а) балаларды шығармашылыққа баули отырып, қоянның суретін салуды үйрету.
б) қоянның суретін сала отырып, ерекшелігін танып білу,баланы белгілі бір тақырып төңірегінде әңгімілеуге үйрету, түстерді айыра білуге, қол еңбегіне баулу.
в) өз ойын жүйелі жеткізе білуге бағыт беріп көмектесу, ойлау сөйлеу қабылеттерін дамыту.
Әдіс- тәсілдері: сұрақ-жауап, түсіндіру, үйрету, әңгімелеу, көрсету. Сабақтың көрнекілігі: үлгі суреттер, қоян, орман, үй, түрлі-түсті қарындаштар, сурет дәптері, үлестірме құралдар.
Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі ІІ.Сабақ құрылымымен таныстыру.
Тәрбиеші: Балалар, көңіл-күйлерің қалай?
Жылулық шеңбері:
Мен бақшаға барамын,
Ойнаймын, ән саламын.
Тәрбиеші әпкелер,
Дасы барлық баланың.
Тәрбиеші: Балалар, біздің топқа бүгін қонаққа кімдер келді?
Балалар: иә, бүгін бізге қонаққа қоян келді.Бізбен бірге біздің сабағымызға қатысты. Ендеше сендер қаянмен жақын таныстыңдар ғой!
Балалар: иә, таныстық.
Тәрбиеші: балалар, қане мына суретке қараңдарш! Бұл кім және қолында не бар екен?
Балалар: сиқыршы, қолында хат.
Тәрбиеші: иә, қолында сендерге арнап жазған хаты бар екен. Қане, хатты алып мен сендерге оқып берейін.
Сәлеметсіңдер ме, «Балдаурен» тобының балалары. Маған сендердің көмектерің керек. Маған қоянның суреті керек болып тұр. Сендер маған қоянның суретін салып бересіңдер ме? Мен
сендерге сәлем жолдаймын және суреттеріңді күтемін.
Тәрбиеші:әне,балалар сиқыршы атаға көмек керек екен. Біз көмектесеміз бе?
Балалар: иә, көмектесеміз.
Тәрбиеші: қане, балалар ендеше мына суреттерге қараңдарш, намене көріп тұрсыңдар?
Балалар: қоян, орман, үй.
Тәрбиеші: -Дұрыс айтасыңдар суретте қоян, орман, үй бар.
Тәрбиеші: Балалар, қоянның қолында не бар? Ол нені жақсы көреді?
Балалар: сәбіз.
Тәрбиеші: Балалар, қоян қайда тұрады? Ойланып айтып көрейікші.
Балалар, қаянның екі түрі бар: дала қояны мен үй қояны. Қоян қыста орманда тұрады. Қыста ақ, ал жазда сұр қоян болады. Ал қазір біз сендермен мына сурет бойынша қоянның суретін саламыз. Ол үшін бізге нелер керек?
Балалар: түрплі –түсті қарындаштар, сурет дәптерін алып, сурет салуға кіріседі.
Просмотр содержимого документа
«Қоян тақырыбына арналған сабақ жоспары»
Білім беру саласы: Шығармашылық.Сурет салу.
Сабақтың тақырыбы: Қоян.
Мақсаты:
а) балаларды шығармашылыққа баули отырып, қоянның суретін салуды үйрету.
б) қоянның суретін сала отырып, ерекшелігін танып білу,баланы белгілі бір тақырып төңірегінде әңгімілеуге үйрету, түстерді айыра білуге, қол еңбегіне баулу.
в) өз ойын жүйелі жеткізе білуге бағыт беріп көмектесу, ойлау сөйлеу қабылеттерін дамыту.
Әдіс- тәсілдері: сұрақ-жауап, түсіндіру, үйрету, әңгімелеу, көрсету. Сабақтың көрнекілігі: үлгі суреттер, қоян, орман, үй, түрлі-түсті қарындаштар, сурет дәптері, үлестірме құралдар.
Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі ІІ.Сабақ құрылымымен таныстыру.
Тәрбиеші: Балалар, көңіл-күйлерің қалай?
Жылулық шеңбері:
Мен бақшаға барамын,
Ойнаймын, ән саламын.
Тәрбиеші әпкелер,
Дасы барлық баланың.
Тәрбиеші: Балалар, біздің топқа бүгін қонаққа кімдер келді?
Балалар: иә, бүгін бізге қонаққа қоян келді.Бізбен бірге біздің сабағымызға қатысты. Ендеше сендер қаянмен жақын таныстыңдар ғой!
Балалар: иә, таныстық.
Тәрбиеші: балалар, қане мына суретке қараңдарш! Бұл кім және қолында не бар екен?
Балалар: сиқыршы, қолында хат.
Тәрбиеші: иә, қолында сендерге арнап жазған хаты бар екен. Қане, хатты алып мен сендерге оқып берейін.
Сәлеметсіңдер ме, «Балдаурен» тобының балалары. Маған сендердің көмектерің керек. Маған қоянның суреті керек болып тұр. Сендер маған қоянның суретін салып бересіңдер ме? Мен
сендерге сәлем жолдаймын және суреттеріңді күтемін.
Тәрбиеші:әне,балалар сиқыршы атаға көмек керек екен. Біз көмектесеміз бе?
Балалар: иә, көмектесеміз.
Тәрбиеші: қане, балалар ендеше мына суреттерге қараңдарш, намене көріп тұрсыңдар?
Балалар: қоян, орман, үй.
Тәрбиеші: -Дұрыс айтасыңдар суреттеқоян, орман, үй бар.
Тәрбиеші: Балалар, қоянның қолында не бар? Ол нені жақсы көреді?
Балалар: сәбіз.
Тәрбиеші: Балалар, қоян қайда тұрады? Ойланып айтып көрейікші.
Балалар, қаянның екі түрі бар: дала қояны мен үй қояны. Қоян қыста орманда тұрады. Қыста ақ, ал жазда сұр қоян болады. Ал қазір біз сендермен мына сурет бойынша қоянның суретін саламыз. Ол үшін бізге нелер керек?
Балалар: түрплі –түсті қарындаштар, сурет дәптерін алып, сурет салуға кіріседі.