Күні: 20.02.2017 | Пәні: Ағылшын тілі | Сынып: 4 |
| | |
Сабақтың тақырыбы: | London |
Сабақтың мақсаты: | Оқушылардың сөйлеу дағдыларын дамыту, жаңа сөздерді түсіндіру, оны сөйлемдерде қолдана білу, мәтінмен жұмыс, жаттығулар орындау |
Сабақтың міндеті: | Тақырып бойынша жаңа сөздермен танысу, сұрақ-жауап арқылы өз ойын пікірін еркін жеткізе білуге үйрету, жеке жұптық, топтық барысында ынтымақтастыққа, өзінің оқуына деген жауапкершілік сөздерін тәрбиелеу. |
| |
Күтілетін нәтиже: | Фонетикалық дыбыстарды үйренеді, жаңа сөздерді игереді, мәтінмен жұмыс жасайды. |
Ресурстар | Оқулықтар, сөздіктер, суреттер |
Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер | Жеке және жұптық,топтық жұмыстар |
Бағалау | Критериалды бағалау |
Сабақ бөлімінің кезеңдері | Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Күтілетін нәтиже | Негізгі дерек -көздер |
Organizing moment | 1 min | T:Hello, Good morning! T:How are you? Song “Hello” | P: Hello, Good morning! And a fair day to You! - We are fine, thank you. | Pupils take their seat and make a good atmosphere | |
Warm up: (ой ашар) | 3 min | Pupils lets explain you the phonetic drill. We read letters which are silent. [gh] Night [nait] Eight [eit] Daughter [] Right Sightseeing Knight | Pupils try to remember the sounds. | Pupils try to understand the phonetic drill, pupils listen to the teacher attentively. | Poster of the poem |
Checking up home task | 5 min | Your home task was learn by heart the new words Game. “Puzzle” Game. “Find out” Questions What is the small part of island? (Ireland) The short name of the United Kingdom. (UK) How many countries UK includes of?(4countries) How many people live in the UK? (64 million people) | Pupils try to find a pair of the gloves | Pupils answer the questions | Pictures of the gloves |
Presentation about the new theme | 3 min | Video. “London” How do you think what our theme is about? | Pupils watch the video and try to find out the today's theme | Pupils understand the video. | Active board |
New words | 4 min | Across арқылы, бойымен Behind соңында Coronation тәж кигізу Double-decker-bus екі қабатты автобус In front of алдынан Opposite қарама-қарсы Parliament парламент Traditional дәстүрлі | Pupils listen to the audio. | Pupils try to remember the new words | CD |
Grammar | 6 min | Prepositions (across, behind, opposite, in front of) This mouse is across the boxes This mouse behind the box. This mouse opposite the boxes. This mouse is in front of the box. | Pupils try to understand the grammar | Pupils remember the grammar new words. | Pictures, boxes, mouse. |
Exercise Physical minute | 4 min 2 min | Ex4p51 in oral “Clap your hands” | Pupils correct the preposition Pupils do exercise | Pupils try to do the exercise Pupils will rest | CD video |
Work with text | 8 min | Dealing the text into 2 groups. | Showing the pictures pupils try to translate the text. | Pupils understand the text | Pictures of sights of London |
“Jigso” | 7 min | Work with groups. | Pupils make up the sentences from the text. | Pupils remember the text. | Book, cards |
Ex6p89 | 2 min | Work with exercise | Pupils complete the sentences with these preposition | Pupils do the exercise | Pictures |
| 2 min 2 min 10 min 5 min 5 min | Lets divide you into 2 groups. Take one card and divide into 2 groups. Lets listen to the audio and try to understand. Lets divide you the text. The first group read and translate the “History” and the second group “Astana now and then” Make up the text from these sentences adjective | comparative | superlative | modern | more modern | most modern | dangerous | more dangerous | most dangerous | interesting | more interesting | most interesting | Comparative form of a long adjective. Each group play the game “harmonic” , and find out the adjectives | Pupils take a card Pupils can listen to the audio Pupils try to translate the text Pupils try to make up the sentences Pupils try to understand the grammar Pupils try to correct comparative form | Pupils divided into two groups. Pupils try to understand the text Pupils understand the text Pupils remember the grammar Pupils understand the grammar | Pictures of the cards. CD Pictures cards of the senten-ces Poster of the grammar Poster |
Group Text. Audio Text Grammar Ex1 p 42 Game | | | | | |
Marking | | Топтық бағалау жүргіземін. Критериалды бағалаймын | Бағалау критерийлеріне сүйене отырып, топ басшысы топ мүшелерін бағалайды. |
Giving hometask | | To learn the new words | Ex5p77 WB p42,43 |
Елбасы Н.Ә. Назарбаевтың «Қазақстан халқының әл-ауқатын арттыру-мемлекеттік саясаттың басты мақсаты» атты Жолдауында «Тілдердің үштұғырлығы» стратегиясын жедел іске асыру қажеттілігі атап өтілді.
«Тілдердің үштұғырлығы» жобасы Тілдерді дамытудың 2001-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына енгізілген. Жобаның басты мақсаты- қазіргі өркениет дәуірінде қазақ қоғамының бәсекеге қабілеттігін арттырып, тұғыры берік ұлт қалыптастыру. Бұл арада қоғамда мемлекеттік тілдің дамуын шектейді деген қобалжуға негіз жоқ. Елбасының өзі бұл жөнінде «Қазақ тілін оқыту әрдайым басымдықта бола береді», - деп атап айтты. Ағылшын тілінің қажеттігі-бұл әлемдік бағыт және сондай-ақ, көзге көрініп тұрған қажеттілік. Ал орыс тілін жақсы білу- біздің байлығымыз, одан айрылу ойланбастық болар еді.
Егер біз қазақ, орыс, ағылшын тілдерін жетік меңгерсек, біз үшін бұл аса зор артықшылық болады.
Қазіргі талап-оқушыларды ойландыру, сезіндіру, ақпаратты құралдар арқылы өз беттерінше еңбектеніп оқуға баулу. Осы міндет тұрғысынан ағылшын тілі сабағында ойларын кемелдендіру, тілдерін дамыту, сөз байлығы молайса, ой қабілеті шынықса, білім көлемдері де артады, тереңдейді және сапалы тиянақты болады.
Оқушылардың шығармашылығын, ізденушілігін дамытып, әрқайсысына жеке тұлға ретінде қарап, олардың өздеріне деген сенімін білімге ынтасын арттыруға мүмкіндік туды.