Күні:17.11.2017
Білім беру саласы: «Коммуникация»
Ұйымдастырылған оқу қызметі: «Көркем әдебиет»
Тақырыбы: «Астана» (жаттау) Ермек Өтетілеуұлы.
Мақсаты: Астана қаласы туралы түсініктерін қеңейту,
Астана өленің мазмұның түсініп тыңдауға үйрету.
Есте сақтау,ойлау қабілетін жетілдіру, сөздік қорын дамыту.
Мнемоника арқылы өлеңді қайталауға жетілдіру.
Астанаға сүйіспеншілікпен қарауға тәрбиелеу.
Билингвалды компонент: қала Астана-город Астана,саяхат -путешествие.
Сөздік жұмыс: шарықтайды,асқақ ән.
Технологиялық қамтамасыз ету:суреттер,хрестоматия,мнемоника, проектор,билеттер, руль,автобус Дид.ойын:«Қуыршақ тыңдайды».
Іс-әрекет кезендері | Педагогтің іс-әрекеті | Балалардың іс-әрекеті |
Мотивациялық- қозғаушылық | Шаттық шеңбері: Қайырлы таң,Алтыш Күн! Қайырлы таң,Көк аспан! Қайырлы таң,Жер Ана! Қайырлы таң,достарым! Қайырлы таң,апайым! Қайырлы таң,қонақтар! | Балалар шеңбер бойына тұрып, қимылдар жасап, өлең жолдарын қайталайды. |
Ұйымдастырушылық-Ізденістік | Кіріспе әңгіме: -Балалар,сендер Астана қаласына барғыларын келе ме? -Қандай көлікпен барғыларын келеді? -Бару үшін бізге не керек? Төсін сәт: -Балалар, Астана қаласына саяхатқа келді. -Балалар сеңдер не көріп тұрсыңдар? -Балалар, біздің тұңғыш президентіміз кім? -Балалар Астана қаласы туралы тақпақты білгілерің келе ме? -Олай болса, бүгінгі оқу қызметінде ақын Ермек Өтетілеуұлының «Астана» тақпағын жаттайық. 1.«Астана» өлеңін мәнерлеп оқимын: Болашаққа бастаған. Шарықтайды асқақ ән. Елордасы Отанның- Мақтанышым-Астанам. 2.Мнемоника арқылы өлеңді оқимын. Сөздік жұмыс: Шарықтайды асқақ ән. Билингвалды компонент: қала Астана-город Астана, саяхат путешествие. 3.Сұрақ-жауап: - Балалар,өлеңде не туралы айтылды? - Астана қандай? -Астананың несімен мақтанамыз? Сергіту сәті: Отанымның тірегі, Астананың жүрегі, Мақтан етем өзіңді Бәйтерегі киелі. 4.Балалармен бірге мнемоника арқылы өлеңді оқимыз. Дидактиқалық ойын: «Қуыршақ тындайды» Мақсаты:Балаларды куыршаққа тақпақты айтқызып үйрету. Ойлау қабілеттері дамиды.Балалардың сөйлеу тілін жетілдіру,сөздігін байыту,жалпы ой –өрісін дамыту. 5.Әр баламен жеке айтқызу. | -Балалардың жауабы. -билет. - Балалардың жауабы. Балалар өлеңді мұқият тыңдайды. Балалар сөздерді екі тілде қайталайды. -Астана туралы Балалар өлеңде айтылған қимыл- дарды көрсетеді. Балалар сөздерді қайталайды. Балалар қуыршақты бр-біріне беріп тақпақты айтып шығады |
Рефлексивтік-түзетушілік | Қорытындылау: Балалар ойын ұнады ма? -Балалар, бүгін сендер белсене қатыстыңдар. Балаларды мақтау. | Балалардың жауабы. |
Күтілетін нәтиже:
Біледі: Өленнің мазмұнын түсініп, тындай білу.
Игереді: Есте сақтау,ойлау қабілетін жетілдіру.
Меңгереді: Мнемоника арқылы өлеңді қайталау.