Просмотр содержимого документа
«The fashion world»
Мэты: фарміраванне камунікатыўнай кампетэнцыі вучняў па тэме “Свет моды”
Задачы:
Адукацыйная
Паўтарыць асноўныя лексічныя адзінкі па тэме урока.
Азнаёміць з асноўным парадкам прыметнікаў перад назоўнікамі.
Пашарыць кругагляд вучняў па тэме урока
Развіваючая
Развіваць моўныя здольнасці, лагічнае мысленне, фанетычны і інтанацыйны слых, памяць, увагу, уменне выкарыстоўваць моўны прыклад для ўласнага выказвання.
Выхаваўчая
Выхаваўваць талерантныя адносіны да іншай культуры і разнастайных стыляў моды.
Выхоўваць пачуццё ўзаемадапамогі у калектыўнай рабоце праз групавыя і парныя формы работы.
Выхоўваць камунікатыўныя навыкі.
Форма урока: камбінаваны: індывідуальная, парная і групавая работа.
Матэрыялы: вучэбны дапаможнік 9 класа, рабочы сшытак, раздатачны матэрыял для індывідуальнай і групавой работы.
ХОД УРОКА
І этап АРГАНІЗАЦЫЙНЫ (7 хв.)
Падрыхтоўка да моўнай дзейнасці
1.1Арганізацыякласа, актыалізацыя ведаў, увядзенне у тэму ўрока, пастаноўка мэты і задач урока.
T: Good morning. I am very glad to see you today. Sit down, please, and make yourselves comfortable. We have got a lot of work today. We continue speaking about clothes and fashion. We’re going to describe your appearance. At first, please, watch this video and repeat words. (фанетычка зарадка) 2 хв.
(прагляд відэароліка)
Please? Answer me question! What are you wearing today?(моўная зарадка)
1 хв.
(вучні адказваюць, што яны сёння апранулі)
1.2 Праверка дамашняй работы
You have a list of words on Belarusian language. Your task is to translate this words on English. (This words from your homework).
You have 3 minutes to remember. 4хв.
II АСНОЎНАЯ ЧАСТКА УРОКА
2.1 Парная работа з тэкстам.
Open your books on the page 78, ex.2a . You are buyers items for your shop from the catalogue. Make up a dialogue.
Вучні у парнай рабоце складаюць дыялог. ( 6 хв.)
2.2 Развіццё моўнай дзейнасці (маналагічнае выказванне). (5хв.)
Ex. 2b, p.80
Put different items together to make an outfit (a set of clothes) you would wear in different situations. Explain your choice. Use the words from the box.
2.3 Прагляд прэзентацыі з новымі лексічнымі адзінкамі (5 хв.)
Please, watch this video and repeat new words.
2.4 Рухомая гульня (5 хв.)
Ex. 4, p.81-82
Check what pieces of different material into a bag?
2.4 Работа з тэкстам (5хв.)
Ex. 3c, p. 80.
Read the sentences and match the worlds in bold with the pictures.
2.5 Тлумачэнне новай тэмы “Парадак прыметнікаў перад назоўнікам у англійскай мове”. 5хв.
2.6 Замацаванне новага матэрыялу. (5 хв.)
Open your workbook, ex.1 p.48
Put the words is a correct order.
ІІІ ЗАКЛЮЧНЫ ЭТАП УРОКА 3 хв.
Падвядзенне вынікаў урока, выстаўденне адзнак.
Thank you for the good job. Some of you worked brilliantly. …, … and … you will get “fives” today. …, …, … tried also hard and can get “fours” for their job. …, …, … were not active at work. They must try next time better.
Дамашняя работа
ex 2a, p.48-48 Read, translate and choose your answer
Рэфлексія
We have two smiles. Choose one of them and hang on the blackboard.
It is your opinion about our lesson .
3.4Our lesson is over. See you next time. Goodbye!