсыңдар? Ендеше бүгінгі сабақта топқа бөліне қойайық 1 топ «Жас қалам» тобы 2 топ «Жас оқырман» тобы 1‑тапсырма Топтар орнымызға отырсақ, бәріміз экранға қарайық сұрақтарға ауызша жауап берейік | Шаттық шеңбері Топқа бөлу Үлестірмелі қағаздар |
Сабақтың ортасы 3мин 7 мин 18 мин | 2‑тапсырма. Ал балалар еске түсірейік етістік дегеніміз не? Қандай сұрақтарға жауап береді? Өте жақсы жауаптары олай болса етістіктің екі түрі болады, бәріміз экранға қарайық, болымды және болымсыз етістіктерді көрсетеді, мұғалім. Ендеше бірінші топ осы мәтінен болымды етістіктерді табыңдар, екінші топ, болымсыз етістіктерді табыңдар 3‑тапсырма. Жаңа сөздермен жұмыс. Жаңа сөздерді сыныппен қайталаймыз, аудармасын сөздік дәптерге жазамыз. Енді оқулықтағы берілген мәтінді оқиық, барлық оқушыларға бөліп,бөліп оқыту. Мәтін не туралы балалар? «Ойлан, жұптас, бөліс» стратегиясы арқылы диолог құрау. Жеке жұмыста диолог құрайды, жұппен оқып диологқа жауап береді, топпен бір диолог құрайды Екі топ өздері құраған диологтарын топ ішінен шығып екі оқушы оқиды. Сергіту сәті: «Қыдырып қайтайық» | Тыңдалым Музыка МРТ3 |
6 мин | 4-тапсырма. Шағын постер жасау, кітап туралы, кітапты ұқыпты ұстау және бір мақал жазу. Екі топ өздері салған постерлерін тақтада қорғайды. | Постер қорғау |
Рефлексия 5 мин Бағалау 2 минут | «Сиқырлы микрофон» әдісі бойынша «Бүгінгі сабақ саған ұнады ма?» тақырыбына өз ойымызды айтамыз Барлық оқушыларды мұғалім ортаға шығарып қолына микрофон алып, сұрақтар қояды, мысалы, 1.Саша бүгінгі сабақ саған ұнады ма? 2.Федия бүгінгі сабақтан сен не үйрендің? 3. Настя бүгін сабақта кім жақсы жауап берді? Оқушыларды жақсы сөздермен ынталандыру мадақтау. «Өте жақсы! Тамаша!» | Өз ойларын тыңдау |