kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Махамбет өлеңдері 10-сынып ҚМЖ

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ақын өлеңдерін талдау барысында  оқушылардың Исатай образы туралы өз ойларын түсіндіру, салыстыру.

Махамбет туралы білімдерін топта талқылайды. Әр топ білімдерін ортаға салып, берілген тапсырма бойынша жұмыс жасайды. «Зерттеушілік әңгіме» түрі:

Өткен білімдерін еске түсіреді, оқиды, топта талқылайды, ойларын ортаға салады.

Әр топ ақын жайлы таныстырылымды қорғайды.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Махамбет өлеңдері 10-сынып ҚМЖ»

Қысқа мерзімді сабақ жоспары



Тақырып: Махамбет өлеңдеріндегі романтикалық сарын. «Тайманның ұлы Исатай» өлеңі

Мектеп: «ЖББ№17орта мектебі»

Күні 24.09.

Қатысушының саны:18

Қатыспағаны:0

Пән: әдебиет

Мұғалімнің аты-жөні: Түсіп Батима Мақсұтқызы


Сынып:10

Оқыту

мақсаты:

Ақын өлеңдерін талдау барысында оқушылардың Исатай образы туралы өз ойларын түсіндіру, салыстыру

Оқыту

мақсаты/ Күтілетін нәтижелер:

Барлығы:Ақынның досын аңсау, оны бағалау құндылықтарын шығармасын оқу барысында анықтайды;

Көпшілігі:ақынның жан жолдасының тарихи тұлға ретіндегі образ екендігін біледі;

Кейбіреулері: ақын өлеңдеріндегі романтикалық сарынды саралай алады.

Тілдік мақсат:

Досына арнаған эпитет, теңеулерінің мағынысын ашады.

Алдынғы (бұрынғы) оқыту/предшествующее обучение:

Тарих пәнінен Исатай көтерілісі мен батыр жайлы білімдерін ортаға салады.

Ж о с п а р

Жоспарлау уақыты (минутпен)

Жоспарланған іс-әрекеттер

Бағалау


Ресурстар

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеттері

Кіріспе

10 минут

Ұшақ ұшыру арқылы өткен сабақты қайталату. Ұшақ қанатына жоғары дәрежедегі сұрақ жазғызу. Қайта ұшырып, жауап жазғызу. Сұрақ дәрежесін талдату.


Ұшақтың қанатына жоғары дәрежедегі сұрақ жазады, қайта ұшырып жауап жазады. Қайта ұшырып, сұрақ пен жауапты талқылайды.

«Бағдаршам»

Оқулық, критерийі жазылған бағалау парағы, жұлдызшалар, көтеруге арналған белгілер

Таныстырылым

20 минут

Диалогтік оқытудың «Зерттеушілік әңгіме» әдісі бойынша тақырыпты топта талқылап, ортақ ойға келу, оны топпен қорғау тапсырмасын орындату.



Махамбет туралы білімдерін топта талқылайды. Әр топ білімдерін ортаға салып, берілген тапсырма бойынша жұмыс жасайды. «Зерттеушілік әңгіме» түрі:

Өткен білімдерін еске түсіреді, оқиды, топта талқылайды, ойларын ортаға салады.

Әр топ ақын жайлы таныстырылымды қорғайды.

«Бағдаршам»

Суреттер , интернет материалдары, ақын жайлы таныстырылым мен «Жұмыр қылыш» күйі, маркер, постер,

Негізгі бөлім

10 минут

Жинақтау мақсатында бүгінгі сабақ бойынша әр оқушы «Кір жаятын жіпке» сабақ бойынша алған білімдерін бір ауыз сөзбен жазып, жіпке тізгізу. Сабақ соңында оқып, өзара талдауға мүмкіндік туғызу..

«Кір жаятын жіп» әдісі арқылы бүгінгі алған білімдерін бір ауыз сөзбен түйіндейді.



Кеспе қағаздар, жіп, кір қыстырғыш

Рефлексия


5 минут

«Бес саусақ» әдісін пайдаланамын. Бес саусақта жазылуға тиіс ойды жазып шығу.

«Бес саусақ» әдісінде әр оқушы сабақтан алған әсерін толық жазады..


«Бес саусақ»

Қосымша ақпараттар

Дифференциация /саралап оқыту/

Қатысушыларға көмектесуді қалай жоспарлайсыз?

Анағұрлым дағдысы қалыптасқан қатысушыларға қандай тапсырмалар беруді жоспарлайсыз?

Бағалау – қатысушылардың білімін/прогресті қадағалауды қалай жоспарлайсыз? (ақпартатты қорытындылау/бағалау идеясы)

Пәнаралық байланыс: Қазақстан тарихы

Оқушыларға әр тапсырма сайын бағыт беріп отырамын.

Әдебиеттегі Махамбетті тарихтағы Махамбетпен салыстыру жұмысы мен ақын өлеңдеріндегі түйе атауларын тізбектеп жазу тапсырмасын орындату.



Критерийлер бойынша бағалау

Берілген жауаптарына сай балдық жүйемен жұлдызшалар арқылы бағаланады. Топ жетекшісі соңынан барлық жұлдызша арқылы ортақ баға шығарады.



Рефлексия

Оқыту/сабақтың мақсаттарына жете алдыңыз ба?

Бүгін қатысушылар нені үйренді?

Оқытуда атмосфера қалай болды?

Менің дифференцирленген әдіс-тәсілдерім жұмыс барысында қаншалықты орындалды?

Мен кестеге сай жұмыс жасадым ба?

Мен өз жоспарыма қандай өзгерістер енгізуіме болады және неге?

Бұл орынды өз сабағыңыз бойынша бақылау барысын жазуға қолданыңыз. Сол жақ бағанда жазылған сұрақтарға жауап бере өз сабағыңыз бойынша жазыңыз







Қорытынды бағалау

Сәтті болған екі жағдайды атаңыз (оқу мен оқыту)

1:

2:

Сабақты жақсартуға мүмкін болатын екі жағдайды атаңыз (оқу мен оқыту)

1:

2:

Сынып/аудитория жайында мен қандай жаналық білдім, сонымен қатар жеке қатысушылар туралы не білдім, менің келесі сабақты өткізуіме осы аталғандар қалай әсер етеді/қалай көрініс табады?





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Всем учителям

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 10 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Махамбет өлеңдері 10-сынып ҚМЖ

Автор: Түсіп Бәтима Мақсұтқызы

Дата: 19.11.2016

Номер свидетельства: 360387
