kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Таңқалдырған кереметтер әлемі

Нажмите, чтобы узнать подробности

Таңқалдырған кереметтер әлемі тақырыбындағы сабақ жоспары

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Таңқалдырған кереметтер әлемі»

Мектеп:

47ЖОББ

Машықкердің аты-жөні:

Телжан Ақұлпа Арыстанқызы

Күні:

12.11.18

Сабақтың тақырыбы

Таңғалдырған кереметтер әлемі.

Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.4.1.1(ӘТН) - тақырып бойынша жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазу.


Күтілетін нәтижелер

Бурдж Халифа ғимараты туралы біледі.

Сабақтың түрі

Аралас сабақ

Пәнаралық байланыс

Геогрфия.

Қажетті құрал – жабдықтар

Интерактивті тақта, тақырыпқа қатысты слайдтар, дыбыс шығарғыш, ақ парақтар (А4).

Оқу әдістері

Сөздік, практикалық, көрнекілік, «Суреттер галереясы», «Кімнің қаламы?», «Кинометафора», «Үздік тыңдаушы», «Сандар сөйлейді»

Дереккөздері

6-сынып «Қазақ тілі» Атамұра баспасы, 2017ж., әдістемелік құрал, дидактикалық материалдар.

Тапсырмалар


Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының іс- әрекеті:

Тапсырма

Мұғалімнің іс – әрекеті

Оқушының іс – әрекеті

Оқушыларға психиологиялық ахуал туғызу




Оқушылармен амандасып, сыныпты түгендейді. Кезекшімен сұхбаттасады.

«Суреттер галереясы» әдісі арқылы суреттерді таңдап, 3 топқа бөлінеді.

1-топ: «Эйфель мұнарасы»

2-топ: «Бурдж Халифа ғимараты»

3-топ: «Биг Бен мұнарасы»

Мұғаліммен амандасады. Оқу құралдарын дайындайды. Кезекші жоқ оқушыларды атайды.

1-топ: «Эйфель мұнарасы»

2-топ: «Бурдж Халифа ғимараты»

3-топ: «Биг Бен мұнарасы»

Өткен сабақты тексеру


Алдыңғы білімді тексеру. «Кімнің қаламы?» әдісі. Топ оқушылар ортаға қаламдарын қояды. Мұғалім таңдаған қаламның иесі үй тапсырмасына жауап береді.


Оқушылар үй тапсырмасына жауап береді.




І.Қызығушылықты ояту


«Кинометафора» әдісі. «Әлемдегі ең үлкен мұнара» бейнеролик.

Оқушылар бейнероликті қарайды.









ІІ. Мағынаны тану






































































Қорытынды

3 мин

1-топ: Орта Азия, Орталық Азия, Кіші Азия, Күнгей Алатау, Үлкен Жамантау

2-топ: қазақша кісі аттары мен ру-тайпа және бірен-саран халық аттары бірге жазылады

3-топ: реттік сан есімдер цифрмен жазылса, өзіне қатыста сөзбен араларына дефис қойылады





1-тапсырма. «Үздік тыңдаушы» әдісі. Мәтінді тыңдайды. Негізі және қосымша ақпаратты анықтайды.

Бурдж-Халифа ғимараты

Бурдж-Халифа (Бурдж Дубай) Дубайда орналасқан әзірге әлемдегі ең биік ғимарат. Ол 2010 жылы салтанатты түрде ашылды. Салтанатты рәсімді тікелей эфирден 2 млрд астам адам тамашалаған. Биіктігі 828 метрге жететін бұл мұнара әлемдегі ең биік құрылыс. Мұнара мыңдаған жұмысшының қолымен 5 жыл бойына тұрғызылып, мол қаржы жұмсалған. Бурдж-Халифа кешенінде қонақ үйлер мен кеңселер, сауда орталықтары, сондайақ жаттығу залдары мен хауыз, мейрам-ханалары бар. Ғимараттың жанында 50 түрлі түсті жарық қондырылған ән салатын су бұрқақ орналасқан. Ол әлемдегі ең үлкен әрі архитектурасы жағынан ерекше су бұрқақтардың бірі. Оның ұзындығы 275 метрге жетеді. Тербеліс кезінде су 150 метр биіктікке көтеріледі. Бұл шамамен 50 қабат үйдің биіктігімен тең.


1-топ :Мәтінді баяндайды.

2-топ :Мәтін бойынша сұрақ құрастырады

3-топ:Негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды.

Дескриптор білім алушы

  • Мәтінді баяндайды

  • Мәтін бойынша сұрақ құрастырады.

  • Негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды.


Қ/Б «Бес бармақ»




2-тапсырма. Мәтіндегі қате жазылған сөздерді орфографиялық нормаға сай жаз.


Дескриптор білім алушы

  • Қате сөздерді орфограиялық нормаға сай жазады


Қ/Б «Бес бармақ»



3-тапсырма. «Сандар сөйлейді»

2010 жылы

түрлі-түсті жарық қондырылған ән салатын субұрқақ

50

бойы тұрғызылды

5 жыл

субұрқақтың ұзындығы

50 қабат

салтанатты түрде ашылды

828 метр

адам тамашалаған

2 млрд

су көтерілгендегі биіктік

150 метр

мұнараның биіктігі

275 метр

үйдің биіктігімен тең

Дескриптор білім алушы

  • Сандарды дұрыс сөйлемдермен сәйкестендіреді



Қ/Б «Бес бармақ»


4-тапсырма. «Таңғалдырған кереметтер әлемі» тақырыбында 80-100 сөз көлемнде эссе жаз. Бірге, бөлек, дефис арқылы жазылатын сөздерді қолдан.


Дескриптор білім алушы

  • Эссе тақырыбын ашады;

  • Сөз көлемін сақтайды;

  • Бірге, бөлек, дефис арқылы жазылатын сөздерді қолданады.


1-топ: ұқсас жер аттарын бір-бірінен ажырату үшін, сол атаулардың алдынан келетін тұрақты анықтауыштары бас әріппен басталып, бөлек жазылады.

2-топ: Ақбөпе, Ақмарал, Гүлжәмила, Ғалиябану

3-топ: 6-сынып, 15-үй, 50-километр, 7-адам



1-топ: Бурдж-Халифа (Бурдж Дубай) Дубайда орналасқан әзірге әлемдегі ең биік ғимарат. Ол 2010 жылы салтанатты түрде ашылды. Салтанатты рәсімді тікелей эфирден 2 млрд астам адам тамашалаған. Биіктігі 828 метрге жететін бұл мұнара әлемдегі ең биік құрылыс. Мұнара мыңдаған жұмысшының қолымен 5 жыл бойына тұрғызылып, мол қаржы жұмсалған.


2-топ:Бурдж-Халифа ғимараты Қай жерде орналасқан?

2)Қай жылы ашылды?

3) Биіктігі неше метр?


3-топ:

Негізгі ақпарат

Қосымша ақпарат

Әлемдегі ең биік ғимарат; 2010 жылы ашылған; биіктігі 828 метр; ән салатын субұрқақ бар.

Ғимаратта қонақүйлер мен кеңселер, сауда орталықтары бар.











Оқушылар бір-бірін бағалайды.




Қонақүйлер, мейрамханалар, субұрқақ, Бурдж Халифа, сондай-ақ, түрлі-түсті.





Оқушылар бір-бірін бағалайды.





2010 жылы

салтанатты түрде ашылды

50

түрлі-түсті жарық қондырылған ән салатын субұрқақ

5 жыл

бойы тұрғызылды

50 қабат

үйдің биіктігімен тең

828 метр

мұнараның биіктігі

2 млрд

адам тамашалаған

150 метр

су көтерілгендегі биіктік

275 метр

субұрқақтың ұзындығы




Оқушылар бір-бірін бағалайды.


Бүкіл әлем таңғажайып ғаламшар секілді. Себебі,бұл әлемдердің таңғажайыпты бейнелейтін таңғалдырған кереметтері көп қой ,шірікін! Мен осы таңғалдырған әлемді өз көзіммен көріп аралағым келеді.Осы ғажайып әлемнің таңқалдырар,қарасаң көзің тоймайтын әсерін көрсем деген арман мені күндіз-түні мазалайды.Осы арманым орындалу үшін алға қарай ұмтыламын,талпынамын.


ІV. Үйге тапсырма


«Таңғалдырған кереметтер әлемі» тақырыбындағы эссені аяқтау.

Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады.

V. Бағалау

«Бес бармақ» бағалауын көп жинаған оқушы бағаланады.

Оқушылар бағаланады.

VІ. Ойтаразы


Таратылған қағаздарға пікірлерін жазып, тақтадағы суреттерге іледі.

Оқушылар пікірлерін жазады.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Всем учителям

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Таңқалдырған кереметтер әлемі

Автор: Телжан Ақұлпа Арыстанқызы,Санақова Бекайым Нұртасқызы,Умарова Жұлдыз Артурқызы

Дата: 25.11.2018

Номер свидетельства: 487430
