kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ашық сабақ "1-ден 10-ға дейінгі сандар"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ашық есік күніне арналған ашық ұйымдастырылған іс әрекет

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ашық сабақ "1-ден 10-ға дейінгі сандар"»

«6 ЖОББМ» КММ






Сабақтың тақырыбы: Робот қозғалысы


2 Б сыныбы


















Өткізген: информатика пәні мұғалімі

Диярова Әлия Махатайқызы












22 ақпан 2024 жыл


Бекітемін: З. Жансүгір

Қысқа мерзімді сабақ жоспары


Бөлімі

V бөлім. Роботтехника: датчиктер (ортақ тақырып: «Дəстүр жəне фольклор»)

Педагогтің аты-жөні

Ә.Диярова

Күні

22.02.2024 ж

Сыныбы 2Б

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Роботтың қозғалысы

Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаты

2.5.2.1 ауызша нысанда көрсетілген алгоритм бойынша робот қозғалысын ұйымдастыру;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушы:

Ауызша нысанда көрсетілген алгоритм бойынша робот қозғалысын ұйымдастырады.

Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/уақыты

Педагогтің іс- əрекеті

Оқушының іс-əрекеті

Бағалау

Ресурстар


(Ұ)

Ұйымдастыру кезеңі

(1-7 мин.)

Сəлемдесу, оқушыларды түгендеу.

І. Қызығушылықты ояту. «Шаттық шеңбері» əдісі

Оқушылар сыныпқа келіп орындықтың жанында тұрады.

Балалар дайынсыңдар ма ? Оқушылар «Я» деп хормен жауап береді.

Қол алысып қәне біз

Достасайық бәріміз.

Айтарым бар сендерге

Тез тұрыңдар шеңберге.

Қандай жақсы бір тұру

Достарыңмен бір жүру.

Оқушылар хормен :Қандай жақсы дос болу ! - деп қолдарын жоғары көтеріп шапалақтайды.

Жарайсыңдар балалар!

Мақсаты: оқушыларды қатыстыру арқылы барлығын теңестіру, бір-біріне жақындастыру.

Тиімділігі: оқушының бір-біріне деген бауырмалдығы оянады, ынтымақтастығы артады.Сыныпта психологиялық жағымды көңіл күй орнығады. Оқушылар сабаққа көтеріңкі көңіл күймен белсене қатысуына септігін тигізеді.

Топтастыру

Топтастыру. «Үштік» əдісі

Оқушылар шеңбер бойымен тұрған сəтінде әлеуметтік желілердің суреттері бар «Instagram», «YouTube» , «WhatsApp» «TikTok» төрт түрлі парақшаларды алады. Суреттің екінші бетінде 1.2.3 нөмерлері жазылған. Номерлері сəйкес келген оқушылар бір топқа бірігеді. Бір топта төрт түрлі әлуметтік желі құралады.


(МК, Ұ) Ой

қозғау. «Миға шабуыл» əдісі

(МК, Ұ). Ой

қозғау. «Миға шабуыл» əдісі. Оқушыларға қауіпсіздік ережесіне байланысты суреттер таратылып берілді.

Оқушылар өз ойларын айтып,

жауап берді.

Интерактивті тақтадан қауіпсіздік ережелерін суреттер көрсетіледі.

- Информатика кабинетіне келген кезде қандай ережелерді білуіміз керек ?



«Смайлик-тер» əдісі бойынша оқушылар сұраққа жауап беру арқылы өзін-өзі

бағалайды.



Интерактивті тақта.


А4 форматында

қауіпсіздік ережесіне арналған суреттер

Жаңа сабаққа дайындық

Жаңа сабаққа дайындық ретінде «Сұрақ-жауап» əдісін қолданып, өткен сабақты еске түсіріп, талқылау жұмысы жүргізілді.

Интерактивті тақтадан компьютер, пернетақта, тінтуір, құлаққап, планшет, ұялы телефон т.б цифрлық құрылғылардың суреттері көрсетілді. Компьютердің негізгі құрылғылары қалай аталады? (2-сурет) қызметін ата? Оқушылар енгізу, шығару құрылғыларын ауызша айтып, ойын еркін жеткізді.

Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара топтық талқылау жасағаннан кейін , интерактивті тақтадан «Сөзжұмбақ» шешу арқылы жаңа сабақтың тақырыбы таныстырылды.Ж аңа сабақты дәптерге жазады.

Мақсаты: Жаңа сабақтың кіріспесімен, сабақтың тақырыбымен, мақсатымен жəне оның критерийлерімен таныстыру.

Сабақтың ортасы

(31 мин.)

ІІ. Мағынаны ашу (білімді өзектендіру үшін).

(МК, Т) Оқулықпен және электронды оқулықпен жұмыс.

«Сиқырлы әріптер» əдісі

Мұғалім: Оқушыларға ноутбуктен «Пернетақтамен танысу» тақырыбындағы бейне сабақ көрсетілді. Оқушылар бейне сабақты тыңдап болғанан соң пернетақта пернелерінің атқаратын қызметімен танысты.

Интерактивті тақта.


Оқулықпен

жұмыс

Электорнды оқулық


(МК. Ө) Практикалық жұмыс

Электронды оқулықта берілген пернетақтамен мәтін жазуға арналған тапсырмаларды оқушылар орындайды.

Бұл тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар келесі тапсырманы өздігінен орындауға бейімделеді.


Электорнды оқулық


(МК Д)

Компьютермен жұмыс

  1. Компьютерді іске қосамыз.

  2. USB портқа

плеш картаны салып, электрон-ды оқулық ашылған кезде

«Осыны қосыңыз – запустите меня.exe» файлын тінтуір-дің оң батырма-сын шертіп ашамыз.

Орында.

  • Баланың қозғалысын робот қозғалысы арқылы көрсету үшін, 2-суреттегі программалық блоктардың бірін пайдаланады.

  • Таңдаған программалық блогының параметрлерін анықтайы.








Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды

«Мадақтау сөз» əдісі бойынша бағалайды.

Жарайсың! Жақсы!

Талпын!


Электронды оқулық




(Ж) «Ойлан. Жұптас.

Пікірлес» əдісі Оқушыларға қандай да болмасын сұрақ, тапсырма берілгеннен кейін оларды тыңғылықты

орындауға

  1. тапсырма.

  2. суретке назар аудар. Роботтың жасыл торкөзден қызыл торкөзге жетуінің ауызша алгоритмін құрыңдар. «Алға, артқа, оңға, солға» командаларын қолданыңдар.

Қалыптастырушы бағалау

Жұптағы оқушылар бір-бірін тапсырма орындау деңгейіне байланысты

«Басбармақ» əдісі бойынша бағалайды.

Жарайсың! Жақсы!


Интерактивті тақта


бағытталған интерактивті тəсіл. Тақтада сұрақ/тапсырма жазылғаннан кейін əрбір оқушы жекеше өз ойлары мен пікірін берілген уақыт ішінде (2-3 мин) қағазға түсіреді. Содан кейін оқушы жұбымен жазғанын 3-4 мин талқылайды, пікірлеседі.

Мұғалімнің екі- үш жұпқа өз пікірлерін бүкіл сыныпқа жариялауын

сұрауына болады.

Мысалы, алға 3 қадам жүр.


Дескриптор:

  • Робот жасыл торкөзден қызыл торкөзге жетудің ауызша алгоритімін құрады.

  • «Алға, артқа, оңға, солға» командаларын қолданады.

Талпын!




(Ө) «Ортақ портрет» əдісі Бұл əдіс оқушылардың өз ойларын, пікірін, еркін жеткізуге үлкен септігін тигізеді.

Тапсырма бойынша интерактивті тақтада көрсетілген суретке қарап əңгімелейді. Ойлары мен пікірі сəйкес келген оқушылар бірлесіп ауызша алгоритмді сипаттайды.

3- тапсырма. Суретте күнделікті тұрмыстағы қозғалыстар берілген. Осы қозғалыстардың ауызша алгоритмін

сипаттаңдар.


Дескриптор:

  • Суретте берілген күнделікті тұрмыстағы қозғалыстар туралы əңгімелейді.

  • Осы қозғалыстардың ауызша алгоритмін сипаттайды.

Қалыптастырушы бағалау


Оқушылар өзін-өзі

«Басбармақ» əдісі бойынша бағалайды.

Жарайсың! Жақсы!

Талпын!


Интерактивті тақта


«Сергіту»

Оқушылар электронды оқулықтан практикалық жұмыстарды аяқтап болғасын,

к өзге, мойынға, қолға, жауырынға, аяққа арналған «Сергіту» жаттығуларын орындады.









Сабақтың соңы

(7 мин.)


Сабақты бекіту.

Рефлексия

Ой толғаныс. Рефлексия. (Ж) «Еркін микрофон» əдісі арқылы бүгінгі сабақтан алған əсерін, нені оқып зерделегенін, нені үйренгенін айтады. Сабақтан алған білімдерін «Смайликтер» арқылы «Сабақты жақсы меңгердім», «Сабақты жақсы түсіндім», «Сабақта түсінбедім» өздері қалаған жерге орналастырды.










Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігіне қарай өзін-өзі бағалаудан жинаған

«Смайликтерін санау» əдісі арқылы бағалайды.

1.«Сабақты жақсы меңгердім»

2. «Сабақты түсіндім»

3 . «Сабақты мүлдем түсінбедім»




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Дошкольное образование

Категория: Уроки

Целевая аудитория: Дошкольникам.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Ашық сабақ "1-ден 10-ға дейінгі сандар"

Автор: Рейм Камила Қойшыбайқызы

Дата: 28.02.2024

Номер свидетельства: 646511
