Просмотр содержимого документа
««Wild and Domestic animals» »
Оқу іс -әрекетінің ұйымдастырылған технологиялық картасы
Білім саласы: Қатынас
Танымдық оқу іс-әрекеті: Ағылшын тілі
Тақырыбы: «Wild and Domestic animals». «Үй және Дала жануарлары».
Мақсаты:
Білімділік: Балалардың Үй және Дала жануарлары туралы түсініктерін қалыптастыру. Жануарлардың суреттері арқылы ,күнделікті көріп жүрген үй жануарларының ағылшынша атауларымен таныстыру.
Дамытушылық: Ағылшын тілінде тақпақттар,өлеңдер, санамақтар арқылы,балалардың сөздік қорын, қабылдау, сөйлеу қабілеттерін,есте сақтау қабілеттерін дамыту.
Тәрбиелік: Жануарларды қорғап, қамқорлық жасауға дағдыландыру.
Қостілділік компонент: қазақ тілі- ағылшын тілі.
Қажетті құралдар: Инновациялық технология, интерактивті тақта
Әдісі: Сұрақ-жауап, ойын, әңгімелеу
Іс-әрекет кезеңдері
Педагогтың іс-әрекеті
Балалардың іс-әрекеті
Ұйымдастырушылық немесе мотивациялық -қозғаушылық
Ұйымдастырушылық ізденістік
Қорытындылау және рефлексиялық түзетушілік
Сабақбарысы.
Ұйымдастырукезеңі.
Good morning children!
-Let’s begin our new English lesson! I'm very glad to see you everybody.
(Сәлеметсіңдер ме балалар? Бүгінгі біздің ұйымдастырылған оқу іс-әрекетіміз ерекше болмақ. Бүгін бізге көп қонақтар келіпті. Сабағымызға келген қонақтармен амандасайық:
-Very well. I am glad to see you everybody today at the lesson!
Өте жақсы. Бүгін сендерді көргеніме қуаныштымын.
-Өте жақсы балалар барлығымыз орнымызға отыра қояйық.Well sit down please!
What seasons is it now?
(Балалар қазір жылдың қай мезгілі)?
Жаңасабақ
Балалар бүгін біздің ұйымдастырылған оқу іс-әрекетіміз «Жабайы және Үй жануарларының, ағылшын тілінде атауларымен танысамыз» .
(-Есік қағылып,орманнан хат тасушы апай кіреді).
-Сәлеметсіңдерме ,балалар
-Бұл қай топ?
-Мен сендерге орманан хат әкелдім.)
Кел балалар хатты ашып көрейік.Бұл балалар флэш карта екен. Бұны слайд апаратына қосайық.
-Балалар сендерге ормандағы «жабайы аңдар» мен, «үй жануарлары» өздерінің суреттерін салып жіберіпті, және бірнеше тапсырма жіберіпті.
-Балалар бұл аңдарды танисындар ма ?
-Қане атын атап көрейікші.
-Алдымен үй жануар/ң атауларын.
-What animal is this?-It's a cow.
-What animal is this?-It's a dog.
-What animal is this?-It's a cat.
-Ал, енді балалар жабайы аңдардың атауларын атап шығайы:
-Түлкі қандай-қызыл
-Жолбарыс қандай-ала
-Аю қандай-ақ.
Балалар жабайы аңдар орманды таулы жерлерде мекендейді. Олар өз азықтарын өздері тауып жейді екен.
Балалар сендер жануарлар туралы тақпақ білесіңдерме?
2-тапсырма Let’s count. One, two, three, four, five,six, seven, eight, nine, ten!Балалар келесі тапсырмамызда мына ағашта ілініп тұрған қарғалардың санын санайықшы, алдымен бәріміз бірге санайық,содан кейін жеке-жеке.
-Very, good (өте жақсы балалар).
- Балалар How many elephants?
- How many cats?
Сергітусәті:
Well done children.You're probably tired.Let's do physical drill.Балалар тапсырманы жақсы орындадыңдар, шаршаған боларсыңдар, бәріміз бой сергітіп алайық.
-Балалар қанеки ,бізге келген қонақтарымызға: тақпақттарымызды айтып берейік. (қимыл-қозғалыс арқылы).
Д/о: «Қай жануар қалай дыбыстайды»?Ойын мақсаты:
Баланың сөздік логикалық ойлау ,фонетика есту қабілеттерін дамыту.Сөздік қорын молайту.Балалар алдарында «Сиқырлы үй тұр» тұр. Ал сол үйдің ішінде кім тұратының білгілерін келеме? Ендеше мұқият тыңдаймыз.
(Жануарлардың дауыстарын ажырату). The lesson is over. Good –bye children.
Игеруі қажет: Ағылшын тілінде тақпақ ,өлеңдерді жатқа айта алады.
Жасай білуі керек:Жануарлардың қимыл-қозғалыстарын, Өз ойларын айтуға дағдыланады.
Қорытындылау және рефлексиялық түзетушілік
Сабақ барысы.
Ұйымдастыру кезеңі.
Good morning children!
-Let’s begin our new English lesson! I'm very glad to see you everybody.
(Сәлеметсіңдер ме балалар? Бүгінгі біздің ұйымдастырылған оқу іс-әрекетіміз ерекше болмақ. Бүгін бізге көп қонақтар келіпті. Сабағымызға келген қонақтармен амандасайық:
-Very well. I am glad to see you everybody today at the lesson!
Өте жақсы. Бүгін сендерді көргеніме қуаныштымын.
-Өте жақсы балалар барлығымыз орнымызға отыра қояйық.Well sit down please!
What seasons is it now?
(Балалар қазір жылдың қай мезгілі)?
Жаңа сабақ
Балалар бүгін біздің ұйымдастырылған оқу іс-әрекетіміз «Жабайы және Үй жануарларының, ағылшын тілінде атауларымен танысамыз» .
(-Есік қағылып,орманнан хат тасушы апай кіреді).
-Сәлеметсіңдерме ,балалар
-Бұл қай топ?
-Мен сендерге орманан хат әкелдім.)
Кел балалар хатты ашып көрейік.Бұл балалар флэш карта екен. Бұны слайд апаратына қосайық.
-Балалар сендерге ормандағы «жабайы аңдар» мен, «үй жануарлары» өздерінің суреттерін салып жіберіпті, және бірнеше тапсырма жіберіпті.
Ю
-Балалар бұл аңдарды танисындар ма ?
-Қане атын атап көрейікші.
-Алдымен үй жануар/ң атауларын.
-What animal is this?-It's a cow.
-What animal is this?-It's a dog.
-What animal is this?-It's a cat.
-Ал, енді балалар жабайы аңдардың атауларын атап шығайы:
-Түлкі қандай-қызыл
-Жолбарыс қандай-ала
-Аю қандай-ақ.
Балалар жабайы аңдар орманды таулы жерлерде мекендейді. Олар өз азықтарын өздері тауып жейді екен.
Балалар сендер жануарлар туралы тақпақ білесіңдерме?
2-тапсырма
Let’s count. One, two, three, four, five,six, seven, eight, nine, ten!Балалар келесі тапсырмамызда мына ағашта ілініп тұрған қарғалардың санын санайықшы, алдымен бәріміз бірге санайық,содан кейін жеке-жеке.
-Very, good (өте жақсы балалар).
- Балалар How many elephants?
- How many cats?
Сергіту сәті:
Well done children.You're probably tired.Let's do physical drill.Балалар тапсырманы жақсы орындадыңдар, шаршаған боларсыңдар, бәріміз бой сергітіп алайық.
-Балалар қанеки ,бізге келген қонақтарымызға: тақпақттарымызды айтып берейік. (қимыл-қозғалыс арқылы).
Д/о: «Қай жануар қалай дыбыстайды»?Ойын мақсаты:
Баланың сөздік логикалық ойлау ,фонетика есту қабілеттерін дамыту.Сөздік қорын молайту.
Балалар алдарында «Сиқырлы үй тұр» тұр. Ал сол үйдің ішінде кім тұратының білгілерін келеме? Ендеше мұқият тыңдаймыз.
(Жануарлардың дауыстарын ажырату).
Ь
Күтілетін нәтиже:
Білуі тиіс:Үй және Жабайы жануарлардың атауларын.
Игеруі қажет: Ағылшын тілінде тақпақ ,өлеңдерді жатқа айта алады.
Жасай білуі керек: Жануарлардың қимыл-қозғалыстарын, Өз ойларын айтуға дағдыланады.