kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Речення із звертанням

Нажмите, чтобы узнать подробности

Даний відкритий урок на тему "Речення їз звертанням" з української мови розрахований для учнів 5-ого класу. Містить інтерактивні методи навчання та фізкультхвилинки. Створений вчителем української мови та літератури Стадник Валентиною Миколаївною НВК Асканія-Нова - гімназія. 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Речення із звертанням»

Тема. Речення із звертаннями.

Мета уроку:

  • поглибити поняття про звертання у мові, його функції та способи вираження;

  • формувати вміння визначати звертання в реченнях,розставляти розділові знаки;

  • формувати вміння і навички конструювати й видозмінювати речення;

  • виховувати повагу спілкування, любов до рідного слова, розвивати мислення,мовлення.

Тип уроку: сприймання, засвоєння нових знань.

Обладнання: підручник,презентація, роздавальний матеріал

Хід уроку

І. Мотивація навчальної діяльності.

Погляньте за вікно. Яка сьогодні погода? Яким словом можна висловити настрій? А тепер посміхніться один одному, мені. Стало світліше... Побажайте товаришу успіхів. Стало сонячно. Давайте бачити добре і красиве довкола нас!

II Актуалізація навчальної діяльності

1.До роботи! Успіхів вам і мені! Уявіть себе вчителями. Перевірте і оцініть знання своїх друзів. Які запитання поставите стосовно виконаного вами домашнього завдання? Подаруйте один одному запитання про речення.



2.Спишіть речення з дошки, поставте і прокоментуйте розділові знаки. Завдання виконуємо варіантами.

1) А наше все круг нас і штучні озера й дерева і зоопарк і вогкість паркова.

2) Лебедів качок гусей усякого птаства було повно на берегах асканійських ставків

Проблемне запитання. Після виконання домашнього завдання ви стали більше знати про речення як одиницю синтаксису? Що саме ви дізнались?



III.Оголошення теми уроку (запис на дошці і в зошиті).



Вибір цілей уроку:

  • чого навчимось;

  • що зрозуміємо;

  • навіщо це нам.

3.Колективне планування роботи.

ІV. Опрацювання навчального матеріалу.

1.Вступне слово вчителя.

Ця тема вам уже відома. І ви самі могли б усе пояснити. Не вірите? Переконайтесь!

Працюємо в парах. Усно складемо міні-діалоги:

1)зверніться до сусіда по парті, похваліть за добрий вчинок чи порадійте його успіхам;

2)зверніться до сусіда по парті, зробіть зауваження стосовно його поведінки чи зовнішнього вигляду;

3)зверніться до сусіда по парті, підтримайте після невдачі на уроці чи хвороби

Пам'ятайте: ніщо так не тішить вухо людини, як її власне ім'я.

2.Слово вчителя як підсумок роботи учнів (про звертання, його основні ознаки).

3.Робота з підручником.

Молодці! Тепер звернемося до підручника. Ст.62 -63 Прочитайте. Що нового дізнались? Перевірте, себе, доповніть уже відоме.

4.Виконання вправи 130 (на закріплення почутого).

5.Виконання різнорівневих завдань.(вправа 132;3-й рівень-Перебудуйте речення,щоб в них були підмет та присудок,а речення стали питальними;1-й та 2-й рівень---за зразком)

Перевіримо, як ви засвоїли теоретичний матеріал. Будемо досдідниками!

Прочитайте уривок з вірша Г. Чубач.

"Дозвольте Вас,бабусю,

колись намалювати.

У Вас красиві очі

І руки вузлуваті".

"Авжеж, - бабуся мовить,-

Малюй, моя дитино!

Дивилась в небо довго -

Та й маю очі сині..."

Знайдіть і випишіть звертання. Які вони: поширені чи непоширені? У якому відмінку стоять слова, що називають того, до кого ми звертаємось? Хто буде вчителем і все пояснить?У кого з вас є бабуся? Як ви до неї ставитесь? За що любите та цінуєте? Як звертаєтесь?(Складіть та запишіть декілька речень)

Підсумок-доповнення: слово вчителя про кличний відмінок в українській мові:

В українській мові форму кличного відмінка мають:

  • -імена (Анастасіє, Лізо, Назаре);

  • -назви людей (батьку, брате, сусіде, козаче);

  • -назви тварин (вовчику, коню, лисичко);

  • -назви явищ природи (гаю, земле, зоре).

А зараз поставте у формі кличного відмінка своє ім'я, ім'я товариша, мами, тата, сестрички чи братика. Запишіть і познайомте із своїми записами сусіда. Обміняйтеся зошитами. Коли прочитаєте, то неомінно станете ближчими один одному.

Відпочинемо! Пограємо в гру "Ми - творці". Перед вами двоє людей. Умовно назвемо їх Варвара Миколаївна і Михайло Андрійович. Працюємо двома групами по рядах. Завдання(записане на слайді): дайте відповідь на запитання:

• - Як його (її) називають діти?

• -Як його (її) називають сусіди?

• -Як його (її) називає дружина (чоловік)?

• -Як його (її) називають племінники?

• -Як його (її) називають друзі?

• -Як звернеться незнайомий, щоб запитати котра година?

Письмово: введіть подані імена в речення так, щоб вони були звертаннями

Фізкультхвилинка

А тепер до вашої уваги "Розумне перо". (На кожній парті- роздатковий матеріал Проаналізуємо звертання у реченнях. Працюємо парами. Які, на вашу думку, коректні, ввічливі? Запишіть Які питання можете задати класові з теми сьогоднішнього уроку ?

Після перевірки виконання завдань парами оголошується висновок: важливо не лише правильно будувати речення, а й не забувати про ввічливість і повагу.

1. (Учениця читає напам’ять вірш Д Білоуса «Звертання» )

2. (Інсценування звертань до оточуючих заздалегідь підготовленими учнями)



IY. Рефлексивно-оцінювальний етап.

1.Підсумкове опитування (використовуючи складений "питальник").

2.Чи задоволені ви результатами своєї роботи? Підніміть рожеву стрічку ті, хто все запам'ятав і вміє знаходити звертання та вводити його в речення. А зелену підніміть ті, кому ще потрібна допомога. Будьте правдиві, насамперед перед собою. А я зрозумію, кому необхідна консультація та індивідуальне домашнє завдання.

3.Оцінювання.

Дякую за працю. Ви усі були старанними і багато навчились. Але мені ще потрібна ваша допомога: на листочку в зошиті намалюйте смайлики-настрій,з яким ви прийшли на урок і з яким йдете з уроку

4.Домашнє завдання.

Запишемо домашнє завдання: вправа 134 (умови виконання вказані у підручнику – 3-й рів). За бажанням виконуєте творче завдання: складіть 3-5 речень із звертаннями на тему "Моє захоплення". Для тих, хто підняв зелений листочок, вправа 130;2-й рів, № 131

Дякую за працю!


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Всем учителям

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
Речення із звертанням

Автор: Стадник Валентина Миколаївна

Дата: 29.11.2015

Номер свидетельства: 259857
