kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Конспект уроку з основ здоров'я на тему:"Молоко та його родина."

Нажмите, чтобы узнать подробности

Тема: Молоко та його родина Мета: розширити уявлення дітей про їжу, корисну для здоров’я; поглибити знання учнів про різні групи продуктів та їх значення в раціоні харчування; ознайомити учнів з властивостями молочних продуктів як однієї з найважливіших груп дитячого харчування Обладнання: вислів Сократа,зображення ємностей з молоком, робочі зошити, дерева, листочки з назвами молочних продуктів Хід уроку І. Мотивація навчальної діяльності Здоров'я - це багатство, Яке Господь нам дав, І треба, щоб з дитинства Його ти цінував. Здоров'я не придбаєш За гроші, пам'ятай. Його від Бога маєш, Про це не забувай. Бережи здоров'я змалку, Бо хазяїн тіла - ти. Щоб життя прожити довге, Себе треба берегти. ІІ. Актуалізація опорних знань 1. Бесіда. - Прочитайте вислів, який належить давньогрецькому філософу Сократу: «Ми живемо не для того, щоб їсти, але їмо для того, щоб жити», і посніть, як ви його розумієте? 2. Метод «Гронування»: Дайте відповіді на питання: - З чого складається їжа? (Їжа складається з різноманітних продуктів: молочні продукти, м`ясо, риба, яйця; крупи, хліб, соки, овочі і фрукти). - Чому людина їсть? (Людина їсть тому, що саме з їжею в організм потрапляють речовини,необхідні для розвитку і життя людини). - Яку їжу ви вживаєте? - Що любите їсти найбільше? 3. Слово вчителя Для забезпечення повноцінного харчування необхідно вживати різні продукти. Чим різноманітніший набір продуктів, тим менша імовірність виникнення нестачі або надлишку якоїсь однієї поживної речовини. Тож давайте разом із Питайликом звернемося до нашого «Робочого зошита» (с. 4) і згадаємо, які є групи продуктів. А тепер дайте відповіді на питання Питайлика (с. 4) 4. Міні-вікторина (с. 4) ІІІ. Оголошення теми і мети уроку - Про який продукт ми з вами будемо говорити, ви дізнаєтесь, відгадавши загадку: І поживне, і смачне, Біле, пінне, запашне. Залюбки малята п'ють, Здоровенькими ростуть. Отже, тема нашої розмови «Молоко та його родина». IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу 1. Робота з зошитом (с. 5) На малюнку ви бачите продукти однієї групи, до якої групи вони відносяться? (Молочні продукти) Чим же вони корисні і на що багаті ці продукти – про це дізнаємося з інформації у зошиті (читання інформації) 2. Білки є будівельним матеріалом для організму. З них утворюються і ростуть нові клітини, завдяки чому людина росте. А які продукти відносять до молочних? Питайлик, мабуть, так спішив до нас, що деякі букви із назв продуктів випали. Давайте йому допоможемо утворити назви молочної родини. (с. 5) 3. Слово вчителя: Відгадавши загадки, дізнаєтесь завдяки яким тваринам ми споживаємо молоко та молочні продукти: Біла копиця йде води напитися, Хвицає ногами, буцає рогами, Бородою трясе, молоко несе, Ласує лозою, зветься… (Козою) Голодна реве, а нагодована жує, Дітям усім молоко дає. (Корова) Не дарма у Індії корова вважається священною твариною. Коров’яче молоко – це водний розчин, який містить близько 200 різноманітних органічних та мінеральних речовин. Молоко – рідкісний створений самою природою харчовий продукт. Цей «еліксир життя» має високу біологічну цінність і протягом багатьох тисячоліть використовується людиною. У молоці містяться всі поживні речовини необхідні дитячому організму. У раціон харчування дітей можна вводити згущене молоко. Поруч з молоком мають бути присутні молочнокислі продукти: кефір, сир, ряжанка, йогурт, які підвищують апетит, легко засвоюються. Сир – багатий на білки, та амінокислоти, що сприяють росту дитини. Йогурт – займає головне місце серед молочних продуктів. По-перше, він легко засвоюється організмом, а по-друге, покращує засвоєння вітамінів, які надходять до організму з інших продуктів. Йогурт можна використовувати як соус до салатів, або замінити ним сметану. (під час розповіді вчителя – звертання до «Робочого зошита» с. 6) Молочні продукти слід вживати 2-3 порції на добу. Що таке порція? (Порція – це частка або кількість чогось, у даному випадку - їжі) 1 порція=1склянка молока, 0,5 склянки йогурту, 0,5 склянки сиру, 30 рам твердого сиру 4. Робота в зошиті (стор. 6)Питайлик вигадав приклади з молочних продуктів. Спробуйте розв’язати їх. Запишіть словами відповіді. V. Фізкультхвилинка «Зайченята» Сірі зайчики маленькі (Вушка є у них довгенькі) В лісі грались, веселились, — Працювати вже стомились. А щоб добре працювати, Треба трішки пострибати. Відпочили, розім'ялись Й до роботи знову взялись. VI. Закріплення теми уроку 1. Конкурс «Слідчий експеримент» (на дошці чотири зображення ємностей з молоком. Під кожним зображенням розміщується речення, яке учням необхідно закінчити) ? «Якщо молоко залишити на добу в теплі, воно скисне і утвориться…» ? «Якщо молоко, яке скисло, злегка підігріти, з нього утвориться маса білого кольору, яку називають…» ? «Якщо молоко поставити в гарячу духовку і потримати його там декілька годин, то утвориться…» ? «Якщо в гарячу духовку на декілька годин поставити молоко, яке скисло, то утвориться…» 2. Робота в зошиті (стор. 7) Вчитель:Діти складіть своє молочне меню, допишіть слова, щоб вийшли страви. VII. Підсумок уроку 1. «Молочний тест» (Робочий зошит, с. 7) 2. Відгадайте загадку і скажіть, з чого виготовляються названі продукти? На сметану, масло, сир Нам воно згодиться. І корисне, і смачне, Тече, як водиця. Колір в нього, наче сніг, Пригощу їм вас усіх! (Молоко) 3. Творче завдання Конкурс – «Народна мудрість». Назвати прислів’я або приказки, у яких згадується молоко та молочні продукти: - Кашу маслом не зіпсуєш. - Де млинці, там і ми. - Живе, як кіт у маслі. 4. Учитель: Діти, перед кожною групою дерево. В мене на столі – листочки з назвами різних продуктів. Вам треба вибрати і повісити на дерево листочки з назвами продуктів, які виготовляють з молока. Молодці! Здоров’я - це сила! Здоров’я – це клас! Хай буде здоров’я у вас і у нас. VI. Домашнє завдання Робота з батьками: разом з дитиною протягом тижня записувати, які молочні продукти вживала сім’я та в якій кількості вживала їх дитина.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Конспект уроку з основ здоров'я на тему:"Молоко та його родина." »

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 114































Сехіна Оксана Григорівна









м. Кривий Ріг



Урок № 1 (3 клас)

Тема: Молоко та його родина

Мета: розширити уявлення дітей про їжу, корисну для здоров’я; поглибити знання учнів про різні групи продуктів та їх значення в раціоні харчування; ознайомити учнів з властивостями молочних продуктів як однієї з найважливіших груп дитячого харчування


Обладнання: вислів Сократа,зображення ємностей з молоком, робочі зошити, дерева, листочки з назвами молочних продуктів

Хід уроку

І . Мотивація навчальної діяльності

Здоров'я - це багатство,

Яке Господь нам дав,

І треба, щоб з дитинства

Його ти цінував.

Здоров'я не придбаєш

За гроші, пам'ятай.

Його від Бога маєш,

Про це не забувай.

Бережи здоров'я змалку,

Бо хазяїн тіла - ти.

Щоб життя прожити довге,

Себе треба берегти.

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Бесіда.

- Прочитайте вислів , який належить давньогрецькому філософу Сократу: «Ми живемо не для того, щоб їсти, але їмо для того, щоб жити», і посніть, як ви його розумієте?

2. Метод «Гронування»:

Дайте відповіді на питання:

  • З чого складається їжа? (Їжа складається з різноманітних продуктів: молочні продукти, м`ясо, риба, яйця; крупи, хліб, соки, овочі і фрукти).

М'ясо


Риба

Їжа


Овочі і фрукти


Молочні продукти

Соки



Хліб

Яйця


Крупи



  • Чому людина їсть? (Людина їсть тому, що саме з їжею в організм потрапляють речовини,необхідні для розвитку і життя людини).

  • Яку їжу ви вживаєте?

  • Що любите їсти найбільше?


3. Слово вчителя

Для забезпечення повноцінного харчування необхідно вживати різні продукти. Чим різноманітніший набір продуктів, тим менша імовірність виникнення нестачі або надлишку якоїсь однієї поживної речовини.

Тож давайте разом із Питайликом звернемося до нашого «Робочого зошита» (с. 4) і згадаємо, які є групи продуктів.

А тепер дайте відповіді на питання Питайлика (с. 4)

4. Міні-вікторина (с. 4)


ІІІ. Оголошення теми і мети уроку

- Про який продукт ми з вами будемо говорити, ви дізнаєтесь, відгадавши загадку:

І поживне, і смачне,

Біле, пінне, запашне.

Залюбки малята п'ють,

Здоровенькими ростуть.

Отже, тема нашої розмови «Молоко та його родина».


IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

  1. Робота з зошитом (с. 5)

На малюнку ви бачите продукти однієї групи, до якої групи вони відносяться? (Молочні продукти) Чим же вони корисні і на що багаті ці продукти – про це дізнаємося з інформації у зошиті (читання інформації)

  1. Білки є будівельним матеріалом для організму. З них утворюються і ростуть нові клітини, завдяки чому людина росте. А які продукти відносять до молочних? Питайлик, мабуть, так спішив до нас, що деякі букви із назв продуктів випали. Давайте йому допоможемо утворити назви молочної родини. (с. 5)

  2. Слово вчителя: Відгадавши загадки, дізнаєтесь завдяки яким тваринам ми споживаємо молоко та молочні продукти:

Біла копиця йде води напитися,

Хвицає ногами, буцає рогами,

Бородою трясе, молоко несе,

Ласує лозою, зветься… (Козою)


Голодна реве, а нагодована жує,

Дітям усім молоко дає. (Корова)

Не дарма у Індії корова вважається священною твариною. Коров’яче молоко – це водний розчин, який містить близько 200 різноманітних органічних та мінеральних речовин. Молоко – рідкісний створений самою природою харчовий продукт. Цей «еліксир життя» має високу біологічну цінність і протягом багатьох тисячоліть використовується людиною. У молоці містяться всі поживні речовини необхідні дитячому організму.

У раціон харчування дітей можна вводити згущене молоко.

Поруч з молоком мають бути присутні молочнокислі продукти: кефір, сир, ряжанка, йогурт, які підвищують апетит, легко засвоюються.

Сир – багатий на білки, та амінокислоти, що сприяють росту дитини.

Йогурт – займає головне місце серед молочних продуктів. По-перше, він легко засвоюється організмом, а по-друге, покращує засвоєння вітамінів, які надходять до організму з інших продуктів. Йогурт можна використовувати як соус до салатів, або замінити ним сметану.

(під час розповіді вчителя – звертання до «Робочого зошита» с. 6)

Молочні продукти слід вживати 2-3 порції на добу.

Що таке порція? (Порція – це частка або кількість чогось, у даному випадку - їжі)

1 порція=1склянка молока,

0,5 склянки йогурту,

0,5 склянки сиру,

  1. рам твердого сиру

  1. Робота в зошиті (стор. 6)Питайлик вигадав приклади з молочних продуктів. Спробуйте розв’язати їх.

Запишіть словами відповіді.


V. Фізкультхвилинка

«Зайченята»

Сірі зайчики маленькі

(Вушка є у них довгенькі)

В лісі грались, веселились, —

Працювати вже стомились.

А щоб добре працювати,

Треба трішки пострибати.

Відпочили, розім'ялись

Й до роботи знову взялись.


VI. Закріплення теми уроку

  1. Конкурс «Слідчий експеримент»

(на дошці чотири зображення ємностей з молоком. Під кожним зображенням розміщується речення, яке учням необхідно закінчити)

    • «Якщо молоко залишити на добу в теплі, воно скисне і утвориться…»

    • «Якщо молоко, яке скисло, злегка підігріти, з нього утвориться маса білого кольору, яку називають…»

    • «Якщо молоко поставити в гарячу духовку і потримати його там декілька годин, то утвориться…»

    • «Якщо в гарячу духовку на декілька годин поставити молоко, яке скисло, то утвориться…»

  1. Робота в зошиті (стор. 7)

Вчитель:Діти складіть своє молочне меню, допишіть слова, щоб вийшли страви.


VII. Підсумок уроку

  1. «Молочний тест» (Робочий зошит, с. 7)

  2. Відгадайте загадку і скажіть, з чого виготовляються названі продукти?

На сметану, масло, сир

Нам воно згодиться.

І корисне, і смачне,

Тече, як водиця.

Колір в нього, наче сніг,

Пригощу їм вас усіх! (Молоко)

  1. Творче завдання

Конкурс – «Народна мудрість». Назвати прислів’я або приказки, у яких згадується молоко та молочні продукти:

- Кашу маслом не зіпсуєш.

- Де млинці, там і ми.

- Живе, як кіт у маслі.

  1. Учитель: Діти, перед кожною групою дерево. В мене на столі – листочки з назвами різних продуктів. Вам треба вибрати і повісити на дерево листочки з назвами продуктів, які виготовляють з молока.

Молодці!

Здоров’я - це сила!

Здоров’я – це клас!

Хай буде здоров’я

у вас і у нас.


VI. Домашнє завдання

Робота з батьками: разом з дитиною протягом тижня записувати, які молочні продукти вживала сім’я та в якій кількості вживала їх дитина.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Конспект уроку з основ здоров'я на тему:"Молоко та його родина."

Автор: Сехіна Оксана Григорівна

Дата: 19.02.2015

Номер свидетельства: 176156


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства