| Сынып | 6 |
мерзімі | 04.12.2017 |
Сабақ тақырыбы | §23. Жемістер |
Сабақтың мақсаты | Жемістер туралы түсінік беру. Жемістің түрлері мен құрылысын анықтап айту. Жемістердің күнделікті өмірде қолдануы туралы қалыптастыру. |
Күтілетін нәтиже | Жемістердің әртүрлі түрлерін көбейту. Жемістерді күнделікті өмірде күнде тұтыну. Биология пәніне деген қызығушылығы артады |
Сабақтың әдісі | Топтық жұмыс, сұрақ – жауап, сурет салу, аяқталмаған сөйлем, т.б. |
Көрнекілігі | Суреттер, интерактивті тақта, оқулық, муляж, т.б. |
|
Уақыты | Сабақ кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Ресурстар |
2 мин
1 мин
1 мин | Кіріспе | Ой сергіту Оқушыларды түрлі түсті қағаздармен 4 топқа бөлемін. «Миға шабуыл» әдісі Жаңа тақырыпқа байланысты сұрақтар қоямын. | Ой сергітуде балалар еркін сезінеді және өзін жақсы ұстайды. Оқушылар топқа бөлінеді, топ басшысы сайланады. Сұрақтарға жауап бере отырып, жаңа тақырыптарды естеріне алады және диалогтық қарым-қатынасқа түседі. | Оқулық |
5 мин
4 мин
4 мин | Негізгі бөлім Тапсырма | Жаңа сабақ Жемістер туралы түсінік беру. Құрғақ және шырынды жемістер деп 2 топқа бөлу. Құрғақ жеміс 8 түрі бар, шырындының 3 түрі бар.
1.Берілген жемістерді толықтай теріп жазу. Бір жемістің суретін салу. (15 ұпай);
2.Әр топқа әртүрлі тапсырмалар беріледі. (15 ұпай) | Жеміс туралы мәлімет алған соң, берілген тапсырмаларды толық орындайды
Балалар жемістерді топқа бөліп орындайды. Балалар әртүрлі тапсырмаларды орындайды. | Слайд, маркер, оқулық.
Оқушы дәптері. |
3 мин | Қорытынды | 1.Тест (16 ұпай) арқылы қорытындылаймын. | Тестке жауап беру арқылы сабақты пысықтайды. | Оқулық |
2 мин | Бағалау. | Топтық бағалау жүргіземін. «Аяқталмаған сөйлем» әдісімен бағалау. | Топтық бағалау жүргізеді. Сабақтан алған білімдерін «Аяқталмаған сөйлем» арқылы белгілерімен бағалайды. | Бағалау парақшасы, Сөздер |
2 мин | Рефлексия | Кері байланыс - Бағдаршам | Бүгінгі тақырып бойынша өз пікірлерін жазды.Оқушыларға үш түсті белгілер беріледі. Қызыл түс – «Маған мұғалімнің көмегі қажет, тапсырманы орындауда қиналамын.» Сары түс - “Көңіл-күйім жақсы, сыныптастарымның көмегімен тапсырманы орындадым.” Жасыл түс – «Мен бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын: менің көңіл–күйім тамаша.»
| Стикер |
1 мин | Үйге тапсырма беру | §23 оқып келу, суреттер салу. | Күнделікке жазады. | Күнделік |