kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Жүйке жүйесі

Нажмите, чтобы узнать подробности

Алматы облысы

Панфилов ауданы

«Ш.Байбатшаев атындағы орта мектеп» КММ

Биология пәнінің мұғалімі   Чилдибаева Алмагүл  Джумагуловна

Биология 8 сынып
Сабақтың тақырыбы: Жүйке жүйесі
Сабақтың түрі: Қайталау
Сабақтың мақсаты:
1. Оқушылардың жүйке жүйесі тарауынан алған білімдерін жетілдіру.
2. Рефлекстік доға, тізе рефлексін бақылау жұмыстарын әрі қарай дамыту.
3. Оқушыларды денсаулықты сақтауға үйрету.
Қолданылған көрнекіліктер: Электронды оқулық, слайдтар, кесте, муляждар.
1 - Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылардың назарын сабаққа аудару
2 - Негізгі бөлім
Оқушыларды топқа бөлу, топ басшыларын тағайындау.
1. Қызығушылықты ояту
І топ
1. Жүйке жасушасы қалай аталады?
2. Құрылысы мен қызметіне қарай нейрондар неше топқа бөлінеді?
3. Адамдағы жұлынның салмағы?
4. Мидың орташа салмағы?
ІІ топ
1. Нейронның ұзын өсінділері қалай аталады?
2. Рефлекс дегеніміз не?
3. Орталық жүйке жүйесі қандай бөлімдерден тұрады?
4. Әр омыртқаның бүйір тұсынан неше жұп жүйке таралады?
ІІІ топ
1. Нейронның қысқа өсінділері қалай аталады?
2. Нейронның денесіне қозу не арқылы өтеді?
3. Ми неше сыңардан тұрады?
4. Вегетативті жүйке жүйесінің түрлері?

2. Мағынасын ашу
І топ
Рефлекстік доға
ІІ топ
Тізе рефлексі
ІІІ топ
Жұлын
3. Ой қозғау.
1. Ми туралы мәлімет
2. Ми бөлімдері
Жұптық жұмыс

Постер құру.
1. Сопақша ми
2. Артқы ми
3. Ортаңғы ми
4. Аралық ми
5. Үлкен ми сыңарлары

Сәйкестендіру тесті
Аймақ атаулар -- Қызметі
Көру аймағы -- А) маңдай бөлігінің алдыңғы орталық иірімі
Есту аймағы --- Ә) төбе бөлігінің артқы орталық иірімі
Иіс сезу және дәм сезу орталықтары -- Б) шүйде бөлігі
Тері - бұлшық ет сезім аймағы -- В) төбе бөлігі
Қимыл - қозғалыс аймағы --- Г) самай бөлігі
Ассоциациялық аймақ --- Ғ) самай және маңдай бөлігінің ішкі беті

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Жүйке жүйесі»

Алматы облысы

Панфилов ауданы

«Ш.Байбатшаев атындағы орта мектеп» КММ

Биология пәнінің мұғалімі Чилдибаева Алмагүл Джумагуловна

Биология 8 сынып
Сабақтың тақырыбы: Жүйке жүйесі
Сабақтың түрі: Қайталау
Сабақтың мақсаты:
1. Оқушылардың жүйке жүйесі тарауынан алған білімдерін жетілдіру.
2. Рефлекстік доға, тізе рефлексін бақылау жұмыстарын әрі қарай дамыту.
3. Оқушыларды денсаулықты сақтауға үйрету.
Қолданылған көрнекіліктер: Электронды оқулық, слайдтар, кесте, муляждар.
1 - Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылардың назарын сабаққа аудару
2 - Негізгі бөлім
Оқушыларды топқа бөлу, топ басшыларын тағайындау.
1. Қызығушылықты ояту
І топ
1. Жүйке жасушасы қалай аталады?
2. Құрылысы мен қызметіне қарай нейрондар неше топқа бөлінеді?
3. Адамдағы жұлынның салмағы?
4. Мидың орташа салмағы?
ІІ топ
1. Нейронның ұзын өсінділері қалай аталады?
2. Рефлекс дегеніміз не?
3. Орталық жүйке жүйесі қандай бөлімдерден тұрады?
4. Әр омыртқаның бүйір тұсынан неше жұп жүйке таралады?
ІІІ топ
1. Нейронның қысқа өсінділері қалай аталады?
2. Нейронның денесіне қозу не арқылы өтеді?
3. Ми неше сыңардан тұрады?
4. Вегетативті жүйке жүйесінің түрлері?

2. Мағынасын ашу
І топ
Рефлекстік доға
ІІ топ
Тізе рефлексі
ІІІ топ
Жұлын
3. Ой қозғау.
1. Ми туралы мәлімет
2. Ми бөлімдері
Жұптық жұмыс

Постер құру.
1. Сопақша ми
2. Артқы ми
3. Ортаңғы ми
4. Аралық ми
5. Үлкен ми сыңарлары

Сәйкестендіру тесті
Аймақ атаулар ---------- Қызметі
Көру аймағы ------------ А) маңдай бөлігінің алдыңғы орталық иірімі
Есту аймағы ------------- Ә) төбе бөлігінің артқы орталық иірімі
Иіс сезу және дәм сезу орталықтары ------- Б) шүйде бөлігі
Тері - бұлшық ет сезім аймағы --------- В) төбе бөлігі
Қимыл - қозғалыс аймағы ------------- Г) самай бөлігі
Ассоциациялық аймақ -------------- Ғ) самай және маңдай бөлігінің ішкі беті




















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Биология

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс

Скачать
Жүйке жүйесі

Автор: Чилдибаева Алмагүл Джумагуловна

Дата: 09.02.2017

Номер свидетельства: 389961
