Оқу мақсаттары / Күтілетін нәтиже | Барлығы (А ( жоғары), В (жақсы), орташа): Бұйрық райдың, жасалу жолын түсінеді Көпшілігі (А, В): Жасалу жолына тоқталады Кейбіреуі (А): Алған білімін жинақтайды, бағалайды |
Кіріспе 8 минут | Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал: «Ыстық алақан» тренинг. Мақсаты: Тұлғааралық байланыс. Үй тапсырмасы | Шеңбер құру арқылы тұрғызу. Амандасу. «Ыстық алақандар» арқылы жылы лебіздерін білдіру. «Позитивті доп» арқылы үй тапсырмасын сұрайды. Сынып оқушыларын кескін қағаздары арқылы топтастыру. «Ашық рай» және «Бұйрық рай» | Шеңбер құрып тұрады. «Ыстық алақандар» арқылы бір – біріне жылы лебіздерін білдіреді. Тілек білдіру барысында оқушылар арасында бір – біріне деген жылылық байқала бастайды. «Позитивті доп» арқылы оқушылар өткен тақырып бойынша сұрақ қояды, екінші бала жауап береді. Кескін қағаздары арқылы топтасады. Сынып оқушылары 2 топқа бөлінеді | Тамаша Жарайсыңдар, жақсы. Белсенділік танытқан оқушыларды мадақтап отырамын | Стикер, ватман, маркер Смайликтер Топ атын жазуға арналған ватман |
Тұсаукесер 5 минут | Жаңа сабақ (3 мин) | Презентациямен сабақ барысы түсіндіріледі. Бұйрық райдың жасалу жолы түсіндіріледі. | Оқушылар жаңа тақырыпты түсінеді. сөзді таңдап оқиды. Сол туралы білгісі келетінін айтады. Бұйрық рай туралы мәліметтер алды. | Бәрекелді! Өте жақсы, тамаша! | Интерактивті тақтадағы Power Point таныстырылымы |
Негізгі бөлім: 22 минут | Топпен жұмыс Тақтамен жұмыс Сергіту сәті. (2мин) «Еден, мұрын, төбе» әдісі Мақсаты: Бойларын сергіту. Постермен жұмыс Мақсаты: Өткен тапсырма бойынша ойларын жинақтау. Семантикалық картамен жұмыс Мақсаты: Өз бетімен білім алу, өзін – өзі реттеу дағдыларын қалыптастыру. | Екі топқа бірдей тапсырма беру. 183 – жаттығу. Бұйрық райды табыңдар, жасалу жолын айтыңдар. Екі топтан бір – бір оқушы жаттығуды тақтаға орындайды. 184 – жаттығу. Бұйрық райлы етістікті табыңдар, жіктік жалғауын бөліп көрсетіндер, тәуелдік жалғаулы зат есімді көшіріңдер Сергіту сәті. «Еден, мұрын, төбе» әдісі арқылы бойларын сергіту. Ойларын жинақтау мақсатында оқушыларға ізденіс жұмысы береді. 185 – жаттығу. Мәтінді мұқият оқып шығыңдар. Кез – келген сөйлемнен үш етістікті бұйрық райға айналдырыңдар. Семантикалық картамен жұмыс тапсырылады. Интерактивті тақтада тапсырмасы беріледі. | Берілген тапсырмалар бойынша топтасып жұмыс жасайды. Оқушылар топтаса отырып тапсырманы орындайды. Оқушылар жаттығуды тақтаға жазады. Қалған оқушы жаттығуды орындарында орындайды. Қозғалысқа түсу арқылы бойларын сергітеді. Белсенділік танытып,бойлары сергіп,сабақты жағымды көңіл-күймен жалғастырады Постерге топтаса отырып құрастырады Оқушылар жаттығуды орындау барысында сабақты қаншалықты түсінгендерін көрсетеді. Оқушылар семантикалық карта дағыүлестірмелі тапсырманы орындайды. | Жақсы Керемет! Жақсы, балалар, барлығыңыз берілген тапсырмалар ды тамаша орындадыңыздар. Өте жақсы Жарайсыңдар балалар Өте жақсы, тамаша! | Постер, маркерлер Бор, оқулық Интерактивті тақта Үлестірмелі қағаздар Постер, ватман |
Кері байланыс : 10 минут | Рефлексия «Бес саусақ» Мақсаты: Оқушылардың оқығанын саналы түрде түсінуге өз ойын білдіруге үйрету Бағалау. | «Бес саусақ» арқылы ой пікірін білу. Оқушылардың бір – біріне бес саусақтай бірігуіне ықпал ету. Әр топ бүгінгі сабақ бойынша сабақтан алған әсерлерін стикер арқылы тақтаға жазады. «Бағалау парағы» арқылы өз – өздерін бағалау. Бағалау парақшасы арқылы топ басшысы ұпай санын жинақтау тапсырылады. | «Бес саусақ» арқылы кері байланыс жасайды. Оқушылар сабақтан алған әсерлерін стикерлерге жазып тақтаға іледі. Оқушылар өз – өздерін бағалайды. | Кері байланыс Өте жақсы | Парақшалар Бағалау парағы |