САБАҚ: Television and children
Мектеп: №17
Күні:
Мұғалімнің есімі: Мирзаева Мадина
СЫНЫП: 8 Г
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)
Тақырып бойынша жаңа он сөзбен танысады, сөздің мағынасын үйренеді. Теледидардың пайдасы мен зиянын ажыратуды зерттейді; Тақырыптың маңыздылығына баға беруді үйренеді.
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар: танысады, мағынасын ашуды үйренеді
- Тақырып бойынша жаңа 10 сөзбен танысады, сөздің мағынасын үйренеді
Оқушылардың басым бөлігі:
- Теледидардың пайдасы мен зиянын ажыратуды зерттейді
Кейбір оқушылар:
- Тақырыптың мазмұнын жинақтап, ойларын ортаға салуды үйренеді
Алдыңғы оқу
БАҚ-қа байланысты сөздер
Жоспар
Жоспарланған уақыт
Мұғалімнің әрекеті
Оқушылардың әрекеті
Ресурстар
Психологиялық ахуал
8:00-8:04
Үй тапсырмасын тексеру
8:04- 8:12
Тақырыпты ашу, сабақ мақсатын қою
8:12- 8:15
«Түрлі-түсті алақан»
«Пазл» топқа бөлу
«Өрмекші торы»
«Миға шабуыл»
Видео көрсету
Әр ұлттың дәстүрі бойынша амандасады.
Қиынды суреттерді біріктіру арқылы 4 топқа бөлінеді.
Тор тоқу арқылы өткен сабақтың сөздерін айтып, БАҚ-қа байланысты ақпараттармен бөліседі
Теледидардың адамға әсері туралы видео көріп, тақырыпты табады, сабақ мақсатын қояды
Сары, қызыл, жасыл түсті алақандар
Қиынды суреттер
(Ақпараттық құралдар суреті)
Тоқыма жіп
https://www.youtube. /watch?v=S1HFHyuaMLQ
Мәтінмен жұмыс
8:15- 8:23
Сергіту сәті
8:23- 8:25
Білімдерін жинақтау
8:25- 8:37
Білімдерін бекіту
8:37- 8:40
Жаңа сөздерді енгізу (ЖЖ)
Мәтінмен жұмыс
(ЖСЖ)
(ЖЖ), (ЖұпЖ)
«Ойлан-жұптас-бөліс»
«SWOT» (ТЖ)
«Теледидар дикторы»
Аудио материалды тыңдап, спикерден кейін қайталайды
С:Мәтінді оқиды, мәтіннің ішінен жаңа сөздерді теріп жазады
В: жабық сұрақтарға жауап береді
А: ашық сұрақтарға жауап береді
Видео көріп, өлеңді қайталайды
Әр топ келесі тақырыптар бойынша талдау жасап, ортақ шешімге келеді:
- теледидардың тиімді тұстары
- теледидардың тиімсіз тұстары
- теледидардың қаупі
- теледидардың мүмкіндіктері
Топтың ортақ шешімін бір оқушыны диктор ретінде видеоға түсіріп, сол видеоны интербелсенді тақтадан сыныпқа ұсынады
Аудио материал
https://youtu.be/AlxzjKYSwg0
Интербелсенді тақта, ұялы телефон
Үйге тапсырма
8:40- 8:42
Рефлексия
8:42- 8:45
Үй тапсырмасын түсіндіреді
Бүгінгі сабақ саған ұнады ма?
Несімен ұнады?/ Неліктен ұнамады?
Тапсырманы орындауға уақыт жеткілікті болды ма?
Оқушылардың білімін бағалаймын
С:Мәтінді мәнерлеп оқу. Cөздерді жаттау
В:Мәтінге сұрақ қою
А:Мәтінді өз ойымен аяқтау
«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы оқушылар сабаққа кері байланыс береді
Стикер