Сабақтың мақсаты: | Ресурстар: Оқулық, слайд, дәптер, «5» Т , тыныштық сәтi, «Сағат тілі» әдісі, «Сұрақты ұстап ал!» әдісі, «Бас бармақ» әдісі бағалау, оқулықпен жұмыс, сұрақ-жауап, «адасқан әріптер», «менің жүрегім», «Жалғасын тап», «Венн диаграммасы», «Блум таксономиясы» |
Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңi. 5 «Т» Тәртіп Талап Тыныштық Тазалық Татулық Тыныштық сәтi. Су асты патшалығына ойша саяхат. Үй тапсырмасын тексеру. «Мен білетін ең ақкөңіл адам» эссе жазу тапсырылған. Өткен тақырыпты қорытындылауға арналған Сұрақтар: Адамның бойындағы мейірімділік қайдан туындайды? Ақкөңіл, мейірімді болудың маңызы неде? Ақкөңілділік қандай іс-әрекеттер арқлылы көрініс табады? |
Сыныпта психологиялық атмосфера құру
«Сағат тілі» әдісі
«Сұрақты ұстап ал!» әдісі «Бас бармақ» әдісі бағалау |
Әңгiмелеу (сұхбаттасу). Жомарт Ыбырай Алтынсарин | Оқулықпен жұмыс Сұрақ-жауап |
Сұрақтар: Атымдай жомарттықты қалай түсіндерді? Жомарт адамдардан қандай үлгі алуға болады? Жомарт адам болу үшін қандай іс-әрекеттер жасау керек деп ойлайсыңдар? | |
Дәйексөз «Адамның қадірлісі- жомарт кісі» Жүсіп Баласағұн | «Адасқан әріптер» әдісі «Менің жүрегім» әдісі |
Жомарттық- великодушие- goodness | Үштілділік |
Шығармашылық жұмыс. (Топпен жұмыс). | |
2- тапсырма: Мақал-мәтелдерді толықтырып жаз, көп нүктенің орнына қажетті сөздерді қояды. | «Жалғасын тап» әдісі |
3-тапсырма: Венн диаграмма әдісі арқылы мәтінді оқып, олардың ортақ тұстарын тауып жазады. | «Венн диаграмма» әдісі «Басбармақ әдісі» бағалау |
5- тапсырма: Түймедақ жапырағындағы сұрақтарды оқыңдар. Сұрақтарға жауап беріңдер | «Блум» таксономиясы |
«ЖОМАРТТЫҚ» сөзде берілген әр іріптері бойынша мағыналы сөз құрастыру керек. | «Бэкроним» әдісі |
Үй тапсырмасы 6-тапсырма: Оқулықта берілген «Атымдай жомарт» аңыз әңгімесін оқып, негізгі ойын анықтайды. Мәтінге байланысты сұрақ құрастырады. | |
Сабақтың мақсатына жеткендігі сұралады. | |
Сабақтың соңғы сәтi Баяу әуен қойылады. Мұғалім жәй дауыспен: «Бүгінгі сабақта нені үйрендік және нені білдік сұралады ». | Аудиотаспа (баяу әуен) |
Кері байланыс «Пайыздық көрсеткіш» 100 % (толық түсіндім) 50 % (жартылай түсіндім) 25% (мүлдем түсінбедім) | Кері байланыс |
Өзін –өзі тану пәні мұғалімі: Ақбар Л.Б.