Саба?ты? ма?саты: о?ушыларды «Toys» та?ырыбы бойынша жа?а лексикалы? бірліктермен таныстыру (a plane, a train, a doll, a ball, a car). Ойыншы?тарды? атауын білдіретін жа?а с?здерді енгізуді? ?лгілік жа?дайында монолог ж?не диалог ??ру да?дысын ?алыптастыру. Аа ?ріптерімен танысу. Графикалы? да?дылар мен д?рыс дыбыстау да?дысын дамыту.
К?тілетін н?тиже:
п?ндік: ойыншы?ты атау да?дысын, ?ызы?тыратын ойынщы? туралы а?парат с?рау ж?не б?рын ?йренген лексика мен грамматикалы? ??рылымдарды пайдалана отырып, ол туралы ша?ын диалог ??ру да?дысын ?алыптастыру. Аа ?рпіні? дыбысты? бейнесін оны? графикалы? бейнесімен с?йкестендіру;
т?л?алы?: ойыншы?тар?а ??ыптылы?пен ?арау?а баулу, о?ушыларды? бейнелі ойлау ?абілетін дамыту;
ж?йелік-?рекеттік: о?у ж?не коммуникативтік, соны? ішінде шы?армашылы? сипатта?ы ?ызметті? міндеттерін орындау (ша?ын диалогтар бойынша р?лдер ойнау).
Сабақтың мақсаты: оқушыларды «Toys» тақырыбы бойынша жаңа лексикалық бірліктермен таныстыру (a plane, a train, a doll, a ball, a car). Ойыншықтардың атауын білдіретін жаңа сөздерді енгізудің үлгілік жағдайында монолог және диалог құру дағдысын қалыптастыру. Аа әріптерімен танысу. Графикалық дағдылар мен дұрыс дыбыстау дағдысын дамыту.
Күтілетін нәтиже:
пәндік: ойыншықты атау дағдысын, қызықтыратын ойынщық туралы ақпарат сұрау және бұрын үйренген лексика мен грамматикалық құрылымдарды пайдалана отырып, ол туралы шағын диалог құру дағдысын қалыптастыру. Аа әрпінің дыбыстық бейнесін оның графикалық бейнесімен сәйкестендіру;
тұлғалық: ойыншықтарға ұқыптылықпен қарауға баулу, оқушылардың бейнелі ойлау қабілетін дамыту;
жүйелік-әрекеттік: оқу және коммуникативтік, соның ішінде шығармашылық сипаттағы қызметтің міндеттерін орындау (шағын диалогтар бойынша рөлдер ойнау).
Сабақты материалдық қамтамасыз ету:
мұғалім үшін: CD ойнатқыш, оқу қызметіне ынталандыруға арналған смайлдар, ойыншықтар бейнеленген флэш-карталар.
оқушылар үшін: оқулық, жұмыс дәптері, түрлі түстер қарындаштар топтамасы.
Пәнаралық байланыс: музыка, сурет салу.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру.
Фонетикалық жаттығу.
Жаңа материалмен жұмыс.
Сергіту.
Аа әрпі.
Дәптермен жұмыс.
Қорытындылау.
І. Ұйымдастыру сәті
Greetings (1m)
Good Morning, pupils!
Good Morning, teacher!
ІІ. Фонетикалық жаттығу
Warm-up: (3 m)
Phonetic drill
Learn the new sound [ ] Meet with Mr. Crow.
f/e: board, morning
ІІІ. Жаңа материалмен жұмыс(16m)
Exercise 1.Learn the new words.
A plane, a train, a doll, a ball, a car
It’s a plane. It’s a train. It’s a ball. It’s a doll.
Жұптасып жұмыс істеу: What’s this? It’s a train.
Exercise 2.Listen and learn
(Оқушылар аудиожаттығу мәтінін тыңдайды).
Track 28
Муни: Hello, Alibek and Anar. How are you?
Anar: Fine, thank you. Let’s play.
Муни: Oh, look! It’s a plane.
Әлібек: It’s not a plane. It’s a train.
Муни: It’s a ball.
Әлібек: It isn’t a ball. It’s a car.
«Муниге көмектесіңдер» атты рольдік ойын.
- It’s a train. -It’s not a train. It’s a car.
Сергіту сәті : Lets dancing (3m)
Exercise 3.Learn the new letter and new words. (5m)
Әріп Aa деп аталатынына, бірақ көбіне [ ] деп айтылатынына назар аударыңыз. Балалармен бірге:
A is for apple
A is for ant
Track 29
Дәптермен жұмыс(15 m)
Exercise 4. Trace
Оқушылар Aa әрпін айналдыра сызады, екінші жолды өз бетінше жазады.
Repeat “Colures” Lets, come to me and stand in a circle.
“Frogs jump” ойыны.
Exercise 1. Say what it is. Listen to the teacher and colour.
Оқушылар мұғалім суретте бейнеленген заттар туралы оқыған сөйлемдерді тыңдайды, оларды түзетеді және заттарды бояйды.
Мұғалімнің сөзі:
The ball is green.
The plane is red.
The train is blue.
The car is yellow.
The doll is red.
Exercise 2.Match
Оқушылар суреттерге қарап, оларды сәйкес сөздермен сызық арқылы қосады.
Exercise 3. Colour the picture and say the words.
Оқушылар заттарды бояп, атайды.
Exercise 5. Write the letter
Оқушылар сөздегі жетіспейтін әріпті жазады және заттарлы айтады.