kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

ҚМҰҚ "Сипаттамасы бойынша тап"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Көлемі бойынша заттарды анықтау. Сипаттамасы бойынша заттарды табу

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«ҚМҰҚ "Сипаттамасы бойынша тап"»


2- ші кіші топқа ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы

Технологическая карта 2 мл. группы

Technological card of educational activity for 2 junior group

Өтпелі тақырып: : «Менің отбасым»

Апта тақырыбы: «Менің отбасым. Ата – аналардың жұмысы»

Тәрбиеші: Воспитатель: Teacher: Темірбай Қ.С

Күні : Дата: Data:

Білім беру саласы: Образовательная область: Educational area: Таным. Познание. Comprehension. ҚМҰҚ. ФЭМП. FEMC.

Тақырыбы: Тема: Theme: «Сипаттамасы бойынша тап»

Мақсаты: Цель: Aim:

Білімділік : Образовательные цели: Educational: Балаларды ұзындығы бойынша салыстыруға үйретуді жалғастыру, «Ұзын», «қысқа», «бірдей» - деген сөздерді пайдалана білуге жаттықтыру.

Дамытушылық: Развивающие: Developmental: Көлемі бойынша екі тең немесе тең емес заттардың топтарын салыстырып көрсету. Екі затты бір-біріне қойып, беттестіру тәсілдерін қолдана отырып, жауап беруге үйрету.

Тәрбиелік: Воспитательные: Brining-up: Балаларды ұжымшылдыққа, тиянақтылыққа тәрбиелеу.

Жабдықталуы : Оснащение: Resources: қуыршақ, қорапша, ұзын –қысқа жолақшалар, суреттер.

Сөздік жұмыс : Словарная работа:Vocabulary work : Ұзын,қысқа,бірдей.

Көптілділік: Полиязычие: Multilingualism: Ұзын –длинный –a long ,қысқа –короткий - short, бірдей-одинаковый - same.

Қызметтер кезеңдері Этапы деятельности Stages of activity

Мұғалімнің қызметі

Действия педагога

Teacher’s activities


Балалардың іс- әрекеті Деятельность детей

Children’s activity

Мотивациялық – қозғаушылық

Мотивационно – побудительный Motivational and incentive stage

Тосын сәт.

Қуыршақ Әйгерім қонаққа келеді,амандасады, қолында қорапшасы бар.

Мен сендерге құр қол келгенім жоқ. Менің қорапшамда сендерге алып келген тапсырмаларым бар, егер тапсырманы дұрыс орындасаңдар, мен сендерге сыйлық беремін.


Балалар Әйгерімді қуана қарсы алды.



Тапсырмаға қызығушылық білдіреді. Тапсырмаларды орындауға келіседі.


Ізденушілік –

ұйымдастырушылық

Организационно – поисковый Organizational and exploratory stage


І – тапсырма: суретпен жұмыс.

Суреттерді көрсетіп, қайсы ұзын, қайсы қысқа екенін сұрау. (балалардың суреті, қай баланың бойы ұзын, кімнің бойы қысқа екенін анықтайды)


ІІ – тапсырма: Көк жолақшаның үстіне қызыл жолақшаны қойып салыстыру.


ІІІ – тапсырма:

Д/о: «Бірдей пішінді тап»

Тақтамен жұмыс:

Көлемі бойынша тең немесе тең емес заттарды салыстыру.

Екі затты бір-біріне беттестіріп көрсету.

«Ұзын», «қысқа», «бірдей»-деген сөздерді пайдалана білуге жаттықтыру.

Көптілділік: ұзын, қысқа, бірдей сөздерін үш тілде айтқызамын.


Сергіту сәтін орындату.





IV –тапсырма: Қоян қайсы жолмен сәбізге тез жетеді?

Суретке назар аударады.


Сурет бойынша жауап береді. Өз араларында бойларын салыстырады.


Көк жолақшаның үстіне қызыл жолақшаны қойғанда көк жолақша ұзын, ал қызыл жолақша – қысқа.


Ойынды қызыға ойнайды.

Балалар бірдей пішіндерді анықтады

Көлемі бойынша тең немесе тең емес затарды салыстыра білді.

Балалар екі затты салыстырады, «Ұзын», «қысқа», «бірдей сөздерді пайдаланып айтады.

Ұзын –длинный –a long ,қысқа –короткий - short, бірдей-одинаковый - same.

Шаршасаңдар, балалар,

Қолдарыңды созыңдар.

Саусақтармен ойнаңдар,

Қолдарыңды сермеңдер.

Денелерiң шынықсын,

Саналарың тынықсын

көк жол – қысқа,

қызыл жол – ұзын. Көк жолмен тез жетеді.

Рефлексивті – түзетушілік Рефлексивно – корригирующий Reflective and corrective stage

Қуыршақ Әйгерім балаларды тапсрмаларды дұрыс орындағаны үшін мадақтап, сыйлықтарын таратады.

Балалар біз бүгін қандай ұғымдарды қолдандық?

Қоян қай жолмен сәбізге тез жетті?




Сыйлықтарға қуанады.


«Ұзын», «қысқа», «бірдей»

-Қысқа жолмен.


Күтілетін нәтиже: Ожидаемый результат: The expected result:

Ұғынады: Воспроизводят: Reproduce: Көлемі бойынша екі тең және тең емес заттарды салыстыруды.

Түсінеді: Понимают: Understand: Ұзын,қысқа,бірдей ұғымдары туралы.

Қолданады: Применяют: Apply: Екі затты бір-біріне қойып беттестіру.








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Дошкольное образование

Категория: Уроки

Целевая аудитория: Дошкольникам

Скачать
ҚМҰҚ "Сипаттамасы бойынша тап"

Автор: Кудабаева Айткул Жанбырбаевна

Дата: 21.10.2017

Номер свидетельства: 433689
