Тақырыбы: | Жүрек жұмысы, жүрек жұмысының реттелуі |
Мақсаты: | Оқушыларға қан, жүректің ,қанайналым шеңберлері құрылысы , қызметіне түсінік беру және білімдерін қалыптастыру; 1) Оқушылар жаңа тақырыпты меңгере отырып, топта жұмыс жасай біледі, жүректің маңызын, қызметін , жүрекшелер мен қарыншалардың рөлі, қызметі жөнінде түсіндіру және одан әрі толықтыру; 2 ) Белсенділігі төмен оқушылардың ынтасы артады, тірі организмнің ішкі тұрақтылығы қан, жүректің маңызын түсіндіре отырып, денсаулықтарын қорғауға,спортпен айналысуға, қоршаған ортаны қорғауға тәрбиелеу; 3)Топ болып жұмыс жүргізу машықтарын жетілдіру,қосымша ақпаратты өз бетінше қабылдап сараптай білуге дағдыландыру; |
Күтілетін нәтиже: | Оқушылар жаңа тақырыпты меңгере отырып, топта жұмыс жасайды, қанның , жүректің маңызын , қызметі туралы біледі. Белсенділігі төмен оқушылардың ынтасы артады, жүрекшелер мен қарыншалардың, қанайналым шеңберлерінің маңызына көз жеткізеді. Топ болып жұмыс жүргізу машықтарын жетілдіреді, тақырыпты өз бетінше меңгереді, сараптай білуге дағдыланады. |
Түйінді идеялар: | Оқушылар іс-әрекеттері арқылы ізденімпаздыққа,жан жактылыққа,белсенділікке,ұқыптылыққа жетеді. |
Уақыты | Сабақ барысы | Бағалау | РесурстарРесус Ресурстар |
Кіріспе бөлімі 10 минут | 1)Амандасу ( оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу, «Жүректен жүрекке» тренингі) | Жарайсыңдар! | суреттер |
| 2)Топқа бөлу; Түстер арқылы топқа бөлемін.Әр топтың аты жазылған. 1 топ: жүрек 2 топ: қан 3топ: қан айналым 3) Үй тапсырмасын тексеру «Миға шабуыл » әдісі арқылы оқушылар сұрақтарға жауап береді . Қанайналым деген не? - Маңызы барма? - Үлкен қан айналым шеңбері дегеніміз не? - Кіші қан айналым шеңбері деген не? | 3 шапалақ Жарайсыңдар! | суреттер АКТ |
Жаңа сабақтың таныстырылымы 20 минут | 4)Оқулықпен жұмыс . «Топтық таныстырылым» арқылы топтық тапсырма орындалады. 1 топ : Жүрекке сипаттама ( кластер әдісі) 2 топ: Жүрек қызметі (тірек сызба) 3топ: Жүрекке зертхана ( практик жұмыс) 5) Деңгейлік тапсырма .Оқулықтан А,В,С 6) «Тапқыр болсаң, тауып көр» жүрек макетінен оның құрылысын ,оқулықпен салыстыру 7) «Брейфенг» әдісі шеңбер айналасында сабақты қорытындылаймын. | Үш шапалақ Жарайсыңдар! Жетон арқылы Үш шапалақ Жарайсыңдар! Бас бармақтары арқылы бағалайды. | Плакат, маркер, стикер Қызыл және жасыл жетондар |
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма | «Нысана » әдісі арқылы оқушылардың түсінгенін ,қалай игергендігі туралы мәлімет жинау) Жүрек жұмысы, жүрек жұмысының реттелуі | | |