Саба?ты? ма?саты: о?ушыларды? білім де?гейін к?теру. ?жымды? т?рде білім алу?а баулу, с?здерді байланыстырып, ойды ж?йелеп айту да?дысын ?алыптастыру.
?айталау саба?ы. Саба?та аралдар бойынша саяхат жасау. ?р аялдамалар?а кез болып, о?ушылар топпен біріге ж?мыс жасайды. Тапсырмалары ?те ?ызы?ты ?ара?шылы?тар?а тап болып, ?азына?а ?олдары жетіп, мараптталады.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Ашы? саба? "Мені? досым"»
Пән: қазақ тілі Күні:
Сынып: 6
Сабақтың тақырыбы: Менің досым
Сабақтың мақсаты:а) білімділік: оқушылардың білім деңгейін көтеру, ұжымдық түрде білім алуға баулу, сөздерді өзара байланыстырып, ойды жүйелеп айту дағдысын қалыптастыру; ә)дамытушылық: алған білімдерін толықтырып, сөйлеу тілін дамыту; б)тәрбиелік: досққа деген құрметке тәрбиелеу, Оқушыларға әстетикалық тәрбие беру.
Сабақтың түрі: қайталау сабақ
Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, қайталау
Сабақтың көрнекілігі: үлестірмелі қағаздар, видео сұрақ, мультимедиялық кешен
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру бөлімі:
Сәлемдесу;
Оқушыларды түгендеу;
Оқушы мен сыныптың сабаққа дайындығы;
Оқушыларды психологиялық дайындау.
Оқушылар өздері өз көңіл күйлерін белгілейді.
Сол үшін екі түрлі қарындаштар дайындап қою.
Сабақтың соңында мына ағашты безендіреміз
Алма арқылы.
Қызыл – «5», сары – «4», жасыл «3»
ІІ. Өткен материалды тереңдете тексеру кезеңі.
Бүгінгі біздің сабақтың тақырыбын өздерін ашасыңдар.
Оқушылардың алдарына қазақ әліпбиі беріледі. Сол әліппиі бойынша тақырыпты ашады.
Мемлекеттік тіл. Дәптерлерінді ашыңдар. Бүгінгі күнді жазыңдар.
Ұйымдастыру бөлімінде: оқушыларға бүгінгі сабақта таңғажайып саяхатқа аттанатыны айтылады. Олар « Білім » мұхитын жүзіп өтіп, «Достық» аралына баруы тиіс. Сынып екі топқа бөлінеді. Мұғалім саяхаттың маршруттық картасымен таныстырды.
1-аялдама « Дыбыстар» аялдамасы.
2-аялдама «Мәтін » аялдамасы.
3-аялдама « Өзен порты» аялдамасы.
4-аялдама « Сергіту» аялдамасы.
5-аялдама « Диалог» аялдамасы.
6-аялдама « Достық » аралы.
Негізгі бөлім: мұнда әр аялдамада берілген тапсырмаларды орындайды
Оқушыларға сөздер беріледі. Сол сөздерді оқушылар дауысты, дауыссыз және қазақ тіліне тән дыбыстар деп бөліп қағазға кілейлейді.
Сабырлы
Сенімді
Жақсы
Әдемі
Адал
Достық
Жаман
Әдепті
Досым
Еңбекқор
Адам
2-аялдама. «Мәтін» аялдамасы.
Оқушыларға мәтін беріледі сол мәтін арқылы 2 топ әр түрлі жұмыс жасайды.
Мәтінді оқып, аударамыз.
1-топ. Мәтіннен септік жалғауларды табады.
2-топ. Мәтінге 3 сұрақ дайындайды.
Менің достарым көп. Ең жақсы досымның аты – Арман. Ол он бір жаста. Менің досым жақсы, мейрімді және адал. Арман орыс тілі сабағың жақсы көреді. Арманның отбасы үлкен. Олар: атасы, әжесі, әкесі, анасы екі қарындасы және бір інісі бар.
Мақал-мәтелдермен жұмыс жасау.
Оқулық бойынша жұмыс жасау.
29 бет 2-тапсырма. Дәптерге жазу. Екі топқа үш-үштен бөлу.
3-аялдама. «Өзен порты»
- Портқа келген кезде теңіз қарақшыларына ұсталып қалдық. Қарақшылар бізді тек олардың сұрақтарына дәл, нақты дұрыс жауап бергенде ғана жібермекші.
Видео сұрақпен жұмыс жасау.
4-аялдама. «Сергіту» аялдамасы. Сергіту сәті.
5-аялдама. «Диалог» аялдамасы.
Мәтін арқылы диалог құрастыру.
6-аялдама. «Достық» Қобдишаны алып шығып ішіндегі сыйлықтарды алады.
Рефлексия жасау.
Үй тапсырмасы. Ережелерді қайталау, эссе «Менің досым»