Күні: 10.12.2015ж Тобы: 2 кіші топ Сабақтың тақырыбы: «Happy time» game lesson Сабақтың мақсаты: Білімділік: Оқушылардың өтілген зат есім, сын есім және оның шырайлары, етістік тақырыптарындағы жаңа сөздерді меңгеруін, грамматикалық білімдерін тексеру. Дамытушылық: Талдау, салыстыру қабілеттерін дамыту; сенсорлық қабілеттерін артуына жағдай жасау; сабақтағы өз әрекетін және сыныптастарының әрекетін өз бетімен бағалау білігін дамыту.Оқушылардың тыңдау және мазмұндау, топпен жұмыс жасау біліктіліктерін арттыру. Тәрбиелілік: Шет тілін оқуға деген оң қарым – қатынасын қалыптастыру үшін жағдай туғызу; сыныптастарының жетістіктеріне қуану және ықтимал сәтсіздіктеріне қайғыру сезімдерін қалыптастыру.Оқушыларды ізденімпаздыққа, өз бетінше еңбектенуге, білімдерін тереңдете түсулеріне тәрбиелеу. Сабақты материалдық қамтамасыз ету: мұғалім үшін: АКТ, карточкалар;суреттер оқушылар үшін: оқулық, жұмыс дәптері. Пәнаралық байланыс: қазақ / орыс тілдері, музыка. Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап,іздену, топтық жұмыс Сабақтың түрі: Сайыс сабақ
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«"Happy time" game lesson»
Күні: 10.12.2015ж
Тобы: 2 кіші топ
Сабақтың тақырыбы: «Happy time» game lesson
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушылардың өтілген зат есім, сын есім және оның шырайлары, етістік тақырыптарындағы жаңа сөздерді меңгеруін, грамматикалық білімдерін тексеру.
Дамытушылық: Талдау, салыстыру қабілеттерін дамыту; сенсорлық қабілеттерін артуына жағдай жасау; сабақтағы өз әрекетін және сыныптастарының әрекетін өз бетімен бағалау білігін дамыту.Оқушылардың тыңдау және мазмұндау, топпен жұмыс жасау біліктіліктерін арттыру.
Тәрбиелілік: Шет тілін оқуға деген оң қарым – қатынасын қалыптастыру үшін жағдай туғызу; сыныптастарының жетістіктеріне қуану және ықтимал сәтсіздіктеріне қайғыру сезімдерін қалыптастыру.Оқушыларды ізденімпаздыққа, өз бетінше еңбектенуге, білімдерін тереңдете түсулеріне тәрбиелеу.
Сабақты материалдық қамтамасыз ету: мұғалім үшін: АКТ, карточкалар;суреттер оқушылар үшін: оқулық, жұмыс дәптері. Пәнаралық байланыс: қазақ / орыс тілдері, музыка.
Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап,іздену, топтық жұмыс
Сабақтың түрі: Сайыс сабақ
Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру сәті Мұғалім балалармен амандасады: - Good afternoon, children! - Good afternoon, teacher!
-Sit down, please.
-Who is absent?
-What day of the week?
-What date is it today?
-O.K.
II. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. -- Балалар, өткен сабақтарда біз дауысты, дауыссыз дыбыстар, зат есім және оның түрлері, сын есімнің шырайлары,етістік туралы білдік. . Бүгінгі сабақта біз сол өтілген тақырыптарды қайталау арқылы сіздердің білімдеріңізді тексереміз. Бүгінгі сабақ сайыс сабақ.
III.Сабақ 5 кезеңнен тұрады:
Answer the questions
Guess the riddles
What do you know about it?
Polyglot
As many as you can.
Who is the best?
Ең бірінші сыныбымызды 2 топқа бөліп алайық. Бірінші топ «Champions», екінші топ «Winners». Әр топ қарсылас топқа тілектерін айтады
I-stage: Answer the questions.
Бұл кезеңде әр топқа 8 сұрақтан қойылады. Әр дұрыс жауапқа 1 жұлдызша беріледі.
1 group.
What month is it now?
What holiday is on the 22nd of March?
What is the capital of Kazakhstan?
The 3rd letter of the English alphabet?
How many vowels in English alphabet?
Translate into Kazakh “May I go out?”
Translate into English «Тез»?
Translate into Kazakh “ Mother”?
2 group.
What holiday is on the 16th of December? Independence Day
Translate into English «Кіруге бола ма?»
What is the capital of Great Britain?
How many consonants in English alphabet?
The last letter of the Enlish alphabet?
Translate into Kazakh «little»?
Translate into English «Үй»?
Translate into English «Сенбі»?
II-stage. Guess the riddles.
Бұл кезеңде қазақ тілінде жұмбақтар беріледі. Оқушылар жұмбақты шешіп, орыс және ағылшын тілдеріне аударады. Әр дұрыс жауапқа 1 жұлдызша беріледі.
1.Қалқиған ұзын құлағы,
Елеңдеп қорқып тұрады (қоян-заяц-rabbit)
2. Жазу жазып жалықпаған,
Жаза-жаза арықтаған. (бор-мел-chalk)
3.Қол созсаң, ақ күміс,
Алақанға толады.
Ашып-жұмсаң, із-түссіз
Лезде жоқ болады? (қар-снег-snow)
4.Жеп көріп ем өзін мен,
Жас шығарды көзімнен (пияз-лук-onion)
5.Жаңбыр жауып басылды,
Аспан шайдай ашылды.
Қызыл,сары,жасылды,
Көкте бір зат асылды? (кемпірқосақ-радуга-rainbow)
6. Қабат-қабат қаттама
Ақылың болса аттама (кітап-книга-book)
7. Айдалада ақ отау,
Аузы, мұрны жоқ отау. (жұмыртқа-яйцо-egg) .
8.Әй, керемет бір ит бар Үй бағады үрмейді. Аяғы жоқ жүрмейді. Рұқсатсыз ол иттен Ешкім үйге кірмейді. (құлып – замок - lock)
IV. Сергіту сәті.
Head, shoulders, knees and toes,
Knees and toes, knees and toes,
Head, shoulders, knees and toes,
Eyes, ears, mouth and nose
III-stage. What do you know about it?
Бұл кезеңде әр топқа 1 суреттен беріледі. Оқушылар суретке қарап әңгіме құрастыру керек. Кемінде 5 сөйлем. 5 жұлдызша беріледі.
1 group- Domestic animals
2 group- Wild animals
IV-stage. Polyglot
Бұл кезеңде 10,20,30 балдық ұяшықтар беріледі. Әр ұяшықтағы сұрақтарға жауап беру арқылы жұлдызша алады.
10 red- Find common noun: Arman-Astana-the Earth-a book
10 blue-Find proper noun: a man-family-December-a horse
10 yellow-Find uncountable noun: a girl, milk, a table, city
20 blue- Find singular form of noun: ladies, watches, places, baby
20 yellow-Find plural form of noun “ wolf”: wolfes, wolves, wolf, wolfs
30 red-Find relative adjective: big, tall, historical, green
30 blue-Give comparative form of adjective “ sad” ? Sadder
30 yellow- Give comparison of adjective “ interesting” More interesting-the most interesting
V-stage. As many as you can.
Бұл кезеңде әр топқа 3 етістік беріледі, оқушылар осы етістіктерді алма-кезек бір-біріне іс-әрекет арқылы көрсетеді. Қарсы топ қандай етістік екенін табу керек.
1-group: drink 2-group: eat
Sing open
Listen close
Give say
VI-stage. Who is the best?
Бұл кезеңде оқушыларға кеспе қағаздары таратылады. Кеспе қағаздағы сұрақтарға толық жауап берген топқа жұлдызша беріледі
Letter A 1.The name of the fruit 2.The name of the month 3.A part of the body 4.The name of school subject 5.The capital of Kazakhstan 6.The famous Kazakh writer
Letter B 1. The name of the fruit 2.The antonym of the word good 3.An object in the classroom 4.The room where we sleep 5.A color 6. A member of the family
V. Сабақты қорытындылау. - Your work today was brilliant! I see that now you can tell about your day. Tell me, please about your feelings at this lesson. Good!