kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Паразит саңырауқұлақтар

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың тақырыбы: Паразит  саңырауқұлақтар.

Сабақтың мақсаты: Тәрбиелік:   

                 Өзінің және өзгелердің денсаулығына жауапкершілікпен, қарауға,

                 адам өмірі ең жоғарғы құндылық екендігін түсінуге тәрбиелеу.

                                     Білімділік.

                 Оқушыларға паразит саңырауқұлақтардың түрлері мен олардың                                             

                 келтіретін зияны жөнінде толық  мағлұмат беру.

                                     Дамытушылық:

                Оқушылардың танымдық қызығушылықтарын,интелектуалдық  

                және шығармашылық қабілеттерін дамыту.

Сабақтың міндеті:

 -Паразит саңырауқұлақтар туралы естігендерін білу.

-Паразит саңырауқұлақтар кездесетін өсімдіктер түрлерін білу.                                                                                                                                                                     -Паразит саңырауқұлақтың адам ағзасы үшін келтіретін зиянын түсіну.

Сын тұрғысынан ойлау жобасының әдістері мен диалог философиясы:

-Оқушыларға қолайлы оқу ортасын құру;

-Топтасып,бірлесе жұмыс істеудің ережесін терең менгеру;

-Топтағы оқушылар бірін-бірі тыңдайды,сыйлайды,бір-біріне үйренеді.

Үйрену арқылы:осы тақырыпты менгеру барысында пайда болған мәселені жеке топтық жұмыстар нәтижесінде шешеді.

Күтілетін нәтиже:

-Мәселені анықтайды.

-Мәселені шешудің жолдарын табады.

-Сұрақтар қоя біледі.

-Пайда болған сұрақтарға өз пікірлері мен көзқарастары арқылы жауап таба алады.

-Өз білімдерін өмір тәжірибесімен байланыстырады.

Пән аралық байланыс: Өсімдіктану,биология, география,жаратылыстану.

Сабақтың түрі: аралас сабақ.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер:

                                              Проблемалық ізденіс топтасып жұмыс жасау.

Сабақтың көрнекілігі: Қаракүйе,тат,ақүнтақ саңырауқұлақтарымен зақымдалған өсімдіктердің кеппешөптері /жүгері,қамыс,бидай,шоғайна/

Плакат,маркер түрлі- түсті, жапсырма,  түрлі-түсті бояу қарындаштар.

Кітап, тақта,дәптер.

I. Ұйымдастыру кезеңі:         1. Сыныптың дайындығы.

                                                2. Оқушылардың құрал-жабдығын тексеру

                                                3.  Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

 II. Үй тапсырмасын сұрау: Венн диаграммасы бойынша оқушылар                         

                                               интерактивті тақтада жұмыс жасайды.

Жеуге жарамды                    

                                Жеуге жарамсыз

Айырмашылығы

 

 

 

1.Жаңа сабақ:

Қызығушылықтарын ояту сатысы.

а/Паразит саңырауқұлақ-дегенді қалай түсінесіңдер?

ә/Паразит саңырауқұлақ жайлы мәліметті оқыған соң не ойладыңдар?

б/ Паразит саңырауқұлақ қандай азық-түлікте болатыны және ағзаға тигізетін әсері жайлы не үйрендіңдер?

в/Күресу шаралары? /формалинмен өңделеді/

/Оқушылар пікірлесіп өз –ойларын ортаға салады/.

2.Мағынаны ажырату сатысы.

Әр топта бес оқушыдан отырады. Ол жанұя тобы.

Бұл топтарға екі тапсырмадан беріледі.

1-топтың тапсырмасы-

а/Паразит саңырауқұлақ-дегенді қалай түсінесіңдер?

ә/Паразит саңырауқұлақ жайлы мәліметті оқыған соң не ойладыңдар?

2-топтың тапсырмасы-

б/ Паразит саңырауқұлақ қандай азық-түлікте болатыны және ағзаға тигізетін әсері жайлы не үйрендіңдер?

в/Күресу шаралары.

3.Келесі тапсырма кестемен жұмыс.Әр оқушыға таратылады.

Паразит саңырауқұлақтың аты

Қандай өсімдікте болады

Қай мүшесі зақымдалған

Сабақты қорытындылау:   Ой толғаныс: Сұрақтар қою.

а/ Тат саңырауқұлағымен зақымдалған астықтың дәні қанша пайызға дейін төмендейді?  /15%-ға/

ә/Діңқұлақ деп неге аталған? /малдың тұяғына ұқсас/

б/Саңырауқұлақтарды неге «паразит» деп атайды?

Сабақты бағалау:

Аналитикалық бағалау – оқушылар үшін көзделген нақты қабілеттерді белгілі бір ұзақ мерзім ішінде біртіндеп бағалап отыру және бағалау.

Формативтік бағалау – Оқушылардың ауызша жауаптары;

  • Оқушылардың жазбашы жұмыстары;

Сабақты бекіту:

Оқушылардың бүгінгі сабақта алған білімдері жайлы өз пікірлері.

/стикер  тарату/

              Не үйрендім

           Не білгім келеді

                      Сұрақ

Үйге тапсырма: Шығармашылық жұмыс.

а/ Паразит саңырауқұлағына эссе жазу.

ә/ Сурет салу.  / Көрме /

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Паразит саңырауқұлақтар»

Сабақтың тақырыбы: Паразит саңырауқұлақтар.

Сабақтың мақсаты: Тәрбиелік:

Өзінің және өзгелердің денсаулығына жауапкершілікпен, қарауға,

адам өмірі ең жоғарғы құндылық екендігін түсінуге тәрбиелеу.

Білімділік.

Оқушыларға паразит саңырауқұлақтардың түрлері мен олардың

келтіретін зияны жөнінде толық мағлұмат беру.

Дамытушылық:

Оқушылардың танымдық қызығушылықтарын ,интелектуалдық

және шығармашылық қабілеттерін дамыту.

Сабақтың міндеті:

-Паразит саңырауқұлақтар туралы естігендерін білу.

-Паразит саңырауқұлақтар кездесетін өсімдіктер түрлерін білу. -Паразит саңырауқұлақтың адам ағзасы үшін келтіретін зиянын түсіну.

Сын тұрғысынан ойлау жобасының әдістері мен диалог философиясы:

-Оқушыларға қолайлы оқу ортасын құру;

-Топтасып,бірлесе жұмыс істеудің ережесін терең менгеру;

-Топтағы оқушылар бірін-бірі тыңдайды,сыйлайды,бір-біріне үйренеді.

Үйрену арқылы:осы тақырыпты менгеру барысында пайда болған мәселені жеке топтық жұмыстар нәтижесінде шешеді.

Күтілетін нәтиже:

-Мәселені анықтайды.

-Мәселені шешудің жолдарын табады.

-Сұрақтар қоя біледі.

-Пайда болған сұрақтарға өз пікірлері мен көзқарастары арқылы жауап таба алады.

-Өз білімдерін өмір тәжірибесімен байланыстырады.

Пән аралық байланыс: Өсімдіктану,биология, география,жаратылыстану.

Сабақтың түрі: аралас сабақ.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер:

Проблемалық ізденіс топтасып жұмыс жасау.

Сабақтың көрнекілігі: Қаракүйе,тат,ақүнтақ саңырауқұлақтарымен зақымдалған өсімдіктердің кеппешөптері /жүгері,қамыс,бидай,шоғайна/

Плакат,маркер түрлі- түсті, жапсырма, түрлі-түсті бояу қарындаштар.

Кітап, тақта,дәптер.

I. Ұйымдастыру кезеңі: 1. Сыныптың дайындығы.

2. Оқушылардың құрал-жабдығын тексеру

3. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

II. Үй тапсырмасын сұрау: Венн диаграммасы бойынша оқушылар

интерактивті тақтада жұмыс жасайды.

Жеуге жарамды



Жеуге жарамсыз



Айырмашылығы















1.Жаңа сабақ:

Қызығушылықтарын ояту сатысы.

а/Паразит саңырауқұлақ-дегенді қалай түсінесіңдер?

ә/Паразит саңырауқұлақ жайлы мәліметті оқыған соң не ойладыңдар?

б/ Паразит саңырауқұлақ қандай азық-түлікте болатыны және ағзаға тигізетін әсері жайлы не үйрендіңдер?

в/Күресу шаралары? /формалинмен өңделеді/

/Оқушылар пікірлесіп өз –ойларын ортаға салады/.

2.Мағынаны ажырату сатысы.

Әр топта бес оқушыдан отырады. Ол жанұя тобы.

Бұл топтарға екі тапсырмадан беріледі.

1-топтың тапсырмасы-

а/Паразит саңырауқұлақ-дегенді қалай түсінесіңдер?

ә/Паразит саңырауқұлақ жайлы мәліметті оқыған соң не ойладыңдар?

2-топтың тапсырмасы-

б/ Паразит саңырауқұлақ қандай азық-түлікте болатыны және ағзаға тигізетін әсері жайлы не үйрендіңдер?

в/Күресу шаралары.

3.Келесі тапсырма кестемен жұмыс.Әр оқушыға таратылады.



Паразит саңырауқұлақтың аты

Қандай өсімдікте болады

Қай мүшесі зақымдалған








Сабақты қорытындылау: Ой толғаныс: Сұрақтар қою.

а/ Тат саңырауқұлағымен зақымдалған астықтың дәні қанша пайызға дейін төмендейді? /15%-ға/

ә/Діңқұлақ деп неге аталған? /малдың тұяғына ұқсас/

б/Саңырауқұлақтарды неге «паразит» деп атайды?

Сабақты бағалау:

Аналитикалық бағалау – оқушылар үшін көзделген нақты қабілеттерді белгілі бір ұзақ мерзім ішінде біртіндеп бағалап отыру және бағалау.

Формативтік бағалау – Оқушылардың ауызша жауаптары;

  • Оқушылардың жазбашы жұмыстары;

Сабақты бекіту:

Оқушылардың бүгінгі сабақта алған білімдері жайлы өз пікірлері.

/стикер тарату/

Не үйрендім

Не білгім келеді

Сұрақ









Үйге тапсырма: Шығармашылық жұмыс.

а/ Паразит саңырауқұлағына эссе жазу.

ә/ Сурет салу. / Көрме /


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Биология

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Паразит саңырауқұлақтар

Автор: Казбекова Аян Балхашовна

Дата: 01.04.2017

Номер свидетельства: 405613
