Просмотр содержимого документа
««Квадрат теңдеу және оның түбірлері»»
Мерзімі:
19.11.14 ж
Пән - алгебра
Сынып – 8 «А»
Сабақ №31
Сабақ тақырыбы
«Квадрат теңдеу және оның түбірлері» қайталау сабағы
Сілтеме
Интернет желісі. әдістемелік құрал
Мақсаты
Осы сабақта квадраттық теңдеу мен толық емес квадраттық теңдеулерді ажырата және шеше білуін есептер шығару және критерийалды бағалау арқылы тексеру.
Күтілетін нәтиже
Квадраттық теңдеу мен толық емес квадраттық теңдеулерді ажырата және шеше біледі.
Негізгі идеялар
Толық емес квадрат теңдеулерді шешуді қайталау. топпен жұмыс жасау дағдыларын қалыптастыру, өз ойларын жеткізеді, басқалардың жауабын тыңдай білуге үйренеді.
Сабақ түрі
Бекіту сабағы
Сабақ көрнекілігі
Топ ережесі, бағалау критерийі, таратпа материалдар, қажетті құралдар.
Өту барысы:
Сабақ кезеңі
Жұмыс түрі, әдістер
Мұғалім әрекеті
Оқушы әрекеті
Ұйымдастыру /3 мин/
Жағымды психологиялық ахуал тудыру үшін жылы лебіздер айтқызу. Түрлі-түсті жетондардың артында жазылған математикалық терминдер арқылы 3 топқа бөлемін.
Ұйымдастыру .
Жылы лебіздер айтып, топтарға бөлінеді.
Қызығушылықты ояту
/5 мин/
«Математика – басқа ғылымдар үшін күрделі теңдеудей» Новалис (1 слайд)
Сабақ тақырыбы: «Квадрат теңдеу және оның түбірлері» қайталау сабағы
№
Өзіндік талдау сұрақтары
Өзіндік талдау жоспары
1.
Сабақтың түрі.
Сабақтың түрі
Қайталау.
Негізгі құзіреттіліктерін қалыптастыру.
Білімдерін жүйелеу.
2.
Сабақтың мақсаты мен міндеттірін анықтау. Шешу жолдарының идеяларын анықтау.
Осы сабақта квадраттық теңдеу мен толық емес квадраттық теңдеулерді ажырата және шеше білуін есептер шығару және критерийалды бағалау арқылы тексеру. Есептер шығара отырып және постерлар арқылы логикалық ойларын дамыту. Ақпараттық оқыту құрылдарымен жұмыс жасау қабілеттерін кеңейту. Өз еркімен жұмыс жасауға, ойын жеткізе білуге тәрбиелеу.Салауатты өмір-салтына жағымды көзқарас пен оған ұмтылу, өз денсаулығымен бірге өзгелердің денсаулығына деген жауапкершілікке тәрбиелеу.
3.
Сыныпқа мінездеме. Оқушылардың даму ерекшеліктерін есепке алу.
Оқушылардың оқуға деген ынталары мен белседіліктері, жауапкершіліктері, оқу –танымдық әрекеттері, пәнге деген қызығушылығы қалыптасып, жүйеге келтірілген.
4.
Сабақтың құрылымын жасау. Оптимальді шешуі.
Сабақ кезеңдері.
Ұйымдастыру.
Қызығушылықты ояту.
Кестені толтыр
Кітаппен жұмыс
Топпен жұмыс
Рефлексия.
Үйге тапсырма
Бағалау
5.
Сабақтың әрбір кезеңдеріне баға беру.
Сабақ этаптары дұрыс құрылған. Оқушылардың пәннен білімдері қалыптасқан. Бірақ шығармашылық жұмыста қиналады.
6.
Таңдалған оқыту әдістерінің тиімділігін бағалау.
Қолданылған жұмыс әдістері: жалпылама, топтық, жекелей, екеуара жұмыстары сабақтың әрбір кезеңінде қолданылды.
Оқушылардың сөйлеу, көрнекі көрсету, практикалық жұмыс жасау, өз бетімен жұмыс жасай білуге тапсырмалар берілген. Шығармашылық жұмыспен жасай білуге дағдыландыруға постерлар берілді.