Тақырыбы: Ол қайда барады? | Мектеп: КММ «Сейфуллин атындағы орта мектеп» | |||||
Күні: | Қатысушының саны: 6 | Қатыспағаны: | Пән:қазақ тілі | |||
Мұғалімнің аты-жөні: Уалханова Ж.Б | Мектептің оқу ісі меңгерушісі: Абдуллазизова Э.У | Сынып:1 | ||||
Оқу бағдарламасына сай оқу мақсаты
| 1.1.5.1.Қимыл-қозғалыс,сұрақ қою,қысқа жауап арқылы тыңдаған/көрген мəтінді түсінгенін білдіру. 1.2.4.1. Шағын мəтінді/қарапайым оқиғаларды мазмұндау. 1.3.4.1. Мұғалімнің көмегімен мəтін немесе иллюстрасия бойынша қарапайым сұрақтар қою 1.5.2.1.Дыбыс пен əріпті ажырата білу, төл дыбыстарды дұрыс айту. 1.5.2.2.Мұғалімнің көмегімен ə əрпі кездесетін сөздерді дұрыс айту жəне жазу. | |||||
Сабақ мақсаты:
| Барлық оқушылар: Басқа біреудің қайда баратынын/бармайтынын айта алады, ə дыбысын таниды, дұрыс дыбыстайды, жаза алады, ə дыбысы кездесетін сөздер қатарын айта алады. Оқушылардың басым бөлігі: Мұғалімнің көмегімен бару етістігін үш жақта (барамын-барасың-барады)қолдана алады, тақырып бойынша өзара тілдесе алады. Кейбір оқушылар: Сабақта үйренген құрылымдық үлгілерді өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады, ə дыбысы кездесетін сөздер қатарын толықтыра алады. | |||||
| Сабақтың барысы | |||||
Сабақтың кезеңдері | Жоспарланған жұмыс | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы | Оқушылардың сабаққа дайындығы.Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру. | |||||
Сабақтың ортасы | Мұғалім оқушылардың назарын оқулықтағы 1-тапсырмада берілген суретке аударады. Балалардың (Арай, Арман)суреті арқылы оқушылар үй, саябақ сөздерін қайталайды, дүкен сөзінің мағынасын түсінеді.Оқушылар өткен сабақ бойынша саябақ сөзін саябаққа үлгіде қолданылуын біледі, сондықтан сол үлгі бойынша үй, дүкен сөздерінің де өзгерілуі түсіндіріледі. Мысалы:үй-үйге, дүкен-дүкенге. Оқушылардың мына сөйлемдерді айта алуына назар аудару керек. Мен мектепке бардым.Мен дүкенге барамын. Есте сақта айдары бойынша мұғалім оқушылардың назарын бару етістігінің үш жақта қолданылуына аударады. Оқушыларға барамын-барасың-барады арасындағы айырмашылық түсіндіріледі.Мен сөзімен барамын, сен сөзімен барасың, ал ол сөзімен барады қолданылатыны айтылады. 2-тапсырмада оқушылар «Ол қайда барады?» деген сұраққа жауап беру арқылы барыс септігі жалғауының қолданысын қайталайды, берілген сөйлемдерді толықтырып айтады. 3-тапсырмада балалар топпен жұмыс істейді.Ең алдымен тапсырмада берілген сөйлесу үлгісі тыңдалады.Мұғалім оқушылардың неше адамның дауысын естігендерін сұрайды. Соған қарай сөйлесуге қатысатын балалар санын анықтайды. 1-оқушы:-Сен қайда барасың? 2-оқушы:-Мен үйге барамын. 4-тапсырмада оқушылар барады, бармайды етістігінің қолданысын берілген сөйлемдерді толықтырып айту арқылы қайталайды.Осы тапсырмада берілген «Сенің досың қайда барады?»деген сұрақ бойынша оқушылар өздерінің достары қайда баратынын айту арқылы бару етістігін 3 жақта қолданады. Мұғалім ә дыбысымен таныстыру жұмысын Алмабектің суретінен бастайды.Алмабектің ә дыбысын түсіндіріп отыру арқылы оқушыларды ә әрпімен таныстырып жаттықтырады. Сондай ақ тілдің алға артқа жылжуынан дауыстылар жуан,жіңішке болып бөлінуі түсіндіріледі. Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі. Қосымша арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін бекіте түседі. Қосымша тапсырма арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін бекіте түседі.Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады.
| Оқулық Аудиодиск: 5.1.1, 5.1.2 Қағаз, қарындаштар. 2 жұмыс дәптері Қосымша тапсырма: 5.1. |
Сабақтың соңы | Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушылар мен кері байланыс орнатады.Оқушылар сабақ барысында нені білгені,қалай жұмс істегені турал өз пікірлерін білдіре алады. | |
Қорытынды бағалау Сәтті болған екі жағдайды атаңыз (оқу мен оқыту) 1: 2: Сабақты жақсартуға мүмкін болатын екі жағдайды атаңыз (оқу мен оқыту) 1: 2: Сынып/аудитория жайында мен қандай жаналық білдім, сонымен қатар жеке қатысушылар туралы не білдім, менің келесі сабақты өткізуіме осы аталғандар қалай әсер етеді/қалай көрініс табады? |