Мақсаты: Өскелең ұрпақтың білімге құштарлығын қалыптастыру және жаңа оқу жылының алдында мереке атмосферасын құру, жаңа оқу жылында жақсы оқуға мотивация беру
Күтілетін нәтижелер • оқушылар еліміздің ертеңі―білімді, саналы ұрпақтың қолында екенін түсінеді • оқушылар топта бірлесіп жұмыс жасауға үйренеді, идеяларымен жұмыс жасауға дағдыланады • барлық оқушылардың пікірін тыңдау, бір-біріне қолдау көрсетуді үйренеді • оқушыларға еліміздің даму бағытын ұқтыру, болашақ білімде екенін түсінеді
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Саналы ұрпақ-жарқын болашақ»
«САНАЛЫ ҰРПАҚ― ЖАРҚЫН БОЛАШАҚ» білім күніне арналған сабақ өткізу жоспары
Тақырыбы: Саналы ұрпақ―жарқын болашақ
Мақсаты: Өскелең ұрпақтың білімге құштарлығын қалыптастыру және жаңа оқу жылының алдында мереке атмосферасын құру, жаңа оқу жылында жақсы оқуға мотивация беру
Күтілетін нәтижелер • оқушылар еліміздің ертеңі―білімді, саналы ұрпақтың қолында екенін түсінеді • оқушылар топта бірлесіп жұмыс жасауға үйренеді, идеяларымен жұмыс жасауға дағдыланады • барлық оқушылардың пікірін тыңдау, бір-біріне қолдау көрсетуді үйренеді • оқушыларға еліміздің даму бағытын ұқтыру, болашақ білімде екенін түсінеді
Қолданылатын ресурстар Интернет ресурстары, бейнежазбалар, топ ережесі Көрнекі құрал-жабдықтар: Филипчарт қағаздары, стикерлер, түрлі-түсті маркерлер,қаламдар суреттер, клей,қайшы, интербелсенді тақта
Сабақтың өту барысы Мұғалімнің іс - әрекеті Тыңдаушының іс - әрекеті
Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру (5мин) -«Көршіге - комплимент» сергіту сәті
- Әрбір қатысушы өз есімін атап, жылы лебіз білдіреді
- Келесі ойыншы ол лебізді қайталамауы тиіс Сыныпта жағымды психологиялық ахуал қалыптасады
Топқа бөлу (5 мин) Әрбір топқа қима қағаздар тарату арқылы 4 - 5 топқа бөлу Сыныптағы тыңдаушылар топқа бөлініп отырады
Сабақ барысында көңіл - күйді анықтау (3 мин) Оқушылар бір парақ ақ қағаз алып, екіге бөліп бірінші жартысына көңіл – күйін бейнелейтін суретті салады (смайлик түрінде немесе жыл мезгіліне сәйкес)
Конституция кітабы Оқу құралдары Патриотизм (Отан) Табиғат Жастар жылы Кітап Абай атамызға ―175 жыл Әр топ өз тақырыбын ашу керек. Сұрақтарға жауап береді. - Не үшін Конституция қажет? - Не үшін оқу керек? - Не үшін Отанды қорғау, құрметтеу керек? - Не үшін табиғатты қорғау қажет? - Жастар жылы не үшін жарияланды? - 175 жылдық мерейтойды қалай атап өту керек?
Ми шабуылы (10 мин) Видеороликтер көрсету «Арманға мақсатқа жету»
Нұсқау: Интерактивті тақтадан бейнежазбаны көріп, өз пікірлеріңізді тұжырымдап айтып өтесіздер
Сұрақ: - Сіздер көрсетілген бейнежазбадан не ой түйіндейсіздер? - Сын тұрғысынан ойлау арқылы топтық оқытуда бірлесіп ойлауға ықпал ету; - Бірлесіп жұмыс жасау үдерсін дамыту; - Не үшін алдымызға мақсат қойып, оған жетуге талпыну керек? Оқушылар өз ойларын түйіндейді Топ көшбасшылары шығып өз тобының негізгі идеяларымен алмасады Бірлескен жұмысқа негізделген тәсіл (20 мин) «Қаздар сабағы» немесе «Арманға мақсатқа жету» бейнеролигін көру
1. Бейнеролик ұнады ма?
2. Не туралы деп ойлайсыздар? Оқушылар роликті тамашалайды, өз ойларымен бөліседі Болашақта өздеріңізді қалай елестетесіздер? Өз ойларыңызды постерге бейнелеңіздер Постер жасап, әр топ өз жұмысын қорғап шығады 5 мин
Бағалау - формативті Топтар бірін - бірі бағалайды Сабақ барысындағы көңіл - күйді анықтау (3 мин) Оқушылар сабақтың бірінші жартысына көңіл күйін бейнелейтін суретті салған суретті аяқтайды. (смайлик түрінде немесе жыл мезгіліне сәйкес) Бұл іс - әрекет қатысушының көңіл - күйін білдіреді.