Тыныс алу жүйесінің маңызы, тыныс алу мүшелерінің құрылысы мен қызметі туралы жаңа білім, түсінік беріп, ұғымдар қалыптастыру
Дамытушылық:
Мәтінмен жұмыс жасау арқылы қажетік таңдап алу. Алған білімді өмірде қолдана білу үшін биологиялық ойлау қабілетін дамыту.
Тәрбиелік:
оқушыларды өзара топпен жұмыс істеу дағдысына, өзара көмекке, еңбек етуге тәрбиелеу. Өз пікірін айта отырып, басқалардың пікірін тыңдауға үйрету.
Күтілетін нәтиже: Сынып оқушыларының ой-өрісі жетіледі.Сыни ойлау арқылы психологиялық сенім қалыптасады.
Тыныс алу жүйесі туралы мәлімет жинай отырып оларды қалай күте білетінін үйренеді
Сабақтың түрі: Аралас сабақ Сабақтың әдісі:СТО элементтері
Көрнекілігі: Интерактив тақта оқулық, суреттер, маркер, А 3 форматты қағаздар
Сабақтың барысы:
Сабақтың құрылымы:
Ұйымдастыру кезеңі
“Еңбек етсең ерінбей” – үй тапсырмасын сұрау,
“Ізденген жетер мұратқа” – негізгі бөлім
“Қарлы кесек” (Сергіту сәті)
“Бәрін білгім келеді” – бекіту
“Бағалау сэндвичі” – бағалау
“Шығармашылық жұмыс”(сергіту сәті)
Үй тапсырмасын беру
Қорытынды
І. Ұйымдастыру бөлімі.
Амандасу, түгелдеу, сабақ құралдарын тексеру. Сабақ мақсатымен таныстыру Кабинет жағдайы (кабинет ауасының тазалығы, бордың болуы);
•
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
Білемін
Білгім келеді
Білдім
«Бейнекөрініс»
«БББ» әдіс
ІІІ. Жаңа сабақты түсіндіру
Көкет дегеніміз–кеуде құрылысын құрсақ құрылысынан бөлетін күмбез тәрізді бұлшықет. Ұлпадағы газ алмасуды– ішкі тыныс алу дейді. Өкпедегі газ алмасуды– сыртқы тыныс алу дейді
Өкпе қақпасы арқылы негізгі бронхылар, өкпе артериялары жүйкелер кіріп, веналар мен лимфа тамырлары шығады. Көмей шеміршектері арасында екі дыбыс сіңірлерін түзетін сілемейлі қабаттар болады. Олардың арасындағы кеңістік– дыбыс саңылауы деп аталады.
«Қарлы кесек» (Сергіту сәті)
«Шығармашылық жұмыс»
Биология сабағын әдебиет пәнімен байланыстыру
1 топ
2 топ
3 топ
Тыныс алу мүшелерін негізге ала отырып эссе, өлең ұйқастарын құру
Кеңірдек, бронхы мүшесіне мақалдар мен жұмбақтар құрастырыңдар
Мұрын сезім мүшесіне өтірік өлең, жаңылтпаш құрастыру
Үй тапсырмасын беру.
Тыныс алу жүйесі туралы оқу, Сөзжұмбақ, ребус құрастыру
Назар аударып тыңдағандарыңызға көп – көп рахмет!
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
««Тыныс алу жүйесі»»
«Тыныс алу жүйесі»
Сыныбы: 8«Б»
Сабақтың мақсаты:
Білімділік:
Тыныс алу жүйесінің маңызы, тыныс алу мүшелерінің құрылысы мен қызметі туралы жаңа білім, түсінік беріп, ұғымдар қалыптастыру
Дамытушылық:
Мәтінмен жұмыс жасау арқылы қажетік таңдап алу. Алған білімді өмірде қолдана білу үшін биологиялық ойлау қабілетін дамыту.
Тәрбиелік:
оқушыларды өзара топпен жұмыс істеу дағдысына, өзара көмекке, еңбек етуге тәрбиелеу. Өз пікірін айта отырып, басқалардың пікірін тыңдауға үйрету.
Күтілетін нәтиже: Сынып оқушыларының ой-өрісі жетіледі.Сыни ойлау арқылы психологиялық сенім қалыптасады .
Тыныс алу жүйесі туралы мәлімет жинай отырып оларды қалай күте білетінін үйренеді
Сабақтың түрі: Аралас сабақ Сабақтың әдісі:СТО элементтері
Көрнекілігі: Интерактив тақта оқулық, суреттер, маркер, А 3 форматты қағаздар
Сабақтың барысы:
Сабақтың құрылымы:
Ұйымдастыру кезеңі
“Еңбек етсең ерінбей” – үй тапсырмасын сұрау,
“Ізденген жетер мұратқа” – негізгі бөлім
“Қарлы кесек” (Сергіту сәті)
“Бәрін білгім келеді” – бекіту
“Бағалау сэндвичі” – бағалау
“Шығармашылық жұмыс”(сергіту сәті)
Үй тапсырмасын беру
Қорытынды
І. Ұйымдастыру бөлімі.
Амандасу, түгелдеу, сабақ құралдарын тексеру. Сабақ мақсатымен таныстыру Кабинет жағдайы (кабинет ауасының тазалығы, бордың болуы);
Оқушылар назарын сабаққа аудару.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
Білемін
Білгім келеді
Білдім
«Бейнекөрініс»
«БББ» әдіс
ІІІ. Жаңа сабақты түсіндіру
Көкет дегеніміз–кеуде құрылысын құрсақ құрылысынан бөлетін күмбез тәрізді бұлшықет. Ұлпадағы газ алмасуды– ішкі тыныс алу дейді. Өкпедегі газ алмасуды– сыртқы тыныс алу дейді
Өкпе қақпасы арқылы негізгі бронхылар, өкпе артериялары жүйкелер кіріп, веналар мен лимфа тамырлары шығады. Көмей шеміршектері арасында екі дыбыс сіңірлерін түзетін сілемейлі қабаттар болады. Олардың арасындағы кеңістік– дыбыс саңылауы деп аталады.
«Қарлы кесек» (Сергіту сәті)
«Шығармашылық жұмыс»
Биология сабағын әдебиет пәнімен байланыстыру
1 топ
2 топ
3 топ
Тыныс алу мүшелерін негізге ала отырып эссе, өлең ұйқастарын құру
Кеңірдек, бронхы мүшесіне мақалдар мен жұмбақтар құрастырыңдар
Мұрын сезім мүшесіне өтірік өлең, жаңылтпаш құрастыру
Үй тапсырмасын беру.
Тыныс алу жүйесі туралы оқу, Сөзжұмбақ, ребус құрастыру