Пәні: ағылшын тілі | Сынып: 5 | Мерзімі: |
Тақырыбы: What is this? (Бұл не?) |
Мақсаты | Зат есімдердің алдында белгісіз артиклдердің қолданылуын ұғындыру. |
Күтілетін нәтиже: | Тақырыптағы жаңа сөздердің айтылуын, жазылуын меңгереді. Зат есімдердің алдында белгісіз артиклдердің қолданылуын біледі. |
Әдіс-тәсілдер: | «Миға шабуыл» әдісі, «Мозайка» әдісі, «Кластер» әдісі, «Бағдаршам» стратегиясы, «Фиш Боун » әдісі. |
Кіріктілген модульдер: | Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Оқыту үшін бағалау және оқу үшін бағалау. Ақпараттық- коммуникациялық технологияларды қолдану. Дарынды және талантты балаларды оқыту. Оқушыларды жас ерекшеліктеріне сәйке оқыту және оқу. Оқытудағы басқару және көшбасшылық |
Кезең | Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Топқа бөлу | 2 минут 5 минут | Топқа бөлінуге нұсқау жасайды. «Миға шабуыл» әдісі бойынша үй тапсырмасын бекіту. | Оқу құралдары суреттерімен 6 оқушыдан 2 топқа бөлінеді. Өтілген тақырыптар бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру арқылы үй тапсырмасын бекітеді. | Ауызша мадақтау, мақтау арқылы формативті бағалау Топтық бағалау | Таратпа қағаздар Бағалау парақшасы |
Кіріспе бөлім Жаңа сабақ таныстырылымы | 6 минут | «Мозайка» әдісі бойынша жаңа сабақтың тақырыбын ашқызу. | Қима қағаздарды құрастырып, сөздерді құрау арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады. | Ауызша мақтау, мадақтау арқылы формативті бағалау Топтық бағалау | Қима қағаздар, бағалау парақшасы |
| 7 минут | Грамматикалық тақырыпты кластер әдісі бойынша меңгерту | Оқушылар белгісіздік артикілдері туралы топта зерттеп, кластер жасайды. Сынып алдында қорғайды. | Топтық бағалау Ауызша мақтау, мадақтау арқылы формативті бағалау | Плакат,маркер, оқулық, бағалау парақшасы |
Негізгі бөлім Жаңа сабақты қолдану | 10 минут | Оқулықтан жаттығулар орындату барысында «Бағдаршам» стратегиясын қолданады. Қызыл түске көмек береді. | Топтық құрамда бірлесе отырып шығарады. «Бағдаршам» стратегиясы бойынша сарыға жасыл көмек береді. | Ауызша мақтау, мадақтау арқылы формативті бағалау | Түрлі-түсті фишкалар, АКТ |
Қорытынды | 6 минут | «Фиш Боун» әдісі. Оқушыларға балықтың бейнесі бар қағаздар таратады. Тақырыптан не түсінгеніне байланысты суреттегі балықтың жоғарғы сүйектеріне сұрақ, астыңғы сүйектеріне жауап, басына тақырып, құйрығына қорытынды ой жазу керектігін түсіндіру. | Фишбоун (балық сүйегі): басы – негізгі тақырыпты, жоғарғы сүйектері – тақырыптың негізгі сұрақтары, төменгі сүйектері – сұрақтарға жауап, құйрығы | Топтық бағалау | Балық суреті, маркер, бағалау парақшасы |
Бағалау | 5 минут | Ауызша мақтау, мадақтау арқылы формативті бағалау Бағалау кезеңін жариялайды. -әр дұрыс жауап берілген жауап – 5 -белсенділігі мен дұрыс пікір ұсыну-5 -түйінді сұраққа жауап беру-5 -топ мүшесіне көмектесу, ынтымақтасып жұмыс жасауы-5 Баллды бағаға ауыстыру: «5» - 45-50 «4» - 40-30 «3» - 25-20 «2» - 0-10 | Оқу мотивациясы артады. Критерий арқылы өздерінің бағасын айтады. Табыс критерийлеріне назар аударады. | Топтық бағалау Ауызша мақтау, мадақтау арқылы формативті бағалау | Критериалды бағалау плакаты, табыс критерийлері |
Рефлексия | 4 минут | «Не білдім? Не білгім келеді?» кері байланыс стикерін тарату.Үй тапсырмасын беру. | Тақырыпты қалай түсінгенін стикерге жазып, тақтаға жапсырады. | | Рефлексия плакаты, Стикер |